Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 17

Thread: Bitwy bohaterskie - czym są, ich sens i szansa na pradawny artefakt

Server
    CLA01

Exclamation Bitwy bohaterskie - czym są, ich sens i szansa na pradawny artefakt

Bitwy bohaterskie są to bitwy odblokowywane na 30 levelu. Co oczywiste, są one trudniejsze niż "zwykłe" i "trudne" walki.
    http://prntscr.com/4ce79y

Co można za nie otrzymać?
    100% szans:
    - artefakt
    - powiększony exp

Nieokreślone szanse:
    - pradawny artefakt
    - legendarny artefakt
    - drewno (ok. 500)
    - metal (ok. 300)
    - pieczęcie (ok. 20)
    - złoto (ok. 10k)
    - zwierzak

Jaka jest szansa na otrzymanie pradawnego?

Teoretycznie średnio co około 12 walk powinien wypaść jakiś pradawny. Jest to jednak tylko teoria, ponieważ należałoby odbywać tylko i wyłącznie walki bohaterskie. Inne walki, np. z tygodniowymi bossami, zerują ten licznik.
    Mój przykład - dostałem pradawny artefakt na walkach 12, 23, 35, 69, 116. Na początku dropiło mi bardzo regularnie, jednak pomiędzy 35, a 69 walką otrzymałem kilka takich artefaktów, więc na następny musiałem czekać aż 34 bohaterskie bitwy. Tak samo było pomiędzy 69, a 116 bitwą.
    Wniosek: inne bitwy i drop pradawnych wpływają na drop z bitew bohaterskich czyniąc tym samym niemożliwym zadanie ustalenia jakiejś formuły.

Gdzie walczyć bitwy bohaterskie?
    Odpowiedź jest prosta - jadeitowe wybrzeże (http://prntscr.com/4ce705). Beznadziejne jednostki, bez dobrych umiejętności specjalnych, bez latania, bez jednostek dystansowych. Do tego tereny tam bardzo mocno sprzyjają taktycznej walce. Wystarczy jedna/dwie jednostki przyjmujące na siebie dmg, resztę można bez problemu poblokować.

Czy jest w ogóle sens walczyć bitwy bohaterskie?
    Jest, ale tylko jeżeli dopiero osiągnąłeś/osiągnęłaś 30 poziom. W tych bitwach praktycznie nie traci się wojska, więc można farmić artefakty pradawne bez końca, jednak szansa ich otrzymania jest niska, więc potrzeba godzin spędzonych na nudnych walkach.
    Dodatkowo doświadczenie, które może być znaczącym czynnikiem na niższych smoczych levelach, później nie ma znaczenia.

Jak inaczej i szybciej otrzymać pradawne artefakty?
    Walcząc z Istotami skażonymi przez pustkę na Ziemiach Światła - http://prntscr.com/4ce5dl
    Pradawne artefakty można tam otrzymać mniej, więcej raz na trzy walki. Walczyć trzeba oczywiście z mobami pilnującymi skrzynek, a nie surowców. Fioletowe artefakty są tam w skrzynkach, jak również wypadają z pokonanych mobów.

Temat ten ma charakter instruktażowy, jednak jeżeli ktoś ma ochotę na dyskusję - zapraszam.
    Last edited by Dryblas; 21.08.14 at 12:51.

Server
    CLA01
    wypadł ci może chodź jeden itemek legendarny z tych bitew ?

Drizt's Avatar
    Server
    CLA01
    U Nekro na terenach wiezienia z Orkami tez powinno byc w miare ok ... nie ma latajacych,strzelajacych i bywaja tereny w ktorych latwo idzie blokowac a czestotliwosc dropu powinna byc lepsza niz na wybrzezu .. wada jest zapewne to ze orki maja (nieposkromiony )

Ja Poki co jedynym miejscem gdzie grindowalem jakos po 4h byla przystan i po kilku dniach śmiem stwierdzic ze padaja fioletowe itemki co 10-15 walk..

Nie traci sie wojska jezeli chodzi o jadeitowe wybrzeze to napewno tam czesto faktycznie bywa ze mozna blokowac na jednej kratce czasem 2..

.. na stworach z pustki zapewne jest gorzej..

Zastaanawialem sie tez nad walkami questowymi na poziomie bohaterskim jak np zniszczenie totemow w czarnolesie gdzie konczy sie walke w 1turze przy pomocy kusznikow posiadajac kapliczke inciatywy

Dryblas jaki polecilbys zestaw stworow dla rycerza na dane lokacje jezeli chodzi o farme pradawnych artefaktow ..
    tam gdzie mozna blokowac ladnie pewnie 3 kusznikow 2 kaplaow i kawaleria badz gwardzista jezeli mamy itemki ze zwiekszona odrponoscia dla niego tak aby bylo kolo 80%(pozatym ich nie szkoda)

edit: walnalem 10+ walk na bogaterskim w wiezieniu u nekro i dostalem 12 bialych itemkow
    Last edited by Drizt; 14.08.14 at 00:11.

Server
    CLA01
    @stoprowarrior: nie, ale może to wynikać ogólnie z mojego pecha, ponieważ do tej pory ogólnie nie dostałem ani jednego legendarnego (a przerobiłem tyle pradawnych, że mam prawo oczekiwać choć jednego "żółtego" )

@Drizt: Dla mnie jest jedyny słuszny zestaw: płomienie + niebianka. Niebianka z posiłkami i obroną przyjmuje na siebie wszystkie ciosy, płomienie oślepiają natrętów i biją z daleka, bez kontry. Tak więc 5 płomieni + 1 niebianka to mój zestaw na Jadeitowe wybrzeże. Jeżeli chodzi o pustkę na Ziemiach Światła, gram tam moim standardowym zestawem, który różni się tylko nieznacznie od wspomnianego wyżej, mianowicie 4 x płomień + 1 x niebianka + 1 x inkwizytor (strat się nie uniknie przez strzelających).
    Z innych wojsk używam jedynie gryfów, ale to tylko do specjalnych zadań typu "zabij heroldów pustki", gdzie 6 gryfów rozwiązuje sprawę szybko. Gwardzistów, łuczników, kawalerów w ogóle nie używam, nie znajduję dla nich zastosowania, przynajmniej dopóki płomienie są OP

Drizt's Avatar
    Server
    CLA01
    no ja gram na 2 kusznikow i ciezko mi znich zrezygnowac przez to ze uzywam 2 itemkow z bonusem po 20% i majac 8500ataku(z heroizmem) cisna naprawde soczyste kryty...
    blaska mam jednego bodajze 6800 ataku wiec roznica spora pomijajac ze mozna jeszcze uzyc sporadycznie skilla na zniszczenie armoru a wtedy kazdy kafar splywa w ture badz dwie...

blaski za to ladnie sie kombia z inkwizytorem ,ale ciezko obejsc sie bez strat grajac na tyle ulepszonych jednostek wszystkiego nie wyleczysz .. nie rycerzem..

Dzis ziomek z ktorym robilem pierwsze jego tygodniowe bossy dropnal zolte buty ^^

Server
    CLA01
    a więc tak posłuchałem twojej rady i poszedłem na jadelitowe wybrzeże porobić bohaterskich i o ile większość itemków byłą koloru białego to około walki 12-15 wypadł fiolter także mogę potwierdzić słowa autora że mniej więcej co 13 item można się spodziewać pradawnego. Wziązłem 2 kuszników 2 płomienie i 2 gwardzistów bo są taniutcy a mam kilka itemków z abs dla nich

Server
    CLA01
    I mogę jeszcze oficjalnie potwierdzić, że z walk bohaterskich wypadają również itemy legendarne.

Drizt's Avatar
    Server
    CLA01
    ja wczoraj i dzis z bossa tygodniowego otrzymalem legendarny przedmiot .. jeden ktory uzywam drugi crap gorszy do niebieskiego

Server
    CLA01
    Przypominam, że istnieje spis pradawnych i legendarnych artefaktów, więc jeżeli nie ma w nim Waszych itemów, prosiłbym o wysłanie screenów.
    http://forum.cla.heroes-online.com/t...rtefakt%C3%B3w

Zakath's Avatar
    Server
    CLA01
    Ja tylko dodam od siebie co do dropu z bohaterskich bitew. Faktycznie dropią surowce (smoczy lvl 4) w ilości około 500 drewna, 300 metal, 10k złoto - i najlepsze - 23 pieczęcie. Bywało że dropło na raz pieczęcie i złotko. Nie pokazuje niestety co dropnęło - więc polecam śledzić pasek u góry. Wczoraj około 60 bitew na bohaterskim ale nie dropnęły ani kryształy ani nic legendarnego. A przy okazji dodam, że z trudnych bitew (te na ranking) też dropią pradawne.
    "If I charge - follow me, If I die - avenge me, If I retreat - kill me"
    Oddany członek Wybrańców Ashy.
    Asgharoth, RC = 30 + 20.
    Zakath, Kler = 20.
    Tesserath, Nekro = 18.

Page 1 of 2 1 2 LastLast