Results 1 to 2 of 2

Thread: Nejasnosti v českém překladu

Server
    CLA01

Nejasnosti v českém překladu

Zdravím,

uvádím zde, co mi ve hře přišlo jako "nejasnost" vzniklá při překladu z AJ:
    1. Ikona CELÁ OBRAZOVKA ZAPNUTA / VYPNUTA - působí jako prohození názvů tlačítek, protože pokud je napsáno "zapnuta", je zrovna vypnuta (a pokud je režim celé obrazovky aktivní, je na ikonce napsáno "vypnuta"...) - buď teda prohodit názvy funkcí, nebo jen přepsat na CELOU OBRAZOVKU ZAPNOUT / VYPNOUT
    2. Ikona ZVUK ZAPNUT / VYPNUT - stejný problém jako u bodu 1
    3. Hodnocení obtížnosti souboje je aktuálně nastaveno jako hrozba snadná - obtížná - průměrná - velká ... (dál jsem se nedostala), na mě osobně působí, že hrozba "průměrná" by měla být lehčí než "obtížná", tady teď nastává matení hráče, pokud je dle hry "obtížná" lehčí než "průměrná". Zprvu jsem neviděla souvislost mezi sílou a hodnocením hrozby právě pro tento pocit, ale barvy pozadí hrozeb mi osvětlily kde je zakopaný pes.
    4. Ve městě (azyl, jak je to v nekropoli nevím) je možnost přidat stavbu, ale zobrazuje se hláška "odemknete vylepšením budovy". Viděla jsem screenshoty z anglické verze, kde je uvedeno "upgrade townhall to unlock". Z české verze není hned jasné, kterou budovu musím vylepšit, bylo by fajn se opravit dle anglického vzoru, kde je jasně řečeno, že mám vylepšit radnici. Kdo hrál Heroes dřív, je mu jasné, že musí upgradovat radnici, ale určitě by se našli natvrdlí jedinci, kteří by se ptali...

Je to můj názor na poopravení detailů, k tomu přece beta slouží. Jinak je hra super a jsem patřičně zažraná do příběhu...

Czech Community Manager BBRothangald's Avatar
    Server
    CLA01
    Vynikající postřehy, díky za ně. Upravíme to.
    BB_Rothangald
    Český komunitní manažer MMHO