Results 1 to 7 of 7

Thread: Błędy w opisach umiejętności

Server
    CLA01

Błędy w opisach umiejętności

Poprzednio wrzuciłem to do złego działu, teraz uzupełniam o kolejne.

Rycerz, przystań:

Heroizm -
    "Zwiększa obrażenia od mocy wybranego oddziału oraz jego szansę na trafienie krytyczne" - źle
    Zwiększa obrażenia wszystkich sojuszniczych oddziałów oraz ich szansę na trafienie krytyczne.
    + zdolność ta powinna się nazywać Heroizm, Okrzyk

Zastraszanie -
    "Zastrasza wybrany oddział" - źle
    Zastrasza wszystkie wrogie oddziały.

Zemsta -
    Brak informacji, że jest to okrzyk.

Kontruderzenie -
    "Wszystkie oddziały w twojej armii zyskują możliwość przeprowadzenia dodatkowego Odwetu w każdej rundzie"
    Umiejętność ta dotyczy jedynie wybranego oddziału

Server
    CLA01

Nekromata, Nekropolia:

Drenaż Życia: -
    "Za każdym razem, gdy wybrane wojska zadają obrażenia wrogim oddziałom, częściowo same się leczą." - jednostka, na którą jest nałożony Drenaż Życia leczy się tylko jeżeli to ona atakuje, a powinna się leczyć również przy kontratakach. Zaklęcie kosztuje aż 90 many, więc powinno działać jak należy.

Server
    CLA01
    Kleryk, Przystań:

Zawieszenie w czasie - "wszystkie wrogie oddziały na wskazanym obszarze stracą możliwość ruchu, ataku i korzystania ze zdolność" - użyłem tego 2 razy i za każdym razem został mi tylko ruch bohaterem (na początku tury). Nie wiem czy to błąd czy tak miało być, ale nie działa zgodnie z opisem =P

Server
    CLA01

Nekromata, Nekropolia:

Słabość, Zbiorowa -
    Te umiejętność działa tylko na jeden oddział, więc czemu ma w nazwie zbiorowa? bezsensu i wprowadza w błąd tylko

Polish Community Manager BB_Naerjan's Avatar
    Server
    CLA01
    Witajcie!

Dzięki za zgłoszenie błędów. Postaramy się jak najszybciej doprecyzować i uaktualnić opisy umiejętności.

Server
    CLA01

Nekromata, Nekropolia:

Zakaz -
    "Sprawia, ze wskazany oddział unieruchamia wszystkie wrogie stworzenia, które go bezpośrednio go atakują." - Po pierwsze zaklęcie wcale nie działa, pomimo, że rzuciłem go na jednostkę, to żaden z przeciwników, który go zaatakował nie został unieruchomiony, po drugie w opisie zaklęcia jest błąd, dwa razy występuje słowo "go". EDIT. Zaklęcie działa, ale nie zawsze... kiedy jest rzucone na Prządki nic się nie dzieje, ale kiedy je zarzuciłem na Królewskie Pajęczaki które miałem chronić w misji Wszystkie Pająki Królowej, działało już poprawnie.

Ożywianie oddziałów podstawowych/elitarnych -
    "Wskrzesza cel, o ile jest podstawowym/elitarnym stworzeniem nieumarłych." - nie do końca rozumiem po co zostało to rozbite na dwa zaklęcia, gdyż w żadnym heroesie nie występowało takie rozwiązanie, ok gdyby jeszcze stworzenia Elitarne były leczone mocniej, a w tym wypadku jedynie płacimy więcej many... większym problemem jest jednak fakt, że zapomnieliście o jednostkach bohaterskich, no i w ten sposób nie ma możliwości leczenia w żaden sposób Prządków... a co to za nekromanta, który nie może leczyć swoich jednostek, przecież na tym głównie skupia się siła wymienionej frakcji. To niestety nie wszystko, wprawdzie zaklęcia zostały rozbite, ale w późniejszych etapach gry, punkty rozdane do Ożywiania oddziałów podstawowych są właściwie punktami straconymi, gdyż większość graczy nosi ze sobą tylko jednostki bohaterskie i elitarne, a chcąc mieć leczenie elitarnych wymagane jest posiadanie leczenia podstawowych.

Blokowanie -
    "Chroni cel przed wszystkimi atakami bezpośrednimi, ale oddział ten nie może przeprowadzać odwetu." - Opis zaklęcia jest dobry, tylko jest w tym jeden niewielki szkopuł. Zaklęcie nie tylko obniża obrażenia zadawane stworzeniu o -65%, ale z tego co napisał mi pewien gracz efekty leczenia też zostały osłabione o 65%.

Dodam na końcu niewielką sugestię, która raczej nie zostanie rozpatrzona... chodzi o czas odnowienia niektórych umiejętności. Mam na myśli chociażby całun nocy, albo odrętwienie... wszystkie do tej pory stosowane taktyki właściwie tracą jakiekolwiek znaczenie, gdyż w 3 rundzie podejdzie już do Ciebie większość przeciwników, którzy zazwyczaj najbardziej lubią atakować łuczników. Już wcześniej trzeba było się sporo napocić, żeby przetrwać jedną rundę bez całunu i chociażby najmniejszy błąd kosztował nawet utratą połowy wojska z zwykłej walce, teraz nie tylko bez całunu trzeba przetrwać 2 rundy, ale jeszcze odrętwienie też dostało nerfa. Zazwyczaj się go używało do wykluczenia jednej jednostki, najczęściej strzelającej, bądź zablokowaniu jakiegoś przejścia, teraz po 2 rundach, trzeba czekać aż dwie kolejne na ponowne użycie. Ja zrobię sobie jeszcze raz restata, ale raczej nie wszyscy będą chcieli grać z całunem + odrętwieniem + spowolnieniem, co i tak niestety w podsumowaniu sprawdza się dużo gorzej niż poprzednie rozwiązania...
    Last edited by Daisuke007; 11.09.14 at 14:45.

Simeonus's Avatar
    Server
    CLA01
    Rycerz Śmierci w ogóle nie ma już całunu, co do ożywania jednostek podstawowych to jest akurat dobre, ale musisz się nauczyć używać Widm.

A codo Zakazu to faktycznie jakiś zbugowany, powinni to naprawić, ale widząc aktywność supportu na forum to gó*no będzie.