Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Chat problem

Server
    CLA01

Chat problem

Chat does not work for me for 1 week, I have a lot of bugs when I fight . I tried a variety of browsers, memory cleaning, does not help.

Community Team BB_Eraya's Avatar
    Server
    CLA01
    Hi dugi,

Please show me a screenshot of your chat. Does it happen for all of your Heroes? Could it be that your Hero is chat banned? You may also PM me about this issue.

Server
    CLA01
    file:///C:/Users/daniel/Downloads/Might%20&%20Magic%20Heroes%20Online%20-%20CLA01%20[Realm%201]%20(1).pdf
    file:///C:/Users/daniel/Downloads/Might%20&%20Magic%20Heroes%20Online%20-%20CLA01%20[Realm%201].pdf

I do not have a ban, chat does not work on 1 character, writes "chat error (502 bad gateway): remote server error"

Community Team BB_Eraya's Avatar
    Server
    CLA01
    Hi dugi,

It sounds like one of your Heroes is bugged indeed, please let me know if the issue persist after the weekly maintenance.

Server
    CLA01
    Since this morning all is kaput. During battles units do not move, 6 eggs I destroyed and nothing happened. I lost thunder birds because of your "german - islam" politics. I do not like it.

Server
    CLA01

Chat problem Battles problem Mission problem

All problems possible every minute, but after three years of playing (at least trying) I am not surprised at all. Please tell us who works for biggestbugs with photographs, to let us lower a little disapprovement, distrest and unhappiness.

Server
    CLA01
    Yeah, is it always an individual mistake? In three forms too? You take the money for pb and the game works like a grandfather dissolved whip: (((

Taak, zawsze to jest pewnie indywidualny błąd ? na trzech postaciach też ? bierzecie kasę za pb a gra działa jak dziadowski rozpuszczony bicz ((

Server
    CLA01
    Jestem 1963 rocznik jak Szydło i Kukiz z Radości (kawałek Warszawy). Nie ma sensu pisać na forum, bo i tak nikt nie czyta. A zrobienie restartu dla szkopów jest ponad siły, pozdrawiam Wiech1965.

Server
    CLA01
    czytać, czytają, ale pewnie ciasteczka każą wyczyścić, przelogować grę, wymienić kompa .. pieprzyć czat, nie muszę tam pisać, ale gra się pierdoli przez to,że tego komunikatora nie ma i pewnie mamy się cieszyć, jak łaskawie po tygodniu ktoś to naprawi.

Server
    CLA01
    Nie uwierzysz co mnie dziś spotkało: zaprosił mnie członek mojej gildii na strażnika ciszy. Ptakami zrobiłem 6 jaj, a one dalej są. Tylko ich nie widać. Straciłem 2 ptaki, a w 1 bitwie odświeżałem się 6 razy, i nic: dalej jaj nie ma - a są. W innych bitwach już samodzielnych klikam jednostce miejsce, gdzie ma się przesunąć. A ona stoi, odświeżam - przenosi się. I tak za prawie każdym razem.

Closed Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast