Results 1 to 8 of 8

Thread: Wampiry vs Lisze

Server
    CLA01

Wampiry vs Lisze

Co jest silniejsze i jaki jest koszt na 100 szt zrekrutowania bo nie wiem co ulepszyc ?

Server
    CLA01
    Jedni wychwalają lisze, drudzy wampiry, a jeszcze inni wybierają przodki. Każda jednostka ma swoje plusy i minusy. Głównie wszystko zależy od Twojego stylu walki. O liszach nic Tobie nie napiszę, ale mogę przedstawić plusy wampirów i wampirzych lordów... Te ulepszone mają opcje teleportowania wrogiej jednostki i zamienianie się nią miejscami. Jeżeli dobrze ułożysz sobie taktykę to takim ulepszonym wampirkiem możesz działać cuda. Jeżeli np. wrzucisz na niego zaklęcie "rozkaz wodza" lub "przyspieszenie" to za jednym ruchem może znaleźć się za linią wroga i wyciągnąć jego jednostkę tuż przed Twoją armię. Co później się dzieje z takim delikwentem to możesz sobie wyobrazić Wampiry mają więcej HP i zadają większe obrażenia (również te nieulepszone). Dodatkowo przy zadawaniu obrażeń wysysają życie i same siebie leczą. Mają większy zasięg ruchu. Jeżeli lubisz szybką walkę w zwarciu to wampiry idealnie się do tego nadają.
    Zwykłe wampiry od lisz są tańsze o 4 szt. złota. Nie wiem jaka jest różnica między arcyliszami a wampirzymi lordami, ponieważ lisz nie ulepszałem.

Przed wyborem dobrze jakbyś przeczytał opis kogoś kto gra liszami i arcyliszami. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem.
    Pozdrawiam i życzę odpowiedniego wyboru.
    Last edited by Khalixes; 03.08.14 at 12:20.

Server
    CLA01
    I tak każda armia nekropolii powinna mieć lisze i wampiry, nie tylko jednego z nich. Będziesz miał samych łuczników to źle, samych walczących wręcz też źle. Nie wiem jak chcesz porównać zasięgowców z jednostkami na bliski dystans, no ale, na początku niby wampiry były by lepsze, ale jako że nekropolia ma żałosnych pierwszych zasięgowców to nie robiąc liszy biegasz z samymi blisko atakującymi, bo szkielety to chyba najgorsza jednostka w grze IMO

Server
    CLA01
    Optymalne ustawienie armii sprowadza się i tak do 2x lisz 2x duchy 1x wampiry 1x prządki lub o 1 ducha mniej u necro (ale to się zmienia względem taktyki ludzi i rodzaju przeciwnika.

Dodatkowo przy zadawaniu obrażeń wysysają życie i same siebie leczą (ulepszone).
    Nie ulepszone też posiadają tę zdolność

Co do liszy i arcyliszy.Lisze mają dość spory zasięg (5) zarówno pdst. jak i Rozkładowy pocisk. Ten 2 to typowy DoT który się stackuje przy większej liczbie liszy w drużynie.Można rzucić raz i atakować 2 oddział a ten i tak będzie otrzymywał nie małe obrażenia.Zasięg ruchu nie powala, ale z przyspieszeniem mogą zrobić zamieszanie i nie zapominaj że to jednostki dystansowe zadające obrażenia od magii.Arcylisze posiadają AoE które zwiększa podatność danych oddziałow o 33% na magię ciemności.Do tego rozkład liszy,ew. Zbiorowa agonia+AoE i można szukać rozwiązania dla tej umiejętności.

O wampirach pisał nie będę gdyż mniej więcej opisał je kolega wyżej.
    Last edited by Widmo; 03.08.14 at 15:51.
    "Sing Hallelujah because you can't change anything..."

Server
    CLA01
    Co do tego jednego zdania masz rację. Swój post już edytowałem. Pisałem go późno jak byłem zmęczony stąd mój błąd

FeaR's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Widmo View Post
    Arcylisze mają ciekawe AoE które zwiększa podatność danych oddziałow o 33% na magię pierwotną
    Jesteś tego pewien?

Server
    CLA01
    Arcylisze rzucają obszarową wrażliwość na magie mroku, a to już takie cudowne nie jest, bo się nadaje głównie do agonii, która jest, delikatnie mówiąc, kiepska.

Server
    CLA01
    Tiaa,tak przypuszczałem,że magię ciemności,ale wczoraj też to późno pisałem i nie miałem jak sprawdzić.Ale to też ma swój mały plusik,jeżeli popatrzycie na to jakie obrażenia zadaje rozkład .I wtedy na dłuższą metę to ma jakiś sens.A agonia jakiś tam dmg dodatkowy zada przy walce z bossem jak się jej trochę nastackuje,ale to raczej na początku gry,potem nie zdarzało mi się korzystać.Swoją drogą można by było przetestować działanie zbiorowej agonii + AoE liszy,ale to na pochmurne,deszczowe i nudne po południe .

Reasumując:Lisze b.dobra jednostka dystansowa,jako 1 się kupuje (przed lamasami),a lamasy w późniejszym etapie gry wymienia się na wampiry.Tyle.
    "Sing Hallelujah because you can't change anything..."