Reply to Thread
Results 1 to 2 of 2

Thread: Tydenni bossove

 1. #1

  Join Date
  Aug 2014
  Posts
  367
  Server
  CLA01

  Tydenni bossove

  TÝDENNÍ BOSSOVÉ vol.2

  Týdenní bossové se odemknou po zabití druhého 3fázového Sandra. Zpřístupní se Pekelný červ, Hlas, Velká starobylá, Obří wyverna roje a Valrok. Po zabití Valroka nebo Wyverny se otevře cesta v Zemi světla nalevo od hlavního portálu a odemknou se zbylí tři - Hrodger, Daeva a Al-Kadhir.

  Ve hře jsou čtyři herní charaktery za dvě rasy. Určitě se bude lišit boj klerika a třeba rytíře azylu. Ve hře se pohybují hráči, kteří si dávají týdenní bossy jako jednohubky, ale tohle je popis spíš pro lidi, co půjdou na ně poprvé, nechtějí tam spadnout naslepo a nechat si vykostit krystalovou armádu. Navíc hráči čerstvě po Sandrovi2 nemají tak silně artefakty a takovou sílu hrdiny, aby dokázali vše umlátit během pár kol. Pokud jste rytíři se sílou útoku okolo 2500, tak jste dost slabí na to aby jste si dali solově týdenní bossy bez problémů. Chce to zvednout sílu útoku hrdiny alespoň do začátku přes 3000. Mágové mohou mít menší sílu, protože mají dostatek kouzel, ale mít nějakých 1200-1500 je asi taky málo.
  Dopručená sestava jednotek asi nebude univerzální, ale rytíř bude muset mít alespoň jedny léčitele ve svých řadách. Na Valroka hráči azylu musí zařadit serafíny nebo gryfy kvůli totemu a nekro zase upíří lordy.
  Určitě není od věci si nabrat oltář iniciativy na bossy, který vám dělají potíže. Hlavně pro rytíře.

  Pro ty, co si chtějí projít boj bez nápovědy, mám upozornění: Popisy obsahují spoilery. :-)

  ZMĚNY A DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Protože od doby vytvoření mého návodu se změnilo dost věcí díky možnosti použití svatyní v provincii, eventových jednotek nebo mnohem silnějších artefaktů, tak opravdu berte původní popisy bojů s rezervou, pokud už jste posílili. K jednotlivým bossům přidávám rychlejší a efektivnější postupy, tak jak se dají nyní použít. Velkou roli taky má použití kouzla bolestné pouto pro hráče za nekro, ovládání jednotek zrůdama bez tváře nebo hromadné posily. Původní popisy nechávám bez změn, protože pořád to tu slouží spíš nováčkům, než mazákům.

  Případné postřehy, kritiku a dotazy pište sem nebo se zkuste poptat přímo ve hře. :-)
  Mrochomor / MorinehtarCz  ================================================== ================================================== =====================

  AL-KADHIR  Popis:
  Boj na 3 fáze, neúčastní se přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  Přivolává posilu Prázdnotou dotčených zemských elementálů a umísťuje je mezi moje jednotky. Mění iniciativu jednotek, kouzlí zpomalení a kouzlem roztříštění povolává posilu světelných elementálů.

  Armáda:
  Složená z jednotek Prázdnotou dotčených bytostí.

  Boj:
  1.fáze - Klasická bitka s přesilou pozemních jednotek. Zvěstovatelé dokáží škodit svým kouzlem očarované zbroje
  2.fáze - Místo zvěstovatelů jsou tu wyverny, prázdnotou pokřivení serafové a dvě skupiny Prázdnotou dotčených čarodějnic.
  3.fáze - Mix jednotek z obou předchozích fází.

  Taktika:
  Výhodné je zůstat vzadu a postupně likvidovat nepřátele jak přicházejí. Azyl tady má výhodu využití slepoty světic na všechny jednotky kromě elementálů. Všechny 3 fáze mají v podstatě totožný průběh, jen se mění priorita koho dřív zabít.

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Hráči nekro solo nebo azyl v koopu s nekrem tu mohou použít bolestné pouto. Stačí mít u sebe jeden slot upířích lordů a správnou jednotku označenou poutem si přitáhnout blíž. Nejsilnější nepřátelé jsou v první fázi, kde to pro slabší může vypadat i kriticky. Další dvě fáze jsou už lehčí. Taky je možnost zde použít zrůdy a ovládat nepřátelské jednotky a využít je k ničení nepřátel.
  ================================================== ================================================== =====================


  DAEVA  Popis:
  Boj na 2 fáze, neúčastní se přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  Ohnivá kouzla plošná i cílená na jednu skupinu. Nejsou tak silná jako u pekelného červa.

  Armáda:
  Složená z jednotek démonských útočníků.

  Boj:
  1.fáze - cíl je zničit 2 katapulty
  2.fáze - opět je cíl zničit 2 katapulty

  Taktika:
  Tady je to úplně jasné - azyl si vezme 4x upgradovaně gryfy (rytíř 5x) a pomocí jejich skillu zničí oba katapulty ve druhém kole bez boje. Jednu jednotku je třeba vzít jako návnadu. Buď mnichy (doléčí se pozásahu katapultu v prvním kole) nebo jednotky které nepoužíváte a drobná ztráta vám nebude vadit. Hráči za nekro mají 2 možnosti - buď si půjčit gryfy z druhé postavy (lehčí varianta) nebo použít 5x upíří lordy. Opět vítězství ve druhém kole v obou fázích. Pokud ale máte nízkou sílu útoku hrdiny, tak s upíry asi budete mít problém katapulty zničit během prvního úderu a potom by hrozily ztráty. Samozřejmě se dá Daeva porazit tak, že pozabíjíte všechny jednotky a potom i katapulty, ale je to zbytečně dlouhý boj. Takže hurá pro gryfy. :-)

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Tady se úplně změnil způsob boje pokud máte zrůdy bez tváře. Stačí zde ovládnout skupinu menších pekelníků s nimi zničit oba katapulty. Postup je takovýto:
  1. mágové - první tah hrdiny posily na slot zrůd, druhý tah příkaz velitele na zrůdy, potom ovládnout zrůdou menší pekelníky a třetí tah hrdiny příkaz velitele ze svitku na ovládnuté pekelníky. A pekelníci zničí oba katapulty.
  2. rytíři, ale mohou i mágové - první tah hrdiny posily na zrůdy, upíříma lordama posunout zrůdy směrem k pekelníkům, ovládnout menší pekelníky a druhý tah hrdiny dá příkaz velitele na ovládnuté pekelníky.
  Obě fáze jedete stejně a hotovo je dřív než se do boje nepřátelé vůbec dostanou.  ================================================== ================================================== =====================


  HLAS  Popis:
  Boj na 2 fáze, ve druhé fázi se účastní přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  V první fázi nepoužívá nějaká nebezpečná kouzla, většinou střílí do jedné jednotky, ale ve druhé fázi znehybňuje jednu jednotku kouzlem krutá pomsta a používá hromadné kouzlo temnou magií. V 4 kole obou fází probudí Spoutané kyklopy.

  Armáda:
  Složená z jednotek jeskynních bytostí.

  Boj:
  1.fáze - přesila jednotek na blízko se dá zablokovat v zúženém místě. V 4 kole se zapojí probuzené jednotky. Jsou pomalé (postup o 2 pole), ale mají omračující úder a dávají slušné škody. Všechno vybít a doléčit
  2.fáze - Cílem je zabít Hlase.

  Taktika:
  S nekro rytířem není díky plošnému léčení spekter a odolnosti nekro jednotek problém vyhrát bez ztrát. Jen je třeba si trochu vyčistit cestu k bossovi ve druhé fázi. Nekromant může navíc využít roušku noci a zpomalení. U azylu je problém s odolností světic na temnou magii. Dostávají hodně škod z hromadného kouzla. V boji světice nemají možnost oslepit nemrtvé jednotky, takže je třeba za klerika vyřazovat nepřátele hrdinou a sejmout Hlase. Za rytíře prostě vše vybít co dojde na dosah. A nezapomínejte rušit kouzlo krutá pomsta - jednotka pod ním nehraje a na konci kola z něj dostává škody.
  ================================================== ================================================== =====================


  HRODGER  Popis:
  Boj na 2 fáze, neúčastní se přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  Podporuje hlavně svoje jednotky. Výjimka je kouzlo "Značka katapultu". Označenou jednotku a okolní pole zasáhne střela. "Lahůdkou" od vývojářů je, že značku nejde zrušit žádným kouzlem.

  Armáda:
  Složená z jednotek bytostí Pokřiveného Azylu

  Boj:
  1.fáze - Běžný boj lehčí než hodně soubojů v Zemi světla. Nepříjemnost působí schopnost pěšáků s vracením škod útočníkovi.
  2.fáze - Totožný průběh boje jako v první fázi, jen místo pokřivených mnichů jsou lukostřelci.

  Taktika:
  Jeden z lehkých bossů, který jde udělat "za pochodu" i bez obíhání oltářů na zvedání statistik. Kouzlo Značka katapultu se dá vyřešit přivoláním posil na označenou jednotku a postavením stranou od vlastních jednotek. Značku katapultu se dá taky využít proti nepřátelům tak, že se označená jednotka postaví mezi ně.

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Ideální boss pro hráče nekro nebo koop s nekrem pro azyl. Bolestné pouto na správnou jednotku, přitáhnout blíž upířími lordy a v jednom kole máte hotovo. Pozor v první fázi, pokud by jste šli jako azyl se světicema. Dokud budou živí pěšáci se svým skillem, kdy si útočník způsobuje škody, tak nemůžete mlátit do pouta. V druhé fázi už pěšáci nejsou, takže je to velká pohoda.


  ================================================== ================================================== =====================


  OBŘÍ WYVERNA ROJE  Popis:
  Boj na 3 fáze, ve třetí fázi se účastní přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  Přivolává posilu jednotek, v první fázi plive jedovatou slinu a hlavně plošně posiluje své jednotky. Používá kouzlo, kdy označí jednu svojí jednotku, které klesne odolnost, ale obrovsky se zvedne odolnost všech ostatních jednotek.

  Armáda:
  Složená z jednotek jednoho typu - menší požírači pavouků

  Boj:
  1.fáze - Ze všech stran se valí malí, ale početní nepřátelé. Zásah od takové skupiny (700 - 800) není zanedbatelný. Jednotky nemají žádnou schopnost. Záleží jen na kouzle wyverny jak je podpoří. Pravidelně přivolává posilu 500 kusů.
  2.fáze - Stejný průběh jako první fáze.
  3.fáze - Do boje vstoupí i wyverna a cílem je zabít bosse. Wyverna je pomalá(dojde k vám ve 3 kole, ale rychlé jednotky vás okamžitě napadnou. Nechybí přivolávání posil a kouzlo měnící odolnost jednotek.

  Taktika:
  V prvníh dvou fázích postupně likvidovat celé skupiny, případně zablokovat ty nejpočetnější před jejich prvním úderem - slepota, pacifikace, strnulost. Rytíř azylu má možnost nastavit jednotku se svatyní. Přednostně zabít označenou jednotku kouzlem na odolnost nebo to kouzlo jednoduše odčarovat. Pokud to kouzlo nezrušíte, tak vaše jednotky budou působit minimální škody a z boje se pro vás stane masakr. Proto koukejte, kam wyverna kouzlo umístí a zrušte ho. Ve třetí fázi pokud nemáte tak velkou sílu, že vyřídíte bosse za 1-2 kola, tak je to trochu šachová partie s ustupováním před dotírajícíma jednotkama. Opět zrušit kouzlo, pomlátit nejbližší jednotky a udržet si odstup od bosse.

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Díky změně už jedovatá slina wyverny neplatí na světice a jednotky nekro. Není tedy potřeba řešit následky otravy v dalších kolech, pokud nehrajete s lukostřelci, serafíny, kavalerií a podobně. Wyverna se dá taky jet přes bolestné pouto se světicema, ale je to potřeba mít naučené, protože to zde není jako u Hrodgera nebo Al-Kadhira.


  ================================================== ================================================== =====================


  PEKELNÝ ČERV  Popis:
  Boj na 2 fáze, ve druhé fázi se účastní přímo boje na bojišti, ale nepohybuje se.

  Kouzla:
  Ohnivá kouzla plošná i cílená na jednu skupinu. Silnější než má Daeva

  Armáda:
  Složená z jednotek démonských útočníků.

  Boj:
  1.fáze - Velké množství silných menších pekelníků ze zadu podporovaných plošnou střelbou sukub. Dále jsou v armádě potulní ďáblové se schopností, že nejdou oslepit nebo zpomalit. A do toho ohnivá kouzla červa.
  2.fáze - Do boje se zapojí červ a cílem je ho zabít. Nepohybuje se a tak si pro něj nakonec musíte dojít. Předtím je ale potřeba pobít nebo vyřadit (oslepit, zpomalit) přesilu nepřátel.

  Taktika:
  Nenechat udeřit plnou silou silnější skupinu pekelníků a co nejrychleji zredukovat počet sukub a potulných ďáblů. Je zde další "lahůdka" vývojářů - nezrušitelné kouzlo, které vašim jednotkám ubere -5 iniciativu. Vyplatí se před bojem navštívit oltář iniciativy. Jako první kouzlí červ hromadné kouzlo, které upaluje jednotky. Dokud jsou jednotky pohromadě, tak ho zrušte a následně rozestavte jednotky s mezerou 1 pole, aby červ příště očaroval jen jednu jednotku. Hráči azylu mají výhodu oslepování od světic a hráči nekropole zase hromadného léčení spekter.

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Tady se jako nejideálnější jeví armáda složená jen z upírů a to pokud máte možnost, tak i u hrdiny azylu. Hodně vydrží, jsou v podstatě zadarmo a navíc si sami dosávájí při útoku i odvetě. Chce to jen zahrát trochu takticky a nevystavit se útoku sukub nebo většího počtu nepřátel do jedné vlastní skupiny. A ve druhé fázi když postavíte svojí jednotku s posilama na dotek k bossovi, tak po vás nemůže plivat ohnivou kouli.
  Na červovi jsem viděl i hráče jedoucí se zrůdama přes hromadné posily. Prostě taktik pro pokročilé hráče je spousta.


  ================================================== ================================================== =====================


  VALROK  Popis:
  Boj na 3 fáze, ve třetí fázi se účastní přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  Valrok není žádný čaroděj, takže jeho kouzla jsou jenom velké omračující rány a přivolávání posil 50 tyranů horských klanů.

  Armáda:
  Složená z jednotek Horských klanů a v každé fázi jinak zaměřená.

  Boj:
  1.fáze - Armáda složená z kentaurů, plamenovrhačů, tyranů a zemětřasů.
  2.fáze - Kompletní sestava jednotek klanů + totemy
  3.fáze - Tady se objevuje asi největší "zákeřnost" vývojářů. Nezrušitelné kouzlo, které zabijí vaše jednotky po ukončení jejich tahu. Navíc kouzlo produkuje totem, který nejde zničit světicema. Docela sranda pokud projdete hladce první dvě fáze s armádou 5x světice a zjistíte, že tady prostě nic nepořídí a ztráty budou.

  Taktika:
  Jediný boss kde se na začátku boje ocitnete uprostřed bojiště a nepřítel je rozmístěný z obou stran. První fáze je hlavně o iniciativě. Po vyčištění cesty se teprve vracím k oltáři iniciativy pro bonus. Je potřeba se co nejrychleji dostat k dolnímu kraji bojiště a zlikvidovat tam jednotky. Je jich tam méně a nahoru Valrok přivolává posily. Po vyřízení hrozby z jedné strany už se to dá v klidu takticky dohrát.
  Ve druhé fázi je dost velká přesila jednotek a 3 totemy. Jeden totem škodí přímo, druhý přivolává posily 50 starších entů a třetí léčí nepřátele. Cílem je postupně vše umlátit
  Pro boj ve třetí fázi je potřeba mít v armádě třeba serafíny nebo upíří lordy. Dáte na ně posily, příkaz velitele a zničíte totem, který je na bojišti úplně nahoře. Mágové mají výhodu, že můžou stihnout zničení v prvním kole a nemusí potom zdlouhavě doléčovat. S nekro rytířem dám Valroka celkem v klidu bez ztrát. Hráči se slabší silou to asi budou mít tvrdší. U rytíře azylu asi bude třeba u slabších hrdinů zvážit jestli vzít 2x inkvizitory na léčení, ale rytíř s útokem okolo 3500 si vystačí s jedněmi inkvizitory.

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Dá se tu použít zrůda na zničení totemu. Má výhodu pro pomalejší hráče, že hraje brzo i když vám dojdou svatyně. Silní hráči zde chodí i s armádou z hromových ptáků. Nezkoušel jsem, ale prý je to rychlé a u silných i bez ztrát.


  ================================================== ================================================== =====================


  VELKÁ STAROBYLÁ  Popis:
  Boj na 2 fáze, ve druhé fázi se účastní přímo boje na bojišti.

  Kouzla:
  Působí slušné škody svojí střelbou, následným působením zemní magie po zásahu a podporuje svoje jednotky. Ve druhé fázi může použít silná plošná kouzla, ale většinou jí zabijete ve druhém kole.

  Armáda:
  Složená z jednotek Horských klanů.

  Boj:
  1.fáze - Hrozí tu nebezpečí zapletení od šamanů. Čtyři jejich skupiny dokážou vyřadit z boje skoro všechny jednotky nebo zlikvidovat jednu během kola. Jako bijci jsou tu kyklopové, minotauři a enti. Starší enti navíc rodí další skupiny entů.
  2.fáze - Zde se dá vyřadit všechny nebezpečné jednotky a zničit bosse v prvním nebo druhém kole.

  Taktika:
  Trochu problém pro slabší hrdiny může být limit vyhrát do 8 kol. Je třeba nenechat se zaplést od šamanů v nebezpečné pozici a postupně vše zlikvidovat. Nezapomínejte rušit účinky zemní magie po zásahu od bosse.
  Ve druhé fázi oslepit, pacifikovat, ustrnout, zpomalit co se dá. Potom co starobylá odehraje svůj tah, tak jí napadnout. Když jí napadnete, tak ve druhém kole kouzlí hromadně kouzlo a nenapadne vám jednotky Potom už jen ubít bosse (duševní symbol, posily, příkaz velitele nebo třeba pokřik k inspirovanému útoku) a můžete mít ve druhém kole hotovo. Pokud to nezvládnete, tak to asi bude masakr s postupným doléčováním. Nemůžu posoudit, protože já zabíjím starobylou bezpečně ve druhém (někdy i prvním) kole.

  DOPLNĚNÍ - ZÁŘÍ 2016
  Tady se dá použít armáda složená jen ze zrůd bez tváře. V první fázi ovládnete všechny šamany a minotaury. Zníčíte s nima enty a kyklopy a dočistíte vlastníma jednotkama. Ve druhé fázi už jen zničíte bosse než se nepřátelé dostanou do hry.

  P.S. screeny bossů se současným stavem kouzel doplním postupně. Berte je zatím jen jako informativní.


  Last edited by YarBek; 19.08.17 at 16:48.
  Nikdy není tak špatně, aby nemohl přijít další patch.
  It is never so badly that it could not be another patch.

 2. #2

  Join Date
  Aug 2014
  Posts
  367
  Server
  CLA01
  Přidány popisy bojů s výhodou použití eventových jednotek jako jsou třeba zrůdy bez tváře nebo kouzla bolestné pouto. Dotazy, nejasnosti, vylepšení nebo i kritiku směřujte přímo ve hře na moje postavy Mrochomor / MorinehtarCz.
  Nikdy není tak špatně, aby nemohl přijít další patch.
  It is never so badly that it could not be another patch.

Reply to Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Ubisoft uses cookies to ensure that you get the best experience on our websites. By continuing to use this site you agree to accept these cookies. More info on our privacy.