Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Przyjazny apel

Server
    CLA01

Przyjazny apel

Witajcie
    Chciałbym dołożyć swoje trzy grosze w paru ostatnio burzliwych sprawach.

Osobiście nie mam żadnych problemów z padniętymi serwerami, ale wolałbym żebyście Wy (polskie community) się trochę ogarnęli i przestali się zachowywać jak rozwydrzone bachory, głównie w stosunku do ludzi z rolami BB i MOD. Nie jesteście pępkami świata, prawie wszystkie realmy mają te same problemy co my tu i można się domyśleć, że problem jest złożony. Z deka cierpliwości trochę.
    Nie rozumiem napadu na Item Shop, w końcu to jest gra przeglądarkowa, więc większość rzeczy jest na stronie. Poza tym sporo MMO tak ma, bo jest to i szybsze bez wchodzenia specjalnie do klienta gry, i wygodniejsze niż szukanie po ikonkach w UI. Macie grę za darmo. Co wy byście jeszcze chcieli? Nie musicie płacić złamanego grosza za to, a jak już płacicie, to nie oczekujcie jakichś laurów i specjalnego traktowania od reszty community, no sory.
    To jest forum, a wygląda jak śmietnisko w ostatnich dniach, patrząc po niektórych tematach. Są jakieś ustalone reguły i zasady, i to nie ma tak że od niechcenia coś się usuwa lub "kogoś się nie lubi to se usune a co tam". Jest coś takiego jak off-top.

At the end of the day, ludzie są ludzmi, administracja polskiego forum i realmu są pośrednikami między nami, a Ubisoftem czy kimkolwiek, kto jest głównym producentem MMHO i jakoś niespecjalnie bezpośrednio zawinili zaistniałej sytuacji, a dostają strasznie dużo hejtu, mimo że nie zasługują na to. Mniej spiny, a więcej jakiejś pokory. To w końcu jest zwykła gra, a traktujecie to jakby było coś najważniejszego, najcenniejszego i wgl.

Server
    CLA01
    Witam All nic nie mam do BB i MOD tylko tyle że UBI polaków to chyba zawsze majo na koniec jak patrze na ine serwery które działajo

Server
    CLA01
    Ale to już taka jest mentalność tej firmy i nic my z tym nie zrobimy na tak małą skalę, jaką jest MMHO. Ludzie mają problem z Ubi w prawie każdej grze przez nich wydanej.

Server
    CLA01
    rakson ja też nic do nich nie mam, ale jeśli pisze do nich że eventy mula gre, to oni support mi odpisuja ze oni problemu nie widza, malo tego pisza mi ze jako JEDYNY zglosilem problem, to jest wg. ciebie normalne zachowajie? ile juz czasu ludzi pisza se eventy robia dno z gry, a oni do mnie se jedyny zglaszam problem. to nie jest tak ze sa bez winy, robi z ludzi bucow tym co wypisuja

Server
    CLA01
    Ja rozumiem, można wygarnąć dużo dla Ubi i ich wcale aż tak nie bronię. Szczerze to nie widzę jak eventy mogą mulić grę w takim stopniu, żeby serwery nie były stanie tego ogarnąć, ale z drugiej strony nie jestem programistą, a do gry powróciłem niedawno i pamiętam jedynie sytuację gry jakoś po wyjściu z alphy tylko, dlatego nie będe zaprzeczał. Tyle że Ubi jest doświadczony w zbieraniu batów od graczy i ich stosunek do nas jest raczej denny już z natury firmy.

Server
    CLA01
    Serwery nie są padnięte, bo logować i grać co po niektórzy mogą, problem jest bardziej skomplikowany i pewnie jest to problem kodu gry - to nie istotne w tym przypadku.

Co do jazdy po modach i bb to masz rację - ale tacy polacy już sa taki nasz urok podobnie jest w realu, politykami w naszym kraju w 90 % zostaja polacy, nasi sąsiedzi, koledzy znajomi i nie kiedy my sami (powiedzą niektórzy) i kto by nimi nie został to zachowuje się prawie tak samo jak poprzednicy i psy się na nich wiesza i pewnie słusznie ale to cały czas jesteśmy my polacy za rowno po tej i po tamtej stronie.

Teraz trochę o tworzeniu spiny.
    Nie wiem kto jest odpowiedzialny za wprowadzanie ewentów i promocji w grze, ale jak widać nie jest to odpowiednia osoba na tym stanowisku - całkowity brak wyczucia i rozeznania jeżeli chodzi o oczekiwania społeczności jaką tworzą gracze i nastroje jakie panują. (trochę się powtórzę) Wprowadzenie ewentu z Dryfami to był dobry pomysł w chwili gdy pojawiły się problemy z logowaniem - to na pewno wpłynęło na poprawę nastrojów, ale zakończenie ewentu zanim zostały usunięte problemy z logowaniem to już troszkę nie halo, to wnerwiło wielu graczy, przez cały weekend brak jakichkolwiek informacji o prowadzonych pracach nie mal całkowity brak możliwości logowania i news jaki sie pojawia to to że najbardziej oczekiwany ewent dobiega końca (w domyśle sorry gracze że nie skorzystaliście z tego ewentu, taka przyroda), chwile później wreszcie oficjalne info o problemach z logowaniem, a dzień później promocja na pieczęcie mimo iż nie da się grać od tygodnia - to to już chyba specjalnie by wpienić graczy na maxa, do tego dochodzi info że restart planowany jest dopiero po zakończeniu się Ewent z Dryfami. Reasumując - teoretycznie jest możliwość zakupienia taniej pieczęci i dzieki temu zakupienia taniej zielska do wymiany na Dryfy tyle tylko że nikt tego nie może zrobić bo nie idzie się zalogować, masa graczy została uwięziona z zielskiem na pokładzie pewnie liczyli że zdążą to wymienić - a tu taki surprise. Jak się ma takie podejście do graczy to mnie specjalnie nie dziwi oddźwięk jaki pojawił się na forum, bo to tak wygląda jak by ktoś sobie z nas kpił i śmiał prosto w twarz.

Server
    CLA01
    Drogi Raksonie.
    Jeżeli chodzi o mnie to nie zauważyłem, żebym w którymś z postów atakował za zaistniałą sytuację MOD-ów.Miałem i będę miał uwagi do CMa- bo jak sama nazwa wskazuje zadaniem Jego/Jej jest komunikacja z graczami- a tej na przestrzeni ostatnich 5 dni było nader mało.Rozumiem, że CM zależny jest od ilości i jakości informacji przekazywanych z"góry", ale ta porażkowa jakość skupiła się właśnie na BB. Gdyby dostępny był CEO/CIO napisałbym do niego, a nawet Rady Nadzorczej,co sądzę na temat polityki prowadzonej przez UBI- co jak znam życie korporacji przeszłoby bez echa.
    I nie chodzi o ataki typu Ze ktoś mnie specjalnie nie lubi i robi na złość.UBI ostatnio poszło w kierunku modelu pre paid, o czym można poczytać na forach nie związanych z Herosami.
    Skoro ktoś oczekuje- bo prowadząc business oczekuje się kasy, to życzę sobie, żeby ten produkt był dopracowany.Wiem, że zdarzają się błędy.Cóż myli się Pani w kasie wydając resztę.A to jest znacznie większe przedsięwzięcie.Ale nie można tak jak to było teraz chować głowy w piasek i udawać, że wszystko jest OK.
    Po pierwsze przepływ informacji- do poniedziałku -ZEROWY.Przez 3 dni.To nie pogotowie, ale specyfika gier i netu jest taka, że przez weekend gracze również oczekują wsparcia technicznego.Jak zepsuje się system w markecie to informatycy gnają w te pędy nawet w niedzielę i starają się go naprawić.
    Po drugie-Sposób komunikacji i zarządzania kryzysem.Jak nie wiadomo co się dzieje to po prostu pojawia się informacja-np.Drodzy gracze nie wiemy co jest grane ale w przeciągu 3/4/5/7 dni doprowadzimy system do stanu używalności.I jest OK.przez te 3/4/5 dni nie zawracam sobie gitary wchodzeniem na stronę.
    A dzisiejszy komunikat i włączenie HHour w sytuacji kiedy większość nie może się zalogować,jest porażką WIZERUNKOWĄ.-generalnie spodziewałem się HH w czwartek co samo w sobie nic by nie zmieniło,ale inna byłaby wymowa tychże"bonusowych" pieczęci.
    Generalnie nie "złamię sobie łokcia na złość babci" bo lubię Herosów, ale bardzo poważnie zastanowię się nad wydawaniem kasy na tą grę.A trochę miesięcznie na nią idzie.
    Poza tym po przeczytaniu komentarzy dotyczących innych gier UBI i ich podejścia do graczy ,po zakończeniu przygody w przyszłości z Herosami- bo kiedyś to nastąpi, będę się wystrzegał produkcji sygnowanych przez tą firmę, a szczególnie proponowanych w pre zamówieniach.

Nishiyma
    Guest
    Quote Originally Posted by greenhorne View Post
    rakson ja też nic do nich nie mam, ale jeśli pisze do nich że eventy mula gre, to oni support mi odpisuja ze oni problemu nie widza, malo tego pisza mi ze jako JEDYNY zglosilem problem, to jest wg. ciebie normalne zachowajie? ile juz czasu ludzi pisza se eventy robia dno z gry, a oni do mnie se jedyny zglaszam problem. to nie jest tak ze sa bez winy, robi z ludzi bucow tym co wypisuja
    Bo może jako jedyny to zgłosiłeś. Dlatego staram się graczom wytłumaczyć, że support nie parzy i, że jeżeli nie będą im zgłaszać błędów i sugestii, to nie mogą się spodziewać, że coś się zmieni. Tak jak już pisałam, w którymś wątku nie wiem jak często developerzy tu zaglądają. Podejrzewam też, że nie czytają wszystkiego, a tylko jakieś konkretne działy, więc to, że x osób pisało na forum o eventach nie znaczy, że ta informacja wgl do nich dotarła. Z kolei jeśli dotarła, to może od niewystarczającej liczby graczy.

W kwestii samego wątku: to dziękuję, że pojawił się ktoś kto rozumie sytuację MOD'a w całej sprawie

Pozdrawiam!

Server
    CLA01
    Ok, fajnie, super, bardzo zrozumiałe. Jedynie martwi mnie to, że ta gra ma ogromny potencjał online i może to się zaraz zacząć sypać powoli, a byłaby wielka szkoda. Bo w takim razie wychodzi na to, że gra jest w złych i nieodpowiednich rękach.

Server
    CLA01
    Akurat MOD_Nishiyma jest tu najjaśniejszą postacią w przeciągu ostatnich 5 dni.Ale to CM powinien wykonywać tę robotę a nie MOD.

Page 1 of 2 1 2 LastLast