Results 1 to 3 of 3

Thread: PA za walke

Server
    CLA01

PA za walke

Obecnie PA za walki związane z wątkiem głównym, jest odejmowane w momencie rozpoczęcia walki. I rozumiem, że ma to może uniemożliwić natychmiastowy, bezkarny odwrót (który miałby służyć jedynie ocenie sił wroga). Jednak biorąc pod uwagę kłopoty z serwerem i grą, w momencie, gdy serwer padnie w trakcie walki albo gra się zawiesi - gracz traci PA.Uważam, że problemy techniczne gry nie powinny powodować takich strat dla gracza, gdyż walki kosztują nieraz 2/3 dziennego limitu PA. Czy to w porządku, by gracz stracił możliwość postępowania w fabule przez to, że serwer nie działa tak jak powinien i pojawiają się błędy (crashe, freezy, rozłączenie z serwerem)? Sądzę, że nie. I myślę również, że sytuacja, gdy crash serwera zabiera graczowi PA po prostu zabija zapał do gry i powoduje poczucie zrezygnowania - bo już już gracz chciał bić się z bossem/postępować w fabule - a tu "stop", dzisiaj nie pograsz.

Uprzedzając - owszem, rozumiem, że wciąż trwa beta i nie wszystko działa dobrze, ale nie czarujmy się, że po przejściu do wersji finalnej wszystko zwsze będzie idealne i w porządku. Problemy techniczne są i będą i dlatego uważam, że warto pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu, Bo kupienie potki z PA nie jest takim rozwiązaniem (czemu miałabym płacić za to, że gra ma problemy techniczne?). Moim pomysłem (aby nie było, ze tylko krytykuję) byłoby odejmowanie PA po zakończonej z powodzeniem bitwie (może na fladze?) - nie ważne czy wygranej, przegranej czy odwrocie - byle była zakończona przez gracza a nie przez crash serwera.

Server
    CLA01
    Z tego co mi wiadomo, lub bardziej dokładnie z tego co miałem nieprzyjemność odczuć na własnej skórze to w przypadku gdy mamy crash gry i załadujemy się ponownie, ładuje nas na mapę bitwy i toczymy ją dalej. Sytuacje jest podobna gdy przypadkowo zamkniemy okno z grą. Oczywiście mowa tu o walkach solo.

Server
    CLA01
    Niestety mam inne doświadczenia. Kilkukrotnie zdarzyło mi się rozpocząć walkę fabularną podczas której, pechowo dla mnie, serwer został wyłączony. Niestety po ponownym połączeniu bohater stał sobie smutno przed grupką NPC, którą właśnie miałam zamiar uśmiercić. PA nie ma, walki nie ma. To, o czym piszesz może funkcjonuje (nie próbowałam, a jeszcze nie udało mi się zamknąć gry w czasie walki), gdy serwer działa poprawnie, a mnie chodzi o sytuacje, gdy występują jakieś problemy techniczne. A tych na pewno nigdy nie zabraknie. Dlatego o tym napisałam, bo miło by było nie tracić nic oprócz czasu przez tego typu zdarzenia.