Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 24

Thread: Błąd Czerw w otchłani

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by MOD_Nishiyma View Post
    Nie tylko Ty. Spróbuj użyć portalu miejskiego, może to pomoże.
    Np. to powyżej jest owijaniem w bawełnę - nie rób graczom złudnych nadziei, że jakiekolwiek ich działania mogą skutkować odblokowaniem gry.
    Aktualnie (w weekend) NIKT nie pracuje - jest to nawet zapisane w "ogłoszeniach" supportu.

Ale niechcący powiedziałaś coś bardzo ważnego, co daje pełny obraz rzeczywistości - skoro tak podchodzą do sprawy "najważniejszej" - gra wisi od kilku dni, to teraz wiadomo dlaczego kompletnie leżą inne sprawy, które mają niższy priorytet...
    Ponadto idę o zakład, że "nagle" jutro znajdzie się rozwiązanie umożliwiające grę wielu graczom. Dlaczego "już" jutro? A dlatego, że jest to roboczy dzień, ludzie przyjdą do pracy, a wcześniej najemni pracownicy mieli to daleko... widząc zbliżający się weekend. Tak to wygląda ich "priorytet".

Zapraszam Cię do mnie do firmy, ewentualnie do kilku moich znajomych świadczących usługi w branży zbliżonej do informatycznej - tak na tydzień, dwa - zobaczysz wtedy jak podchodzi się do klienta i co tak naprawdę oznacza słowo "priorytet", "serwis" czy "rozwiązanie problemów technicznych".

Nishiyma
    Guest
    Quote Originally Posted by marianescu View Post
    Np. to powyżej jest owijaniem w bawełnę - nie rób graczom złudnych nadziei, że jakiekolwiek ich działania mogą skutkować odblokowaniem gry.
    Cóż dla mnie nie jest ponieważ nie chodzi o to, że gracz ma problem z logowaniem, tylko, że nie może przejść przez portal. Często w sytuacjach kiedy np. postać się nie chce ruszyć bądź mamy carne i żółtą kropkę; portal miejski jest rozwiązaniem. Zasugerowałam to nie po to żeby dać fałszywą nadzieję, tylko dlatego, że naprawdę wierzyłam w to, że jest to coś co może przynieść rezultat.

Co do reszty jak zawsze robisz nainterpretację.

Pozdrawiam

Server
    CLA01
    Co do "nadinterpretacji - jak zwykle" zobaczymy czy moje "nadinterpretacje" okażą się słuszne - już jutro.
    Może "nadinterpretacją" jest stwierdzenie, że support w weekendy nie pracuje? Powiedz wobec tego wprost - pracują dzisiaj, wczoraj czy też nie pracują?
    Czy też "nadinterpretacją" jest stwierdzenie, że jeżeli sprawa jest traktowana priorytetowo to daje się ludziom nadgodziny, zaprasza do pracy w dni standardowo wolne od pracy aby jak najszybciej dokonać naprawy?

To może wyjaśnię co u mnie oznacza słowo priorytet i usuwanie awarii:
    1. Ostatnia środa, godz. 13:27 - jestem na konferencji technicznej firm dystrybucyjnych, telefon z biura: "szef służby utrzymania ruchu z firmy **** (współpracujemy z nią) dzwonił, że uszkodził mu się napęd silnika 200kW, b. ważny z pkt. widzenia zapewnienia ciągłości procesu technologicznego - co robić?" Nadmienię, ze to nie był układ realizowany przez nas, ale wykonujemy dla tej firmy inne usługi.
    2. Wychodzę z konferencji, wykonuję kilka telefonów do firm w których taki napęd może być dostępny, równolegle działają koledzy z biura - zostaje namierzone urządzenie które można zastosować (130km od klienta, 250 km od naszej firmy), po kolejnych rozmowach jeden z naszych klientów - do którego dostarczaliśmy urządzenie w ubiegłym roku - zgodził się na demontaż jednostki którą posiada. Jest godzina 14:42.
    3. Wysyłamy pracownika który jest w biurze, do klienta wypożyczającego celem dokonania demontażu urządzenia (odległość 70 km od naszej firmy, 270 od klienta "w potrzebie").
    4. W międzyczasie muszę przemieścić się na... inne b. ważne spotkanie-konferencję. Jest godz. 15:55 - pracownik rozpoczyna demontaż urządzenia, pomagają mu umówieni pracownicy klienta wypożyczającego.
    5. 16:25 wyjazd z napędem do klienta końcowego.
    6. 19:20 dotarcie z urządzeniem do klienta końcowego.
    7. Pracownik dociera do firmy/domu na godz. 22:35
    8. Od godz. 19:30 klient zaczyna montować mechanicznie urządzenie.
    9. godz. 20:30 telefon od klienta z prośba o pomoc w konfiguracji i uruchomieniu (deklarował, że sam tego dokona - ma urządzenia tego producenta w innych instalacjach)
    10. wychodzę o obrad, przez około 1-1,5h krok po kroku mówię co i jak mają robić.
    11. 22:15 napęd zaczyna pracować, produkcja ruszyła.
    12. 22:20 idę na rozmowy "kuluarowe", zobaczyć kolegów, napić się zimnego piwa...
    13. Około 23:15 telefonuję aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i urządzenie pracuje poprawnie.
    14. 24:00 idę spać - przed kolejnym dniem pracy, pomimo, że "rozmowy" bardzo się rozwinęły...

I tak Szanowna Moderatorko pojmuję działania priorytetowe". Dlatego patrząc na dotychczasowe działania i kontakty supportu/CM-a z graczami mam prawo uważać i dowodzić, że oni naetw nie stali przy słowie "priorytetowo" czy "wasze opinie są dla nas ważne" czy też "prowadzimy prace"...

Ale... co tam mogę wiedzieć, raptem po 15 latach działalności w sektorze usług technicznych i uruchomieniowych...

Server
    CLA01
    ciesz się że pograłeś ja od 3 dni nie mogę wejść a jak wszedłem to skroili mi jednostki

Nishiyma
    Guest
    Tak Marianescur, support od pewnego czasu pracuje również w weekendy

pitikamiti's Avatar
    Server
    CLA01
    Nie rozumiem tych ataków
    1. Nie owijam w bawełnę.
    2. Daję jedyną poradę, która w mojej opinii mogła jeszcze pomóc. Jeżeli nie pomaga... cóż powiedziałam już.
    3. W kwestii przerwy technicznej wypowiedziałam się więcej niż raz.
    4. W kwestii supportu nie wiem, więc nie powiem.

Pozdrawiam
    MOD_Nishyima
    Jaka jest Twoja motywacje by być moderatorem gry, która nie istnieje, albo źle istnieje?
    Co ci daje bycie modem?
    Podobno to wolontariat ale ludzie robią rzeczy z jakiegoś powodu.
    Prestiż i znaczenie chyba nie grają tu roli, ponoć pieniądze też (chyba że to ściema dla graczy).
    Nie widzę motywacji.....

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01
    Nic nie ma za darmo,to sciema,pozdrowienia z wysp kararyjskich

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

Nishiyma
    Guest
    Quote Originally Posted by pitikamiti View Post
    Jaka jest Twoja motywacje by być moderatorem gry, która nie istnieje, albo źle istnieje?
    Co ci daje bycie modem?
    Podobno to wolontariat ale ludzie robią rzeczy z jakiegoś powodu.
    Prestiż i znaczenie chyba nie grają tu roli, ponoć pieniądze też (chyba że to ściema dla graczy).
    Nie widzę motywacji.....
    Cóż może niektórzy w to nie wierzą, ale są ludzi na tym świecie, którzy chcą po prostu pomagać innym, którzy chcą po prostu coś współtworzyć, dać jakiś fragment siebie, żeby było lepiej. Wkurzało mnie to co się nie raz działo na czacie i wkurzał mnie bałagan na forum, więc postanowiłam, że mogę się przyłożyć i coś z tym zrobić. Oto cała historia.

pitikamiti's Avatar
    Server
    CLA01
    Cóż może niektórzy w to nie wierzą, ale są ludzi na tym świecie, którzy chcą po prostu pomagać innym, którzy chcą po prostu coś współtworzyć, dać jakiś fragment siebie, żeby było lepiej. Wkurzało mnie to co się nie raz działo na czacie i wkurzał mnie bałagan na forum, więc postanowiłam, że mogę się przyłożyć i coś z tym zrobić. Oto cała historia.

Dalej nie rozumiem kim jest moderator?
    Mimo to powodzenia życzę, jest lepiej niż było, na forum przynajmniej.
    Wcześnie mod zachowywał się jak funkcjonariusz UBI (luźne skojarzenie z UB)
    Ciekawe czy masz wpływ na twórców gry, czy Twoje sugestie coś mogą zdziałać?
    Na przykład bardzo dziwi mnie czemu na głównej nie ma informacji o restarcie?
    Czyżby samo zdjęcie eventu rozwiązać miało problem?
    Czemu na głównej nie ma odniesienia do sytuacji jaka jest?
    Gracze czują się traktowani przedmiotowo, albo jak małe dzieci.
    Dziwi mnie ta polityka - wszyscy widzą że jest źle ale nikt tego ze strony UBI nie okazuje?
    Porównałem tę sytuację do dziecka z kupą w majtkach, które udaje że nic się nie stało choć wszyscy w około zatykają nos i pokazują palcem.

Powodzenia w tej szczytnej misji pomagania ludziom w grze, oby jednak to nie było pomaganiem UBI w robieniu pieniędzy.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by marianescu View Post
    Co do "nadinterpretacji - jak zwykle" zobaczymy czy moje "nadinterpretacje" okażą się słuszne - już jutro.
    Może "nadinterpretacją" jest stwierdzenie, że support w weekendy nie pracuje? Powiedz wobec tego wprost - pracują dzisiaj, wczoraj czy też nie pracują?
    Czy też "nadinterpretacją" jest stwierdzenie, że jeżeli sprawa jest traktowana priorytetowo to daje się ludziom nadgodziny, zaprasza do pracy w dni standardowo wolne od pracy aby jak najszybciej dokonać naprawy?

To może wyjaśnię co u mnie oznacza słowo priorytet i usuwanie awarii:
    1. Ostatnia środa, godz. 13:27 - jestem na konferencji technicznej firm dystrybucyjnych, telefon z biura: "szef służby utrzymania ruchu z firmy **** (współpracujemy z nią) dzwonił, że uszkodził mu się napęd silnika 200kW, b. ważny z pkt. widzenia zapewnienia ciągłości procesu technologicznego - co robić?" Nadmienię, ze to nie był układ realizowany przez nas, ale wykonujemy dla tej firmy inne usługi.
    2. Wychodzę z konferencji, wykonuję kilka telefonów do firm w których taki napęd może być dostępny, równolegle działają koledzy z biura - zostaje namierzone urządzenie które można zastosować (130km od klienta, 250 km od naszej firmy), po kolejnych rozmowach jeden z naszych klientów - do którego dostarczaliśmy urządzenie w ubiegłym roku - zgodził się na demontaż jednostki którą posiada. Jest godzina 14:42.
    3. Wysyłamy pracownika który jest w biurze, do klienta wypożyczającego celem dokonania demontażu urządzenia (odległość 70 km od naszej firmy, 270 od klienta "w potrzebie").
    4. W międzyczasie muszę przemieścić się na... inne b. ważne spotkanie-konferencję. Jest godz. 15:55 - pracownik rozpoczyna demontaż urządzenia, pomagają mu umówieni pracownicy klienta wypożyczającego.
    5. 16:25 wyjazd z napędem do klienta końcowego.
    6. 19:20 dotarcie z urządzeniem do klienta końcowego.
    7. Pracownik dociera do firmy/domu na godz. 22:35
    8. Od godz. 19:30 klient zaczyna montować mechanicznie urządzenie.
    9. godz. 20:30 telefon od klienta z prośba o pomoc w konfiguracji i uruchomieniu (deklarował, że sam tego dokona - ma urządzenia tego producenta w innych instalacjach)
    10. wychodzę o obrad, przez około 1-1,5h krok po kroku mówię co i jak mają robić.
    11. 22:15 napęd zaczyna pracować, produkcja ruszyła.
    12. 22:20 idę na rozmowy "kuluarowe", zobaczyć kolegów, napić się zimnego piwa...
    13. Około 23:15 telefonuję aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i urządzenie pracuje poprawnie.
    14. 24:00 idę spać - przed kolejnym dniem pracy, pomimo, że "rozmowy" bardzo się rozwinęły...

I tak Szanowna Moderatorko pojmuję działania priorytetowe". Dlatego patrząc na dotychczasowe działania i kontakty supportu/CM-a z graczami mam prawo uważać i dowodzić, że oni naetw nie stali przy słowie "priorytetowo" czy "wasze opinie są dla nas ważne" czy też "prowadzimy prace"...

Ale... co tam mogę wiedzieć, raptem po 15 latach działalności w sektorze usług technicznych i uruchomieniowych...
    marianescu - podałeś naprawdę świetny przykład zaangażowania, współpracy i zaufania, nie mniej jednak jest to przykład nieco nietrafiony, po pierwsze pomocy udzielił jeden klient drugiemu, tak więc wasza zasługa w rozwiązywaniu tego problemu jest niewielka, (wystarczy sobie wyobrazić że klient nie zgadza się na użyczenie silnika i produkcja pewnie nie ruszyła by przez kilka dni - sprowadzenie nowego silnika to pewnie około tygodnia). Jak byśmy przyjrzeli się na działanie suportu to priorytet był kilka dni temu wprowadzali 3 łatki dzień po dniu, ale jak widać problem nie został dobrze rozpoznany i łatki nic nie dały. Skoro problem nie jest namierzony to wprowadzanie kolejnych łatek nic nie da , restarty tez nie pomagały, moja główna postać po żadnym z restartów nie została odblokowana, inne tak jak pisałeś zostały uwolnione, ale tylko na chwilę. Teraz programiści , a raczej osoby które są odpowiedzialne za naprawianie błedów i ich szukanie to właśnie robią ustalają to co spowodowało błąd cały czas robią to na żywca czyli na "działającej" grze. Fakt że to trochę irytujące że niemal z każdą nową wersją gry problemy są coraz gorsze, wina jednak może leżeć gdzieś w strukturze gry i tak naprawdę nigdy nie będzie lepiej, ewentualnie może to być jakiś banał pominięty na samym początku pisania kodu i teraz jak gra się rozrosła powoduje problemy które wcześniej się nie ujawniały - nie jestem jednak ekspertem i są to tylko moje refleksje.

Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast