Results 1 to 6 of 6

Thread: Ciche zmiany w grze, prędkość i rodzaje dropów

Server
    CLA01

Thumbs down Ciche zmiany w grze, prędkość i rodzaje dropów

Zauważyłem to gdy pogarłem więcej niz zwykle w czasie tego długiego weekendu. Spostrzeżenia mam w sumie główne dwa:

1. Prędkośc gry tak szumnie ogłaszana kiedys że zostaje wszystkim podniesiona w zamian za likwidacje stajni które dawaly tymczasowe przyspieszenie teraz jest spowrotem obniżona, chociaz w tym czasie dwa razy dostalem bonus do prędkości poruszania za smocze poziomy, to nie ma praktycznie różnicy w chodzeniu sprzed pół roku temu a dzisiaj. Może faktycznie predkosc poruszania nie zostala nawet zmniejszona o całe 40% ale cala gra zwolniła o 25-50% więc sumarycznie jest może nawet gorzej niz kiedyś, a do tego brak stajni co dawały "kopa".
    2. Kolejne pełzające zmiany dotycza dropów itemów w bitwach bohaterskich, dawniej na poziomie 3 potrafily wypadac itemy z mocą 800, dzisiaj na 7 wypadaja z moca conajwyżej 600, generalnie zostały wycofane do rzadkich wyjątków itemy majace wiecej mocy niz obrony, czyli te których ludzie potrzebują (sprawdziłem dziesiątki takich itemów w ostatnich dniach, zaden dobry nie wypadł, statystyki zawsze trafiam przesuniete na obrone albo wyrównane z mocą, brak tych z przewaga mocy. Jeszcze sie czasem takie zdarzają ale czestotliwosc wyraznie uległa zmianie.

Te zmiany powoduja że gra staje się mocno wydłużona, bo i dziala wolniej niz dawniej i rzadziej losuje przydatne rzeczy. Producenci kombinują aby wydluzyc granie graczom bez przyznawania sie do tego.

Vaneal's Avatar
    Server
    CLA01
    Dokladnie tak jak mowisz z tieru 4 mam palke 900 mocy a z T9 ostatni wypadla 900 defa i co mi ta obrona daje ? jak wbije 13 to drop zdazy spasc do 800 mocy max ?

Server
    CLA01
    Wydaje mi się że troszkę fakty wam sie mieszaja.
    To że jakiś czas temu miałeś tiar 4 - nie oznacza że art który Ci wpadł był z twojego tiera (tak zakładam) - mamy mozliwość gry w duecie i jeżeli nasz kolega ma wyższy tiar wówczas mamy szanse otrzymać silniejszy artefakt niż tiar który posiadamy ! Druga sprawa walcząc na T4 byłeś wstanie pokonać kilka oddziałów więcej niż na T9 w tym samym czasie - tak więc miałeś więcej okazji do przesiewania artefaktów - które generują się losowo i wątpię aby programisci chcieli ograniczać którąś ze statystyk artefaktów.
    Co do płynności gry - na chacie mam stary komp 4 rdzeniowy ale sprzed 5 lat - gra muli że szkoda gadać i to na najdrobniejszych szczegółach, klika dni temu miałem okazje pograć troszkę na nowym lapku z 4 rdzeniowym i7 na max szczegółach gra chodziła bez zarzutu - płynnie jak nigdy dotąd nie widziałem. (Płynna gra = nowy szybki komp)

Server
    CLA01
    U mnie natomiast jest blaszak na i3, 4GB pamieci, rocznik 2010 na zintegrowanej karcie i wymiata, że hey. Wchodze na lapa z i5 8GB z 2012 z grafiką na nvidi, i sie nie da na tym nic robic. I teraz pytanie o co chodzi.

Server
    CLA01
    Wąskie gardło jest na serwerze, tam się to zatyka. Chociaż sama gra tez powoduje obiciążenie procesora porownywalne z bitwami 3D w "Eve online" gdzie 12 okien czatu, komunikacja głosowa i arkusze excella i wielkie mapy z pdf na drugim monitorze. Więc jeśli chodzi o ergonomie to tu jest słabo, podejrzewam że to wina flasha.

pitikamiti's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Mr_Pool__ View Post
    Wydaje mi się że troszkę fakty wam sie mieszaja.
    To że jakiś czas temu miałeś tiar 4 - nie oznacza że art który Ci wpadł był z twojego tiera (tak zakładam) - mamy mozliwość gry w duecie i jeżeli nasz kolega ma wyższy tiar wówczas mamy szanse otrzymać silniejszy artefakt niż tiar który posiadamy ! Druga sprawa walcząc na T4 byłeś wstanie pokonać kilka oddziałów więcej niż na T9 w tym samym czasie - tak więc miałeś więcej okazji do przesiewania artefaktów - które generują się losowo i wątpię aby programisci chcieli ograniczać którąś ze statystyk artefaktów.
    Co do płynności gry - na chacie mam stary komp 4 rdzeniowy ale sprzed 5 lat - gra muli że szkoda gadać i to na najdrobniejszych szczegółach, klika dni temu miałem okazje pograć troszkę na nowym lapku z 4 rdzeniowym i7 na max szczegółach gra chodziła bez zarzutu - płynnie jak nigdy dotąd nie widziałem. (Płynna gra = nowy szybki komp)
    Nie jestem pewien czy jak grasz z wyższym tierem w parze to wpada ci mocniejszy artefakt, taki jak mocniejszemu koledze.
    Chyba to był taki exploit - na poczatku. Rezultat: koleś kupował 13 tier, a potem farmił super ubranko dla całej swojej gildii i kolegów na wspólnych walkach o 100 smoczych kup.
    Gdyby to działało nadal, to w czacie pomocy byłoby mnóstwo chętnych do takich 'usług'.