Reply to Thread
Results 1 to 5 of 5

Thread: BUG Tinuturile Luminii : imposibil de accesat aria bosilor.

Server
    CLA01

BUG Tinuturile Luminii : imposibil de accesat aria bosilor.

Buna,

Am terminat jocul si dupa lupta cu Sandro am primit misiunea "revelatia neantului" si accesul la diferiti bosi.

In tinuturile luminii insa nu pot accesa zona unde se afla Daeva, Al Khadir si Hrodger.

Niste cavaleri blocheaza calea si imi prezinta dezinvolti stresantul mesaj:"avem instructiuni sa nu lasam pe nimeni sa treaca". Daca nu ma insel este la un moment dat o misiune de poveste la inceputul capitolului 4 unde Erion ordona blocarea oricarei iesiri din Lichtfels si trebuie folosit un portal pentru "a scapa" din zona orasului. Garzile postate de Erion au acelasi mesaj mentionat mai sus.

http://prntscr.com/6j99sj

E posibil sa fi ramas un bug si sa nu-mi fi eliberat calea dupa lupta cu Sandro sau gresesc eu cu ceva?

Ultima varianta e mai putin probabila deoarece mai am 2 colegi de breasla care se plang de acelasi lucru.

Un alt lucru care nu stiu daca este normal si paote are legatura cu problema de mai sus: nu pot termina misiunea reveatia neantului.

Questul are 2 parti: prima parte e bifata ca fiind incheiata dar a doua nu. Si chiar daca vorbesc cu Albin sau cu Yorath nu rezolv nimic.

http://prntscr.com/6j9bfx

Cei care mai aveti problema asta sau cumva asemanatoare va rog sa postati aici.

Server
    CLA01
    Salut, nu este un bug.

Trebuie să îndeplineşti cererea lui Albin sau cererea lui Yorath ca să termini jocul. Practic, trebuie să învingi un boss la alegere între Voce(NamtaruYorath) şi Valrok(Greystone/Albin). Mult succes.

Dacă eşti principiant în bătăliile cu boşii, îţi recomand Valrok ..dar în co-op. Să-l faci singur e dificil şi ineficient.
    Verba volant, scripta manent

Server
    CLA01
    Salut Dydyv,

Bosul Vocea l-am facut...se vede si din titlul pe care il are eroul meu.

Dar nu pot preda nimic la Yorath in capitolul 3 la consiliu.

http://prntscr.com/6jg7tz

Trebuie sa predau questul in alta locatie?

Server
    CLA01
    Nu trebuie predat, imediat după bossul săptămânal şi recompensă o să-ţi apară un mesaj "Felicitări, ai încheiat MMHO". (iniţial, Yorath şi Albin au nişte misiuni...eu le-am ignorat, probabil că şi tu le-ai ignorat şi acceptând alte quest-uri , dispar însemnele). Depinde pe care/de la care ai acceptat-o tu, eu îmi aduc aminte că am avut aceeaşi problemă şi am rezolvat-o învingând Valrok, pentru că (probabil) acceptasem misiunea lui Albin.

Încearcă să-l învingi pe Valrok şi o să poţi merge mai departe.
    Verba volant, scripta manent

Server
    CLA01
    Buna Dydyv,

A mers intr-adevar dupa ce l-am invins pe Valrok...mersi de sfat.

Reply to Thread