Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 40

Thread: Moderatorzy czatu

Server
    CLA01

Moderatorzy czatu

Aż dziw, że temat jeszcze nie dostał własnego wątku.

To co się dzieje czasami na czacie to gehenna - pojedyncze wulgaryzmy w wypowiedziach to szczegół, ale aż zbyt często widać na czacie całe serie wypowiedzi wulgarnych, obraźliwych i ogółem nie służących niczemu poza wszczynaniem burd. Są też przypadki spamu.
    Nikt tego nie kontroluje - można niby dodać obraźliwego typka do listy ignorowanych, ale to działania jednostkowe, a często wokół jest cała otoczka osób, które dały się sprowokować przez pieniacza i same też zaśmiecają czat próbując mu odpyskować. Oczy bolą.

Rozwiązanie nie jest nowe ani drogie - w wielu grach istnieje instytucja moderatora społecznościowego - zwykli, kulturalni gracze biorący na siebie trud utrzymywania czatu we względnej czystości, obdarzeni jedną zasadniczą funkcją niedostępną dla innych - możliwością zbanowania na jakiś czas z czatu osoby sprawiającej problemy (przy okazji są też oznaczani w czacie jakimś dodatkowym symbolem albo innym kolorem żeby widać było, że strażnicy są obecni).

Trzeba sobie tylko zadać trud wybrania kilku takich graczy, którzy odpowiedzialnie podejdą do swojej roli a nie zaczną robić z banowania zabawy.
    Sam nie chciałem kandydować na takowego, bo dopraszanie się tej funkcji to prosty znak, że danej osobie powierzyć jej nie należy, ale coraz bardziej mam dość tego co się dzieje na czacie
    Last edited by Drakoniusz; 26.07.14 at 10:15.

Ragroth's Avatar
    Server
    CLA01
    W większości czasu jest to bezsensowny spam, wulgaryzmy, wyzwiska. Nie idzie zebrać ludzi czy znaleźć grupy na raid bo najzwyczajniej w świecie zaginie wśród spamu. Zapewne też część osób przestało czytać ogólny. Moderacja w jakiejkolwiek formie musi być...

Server
    CLA01
    deleted
    Last edited by Rebeliant; 28.07.14 at 14:25.

Mandoleran's Avatar
    Server
    CLA01
    Ja osobiście zamknąłem chat po pięciu minutach. Odpalam go jak mi się nudzi albo mam lenia i nie pamiętam gdzie szukać konkretnej poczwary do ubicia. Jest tam dwóch / trzech gości którzy mimo wszechobecnego trolingu zazwyczaj pomogą. Zwykle też w ramach pokuty za użycie chatu odpowiem na czyjąś prośbe o pomoc w jakiejś trudniejszej walce
    Prawo jest jak płot. Żmija się prześliźnie, tygrys przeskoczy, ale bydło nie chodzi tam gdzie nie powinno

Ragroth's Avatar
    Server
    CLA01
    Trzeba czekać na jakąś rekrutację na modów, albo jak się sami pojawią. Póki co, nic z tym nie zrobimy, pozostaje ignore.

Darksea's Avatar
    Server
    CLA01
    spam, na miłość boską, jak czegoś nie zrobią, można chat ogólny wyłączyć: taki gracz:BUNNY_KOU6 od godziny spami na potęgę, że nie można w ogóle korzystać z chatu ogólnego i niestety nic póki co z tym nie można zrobić, to jest po prostu śmieszne, skoro jest otwarta beta, powinna być opcja ukarania-zblokowania takiego gracza.

ps. ignor nic nie daje

Server
    CLA01
    deleted
    Last edited by Rebeliant; 28.07.14 at 14:34.

Arhacmor's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Darksea View Post
    spam, na miłość boską, jak czegoś nie zrobią, można chat ogólny wyłączyć: taki gracz:BUNNY_KOU6 od godziny spami na potęgę, że nie można w ogóle korzystać z chatu ogólnego i niestety nic póki co z tym nie można zrobić, to jest po prostu śmieszne, skoro jest otwarta beta, powinna być opcja ukarania-zblokowania takiego gracza.

ps. ignor nic nie daje

Daje tylko że on miał ~10 kont (mam screen jako dowód ).

Server
    CLA01
    Jestem za moderatorami czatu z mozliwoscia banowania ip najlepiej .Wyzwiska to mało co powiedziane nie idzie wogole normalnie porozmawiac na żaden temat tak jak wspomiał załozyciel tego posta ,to samo sie tyczy dzialu pomocy nie rozumieja ze tam sie zadaja pytanai rozumiem ,ze kademu moze sie pomylic global z pomoca od czasu do czasu bo w trakcie walki przeskakuje na global bac po skonczeniu jej

Azurath's Avatar
    Server
    CLA01
    A od czego boski grom zwany - IGNOR ?
    Ale racja czat to porażka za dużo chłamu..

Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast