Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 30 of 40

Thread: Moderatorzy czatu

BER3NGAR
    Guest
    Jak zauważyłem moderatorzy już robią porządek
    A nawiasem mówiąc to gdzie są "Polish Community Manager" ??

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by BER3NGAR View Post
    Jak zauważyłem moderatorzy już robią porządek
    A nawiasem mówiąc to gdzie są "Polish Community Manager" ??
    jest jeden tylko i w sumie nie wiem co robi

a ktoś wie na ile ten Tiger daje bana bo powiedziałem mu żeby sie zamknął i czat wysiadł xD

Server
    CLA01
    Frozen - dostałeś od niego bana na 12 godzin. :P

Server
    CLA01
    A tak btw. to z jakiej "łapanki" oni go wzięli ?

Server
    CLA01
    Tiger jest moderatorem wyznaczonym przez BB_Kuby'ego z serwera testowego, Frozen.

Server
    CLA01
    Moim skromnym zdaniem problem jest trochę bardziej skomplikowany.

Wszystko ma swoje podłoże w ilości osób na czacie (W godzinach największego oblężenia gry). Gracz by przekazać swoją informację zmuszony jest pisać ją 2,3-5 krotnie by dotarła ona do docelowej grupy osób. Mi niestety też się to zdarza, przykład: "Szukam osób na wyprawę 2, 20+lvl", dzieje się tak dlatego, że treści na czacie jest tak wiele i na tak różne tematy, że bardzo często widzimy tylko przelatujący tekst. Napisanie tekstu w krótkim odstępie czasu kilka razy, daje nam szanse na trafienie do odbiorcy. Pytanie tylko czy to już jest spamowanie ?

Rozwiązaniem jest rozładowanie ilości graczy na czacie globalnym. Napiszę kilka najczęściej spotykanych treści na czacie i postaram się dopisać rozwiązanie tego problemu.

"Zapraszam na wyprawę 1/2", "Rycerz 12 lvl chętny na wyprawę" - Ustanowienie osobnego czatu dla wypraw, gdzie gracze się dogadają lub Zmiana mechaniki tworzenia drużyny na wyprawy, np. Gracze chętni na wyprawę klikają przycisk tak jak ten od PvP, a ktoś kto szuka członków do wyprawy widzi listę graczy, ich lvl, klasę i poziom wyprawy który preferują grać.

"Co to są upiorne monety?", "Gdzie znajdę anielskie pióra?" - FAQ dla początkujących, wiem istnieje ale na forum, a gracz pytający o tak ważną i niecierpiącą zwłoki rzecz chciałby odpowiedź od razu, zaimplementowany w gre w miejscu np. ESC -> FAQ

"fdsfdsafadfsfsdfds", "Nekro ssie Nekro ssie Nekro ssie Nekro ssie " - Typowy przykład spamu, od tego są modzi, możemy ignorować graczy, lecz spamu nadal jest dużo, rozwiązanie proste, lecz brutalne. W większości tego typu spam leci od graczy 1 lvl, Możliwość korzystania z czatu od np. 5 lvl. Zatrzyma to spam nowych kont, z resztą poradzą sobie modzi.

"Kto pomoże z ognistym czerwiem?", "Kto na oblężenie w 1 akcie?" - No i chyba najtrudniejsze z zadań, tzn. rozładowanie próśb o pomoc. W close becie nie było problemu ponieważ graczy nie było tylu by info o pomocy przewijało się strumieniami. Sam korzystałem z tej opcji szukania pomocy, lub chociaż odpowiedzi czy dam radę solo, w trudniejszych sytuacjach w przedziale 14 -20 lvl. Więc winić graczy zwłaszcza tych którzy starają się zrobić bossa np. już 3 raz, nie można. Niestety o inteligencje graczy też ciężko, przykład sprzed kilku dni, postanowiłem pomóc kilku nowym graczom w ich podbojach, niestety nie miałem już PA - sam wątek główny również robię, pisałem na czacie "Kleryk 24 lvl, pomogę, proszę o zapro do bitwy, nie znajomych czy drużyny, nie mam Punktów Akcji!!!" - Wysyp zaproszeń do znajomych, pisania priv "pomożesz mi?",dodawania do drużyny, a jak już ktoś zaprosił mnie do bitwy to w 90% do bitwy z bossem na którego potrzeba PA. Ręce opadają, czasami nawet jak człowiek chce pomóc, to przez reakcje tłumu aż odechciewa się pomagać. - Nie jestem przekonany na ile czat pomocy się sprawdza, może warto pomyśleć nad czatami lvl'owymi, tzn. czat 1-10 lvl, 10-20 lvl, 20-30+, wtedy gracz wie na jakim czacie szukać partnera do zadania, nie wiem czy to wypali, ale na chwilę obecną nie mam lepszego pomysłu.

Pozdrawiam

Majer
    Last edited by Majer; 31.07.14 at 21:53.

Darksea's Avatar
    Server
    CLA01
    ciekawe pomysly, szczegolnie ten ze spamem, blokada forum do 5 lv, stanowczo popieram tego rodzaju rozwiązanie

BER3NGAR
    Guest
    Dobre pomysły. Na takie usprawnienia pewnie poczekamy z rok :/

Majer proszę zmień ten zielony na trochę ciemniejszy bo oczy bolą. Dzięki!

BTW dostałem teraz chyba muta za "alt+F4" - chciałem się tylko idiotów z czatu pozbyć, ej ;]
    Last edited by BER3NGAR; 31.07.14 at 21:25. Reason: ban

MOD_Tiger
    Guest
    Moderatorow jest 3 z tego co mi wiadomo, wiekszosc banow jest na max 1h dla uciszenia spamu, sa to bany ostrzegawcze na czat, nie na gre. Jezeli ktos nie rozumie po dobroci zeby nie spamowac to niech sie nie dziwi ze dostaje mute na czacie.

BER3NGAR alt+f4 jest niemilym zartem i z tego co mi wiadomo nie jest tolerowany w zadnych grach ubisoftu, nie wiem dlaczego mialoby byc inaczej na Hearosie

BER3NGAR
    Guest
    Okej Tigger. Odczekam swoje... Już nie "bede" ;] i tak serwer nie działa. Na pewno widać poprawę, bo to co było w poniedziałek to "Łooo Jezu"

Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast