Reply to Thread
Results 1 to 1 of 1

Thread: În curând, update/P.d.C Primăvară 2015

Server
    CLA01

Post În curând, update/P.d.C Primăvară 2015

Bună dimineaţa România!

Cum se vede şi în imaginea de sus în curând vom avea un nou update, iar aici o să vă spun câte ceva despre ce ne aşteaptă..
    Feedback-ul vostru este întotdeauna aşteptat şi bineprimit, pe baza oricărui argument.
    Vă mulţumesc pentru răbdarea de care daţi dovadă şi vreau să vă asigur că în curând se vor rezolva toate problemele mari ale serverului.

1. Raiduri co-op
    E timpul pentru o altă revizuire ale raidurilor cooperative. Am strâns feedback-urile voastre şi după ce am evaluat posibilităţile am decis că sunt necesare câteva schimbări pentru raiduri. Putem deja să confirmăm că nu va mai fi respawn ale trupelor în timpul raidurilor, dar va creşte timpul alocat închiderii acestora. În plus, vom deschide raidurile pentru grupuri mai mici, iar asta înseamnă că un raid va putea fi început de un minim de 2 jucători şi un maxim de 5. Dar asta nu-i tot, vom adăuga hărţi noi şi le vom alinia cu recompensele şi dificultatea nivelurilor eroice.

2. Reducerea mărimii breslei

Cum a avea sute de jucători în aceeaşi provincie* ar fi un coşmar tehnic şi ar părea foarte aglomerat, va trebui să micşorăm mărimea maximă a breslei semnificativ. În următoarele săptămâni vom introduce o limită de membri/brealsă şi vă vom anunţa înainte ca această nouă funcţiune va fi aplicată.
    Dacă breasla ta depăşeşte limita nou impusă, membrii acesteia vor fi automat daţi afară până când breasla va atinge această limită.
    *încă nu ştiu pe ce criterii vor fi daţi afară membrii, dar cred că în funcţie de poziţia din "clasamentul" breslei şi/sau nivelul eroului.

3. Provincia breslei (nume provizoriu)

Provincia breslei va fi următoarea mare implementare la care lucrăm. Provincia breslei poate fi fondată de orice breaslă şi oferă accesul la trupe speciale şi rupturi*. Rupturile sunt noi locuri obscure adaptate special pentru jocul în breaslă, iar câştigurile din aceste rupturi vă vor ajuta să avansaţi în provincia breslei. Asta nu e tot, dar nu vrem să dezvăluim prea mult legat de această noutate; Vă vom ţine la curent regular, cu privire la progresul acestei funcţionalităţi. Va fi cu adevărat un update interesant!
    *rupturi - nu am acces la traducerea in-game, aşa că doar bănuiesc viitorul nume..

4. Alte schimbări

Cum ne imaginăm, provincia breslei va atrage atenţia echipei..dar vom continua să livrăm implementări dese. Pe lângă aceste implementări, vă vom ţine la curent cu evoluţia dezvoltării Provinciei breslei.

Sperăm că sunteţi şi voi la fel de încântaţi de evenimentele următoare şi vă asigurăm că vom continua să corectăm bug-urile serverului.

Cu stimă,
    echipa MMHO
    Last edited by dydyv; 07.03.15 at 11:38.
    Verba volant, scripta manent

Reply to Thread