Results 1 to 6 of 6

Thread: Prowincja Gildii

Sarollah's Avatar
    Server
    CLA01

Prowincja Gildii

witam,

chciałbym przedstawić Wam wszystkim (graczom jak i twórcom gry) moją wizję prowincji gildii, która nie będzie się "kłócić"( mam nadzieje) z obecnym już projektem u twórców, a raczej ładnie się z nią łączyć
    szkoda tylko że zwykły forumowicz nie może założyć ankiety - wtedy byłby łatwiejszy podgląd czy pomysł cieszy się powodzeniem czy nie =|

...więc:

https://pl.scribd.com/doc/257176475/...ja-gildii-docx

PS. jeśli pomysł się spodoba to napiszę o "Lochy na własność gildii "
    Last edited by Tigger; 01.03.15 at 02:00. Reason: link poprawiony
    Vitae brevis cursus, gloriae sempiternus!
    Życie jest krótkie - chwała nieśmiertelna! Gloria Victis!!
    Strona internetowa naszej gildii: http://gloriavictismmho.wix.com/fansite
    Zapraszamy!

Server
    CLA01
    Ja myśle że skoro informacja sie pojawila to projekt jest juz na ukończeniu. Te twoje wizje sa zbyt skomplikowane na ta gre, to musi byc cos prostszego. Zwykła wyspa gdzie sie bedzie leciec jakims teleportem i tam zwykłe bitwy, być może z niezwykłymi potworkami, byc może za jakies wieksze lub specjalne surowce. Pewnie gdy sie pokona odpowiednie ich ilości to gildia dostanie dodatkowe surowce, lub może nawet punkty prestizu.
    Tworzenie dodatkowych rankingow jest kiepskim pomysłem, chyba że zlikwidowane zostana jakies z obecnych. Gra jest tak zrobiona że rankingi powinny mieć nazwy list kombinatorów i oszustów oraz najwiecej płacących. Do ustalenia pozostaje kwestia komu gratulowac oszustw a komu frajerstwa na tych listach, a żadni z nich nie zasługuja na uznanie. W tej sytuacji rankingi gildii oddawałyby uśrednione zagęszczenie takich osobników w gildii. Po co dokładac obciążenia serwerowi takimi zbędnymi elementami?

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Majamas View Post
    Gra jest tak zrobiona że rankingi powinny mieć nazwy list kombinatorów i oszustów oraz najwiecej płacących. Do ustalenia pozostaje kwestia komu gratulowac oszustw a komu frajerstwa na tych listach, a żadni z nich nie zasługuja na uznanie.
    Dobrze żeś to ujął :-)

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by Sarollah View Post
    witam,

chciałbym przedstawić Wam wszystkim (graczom jak i twórcom gry) moją wizję prowincji gildii, która nie będzie się "kłócić"( mam nadzieje) z obecnym już projektem u twórców, a raczej ładnie się z nią łączyć
    szkoda tylko że zwykły forumowicz nie może założyć ankiety - wtedy byłby łatwiejszy podgląd czy pomysł cieszy się powodzeniem czy nie =|

...więc:

https://pl.scribd.com/doc/257176475/...ja-gildii-docx

PS. jeśli pomysł się spodoba to napiszę o "Lochy na własność gildii "
    pomysł może i dobry ale co z tego, to moze by,c za duże wyzwanie dla twórców, jak wiesz wyzwaniem jest naprawa czata a ty takie bajery

Sarollah's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by kirkus132 View Post
    pomysł może i dobry ale co z tego, to moze by,c za duże wyzwanie dla twórców, jak wiesz wyzwaniem jest naprawa czata a ty takie bajery
    hehe, trudno Ci nie przyznać racji ;D

Quote Originally Posted by Majamas View Post
    Gra jest tak zrobiona że rankingi powinny mieć nazwy list kombinatorów i oszustów oraz najwiecej płacących. Do ustalenia pozostaje kwestia komu gratulowac oszustw a komu frajerstwa na tych listach, a żadni z nich nie zasługuja na uznanie.

....i Tobie też xD

no i co my mamy robić, my biedni fani...
    Vitae brevis cursus, gloriae sempiternus!
    Życie jest krótkie - chwała nieśmiertelna! Gloria Victis!!
    Strona internetowa naszej gildii: http://gloriavictismmho.wix.com/fansite
    Zapraszamy!

Server
    CLA01
    No tak, nigdzie nie pisałem że jestem lepszy.
    A wracając do pomysłow: wszelkie pojedynki gildii nie moga miec kluczowych ról dla przywódcow tak jak proponujesz. przywódca tak jak każdy gracz czasem może odpoczywac od gry i wtedy zaraz byłyby bunty i dezercje w gildii.
    Pomysły na budynki, stroje i listy gildii sa interesujace, ale nie wiązałbym tego z rankingami. Może lepiej na wzór innych starych gier niech beda budowane za wklady surowców od samych graczy gildii.

Podobnie mogłoby byc z wyprawami gildiowymi (2-5 osób może iśc gdy gildia nazbiera i odda najpierw odpowiednie ilosci surowców). Tyle że tutaj proponowałbym coś na wzór Zapomnianych Ziem, aby nie było nudne i powtarzalne jak zwykłe wyprawy i aby nie było limitów czasowych ktore umykaja gdy serwer leży.

Najciekawszy wydaje mi sie pomysł naliczania każdemu graczowi tych punktów, ktore nazwałes klejnotami koronnymi. jakby jeszcze to sie dało połączyć z umieszczaniem ich obok nickow graczy na listach gildiowiczów (tak aby się kasowaly raz na tydzień albo raz na miesiąc) to dałoby jednoczesnie jednoznaczne swiadectwa aktywności graczy i pomogło utrzymywac poradki w gildiach.
    Tygodniowe blokady przejścia pomiedzy gildiami? po co tak długo? Pewnie aby ktos nie przeszedl 4 gildii i nie pododawal sobie ozdóbek. Myslę że wystarczy dodac warunek czyszczenia wszelkich dodatków gildiowych z wyjsciem z gildii, niech one beda zawsze tymczasowe.

Same możliwości budowy nagród i ozdób gildiowych podajesz tak skomplikowane że bugbajty nie będa w stanie tego nidgy zrobic swoimi siłami. Oni zwykłego czata od roku nie potrafia.