Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 11 to 20 of 22

Thread: Diskuze ke změnám MMHO verze 80

Server
    CLA01
    muj feedback po 3 reportech o odmene jsem prestal obihat obelisky, sice uz jich chybi jenom 5 ale za ten cas ziskam vic jinde

Czech Community Manager BBRothangald's Avatar
    Server
    CLA01
    Ahoj Elemire. Svitky by měly fungovat. Síla fixní není, Zapomenutá místa jsou obtížná, ale opravdu se přizpůsobují úrovni hrdiny. Na nižších úrovních by mělo být jednodušší tato podzemí projít a pokořit.
    Last edited by BBRothangald; 28.07.14 at 14:00.
    BB_Rothangald
    Český komunitní manažer MMHO

Server
    CLA01
    Jinak díky všem za zpětnou vazbu, skutečně budeme na Zapomenutých místech ještě pracovat.
    BB_Rothangald

Server
    CLA01
    Jsem nektromat - mág level 24.
    Zkoušel jsem to projít.
    Na první boj jsem dostal pár duchů, lamasu a ghůly.
    Nepřítel měl cca 5x víc jednotek než já.
    Ikdyž jsem se snažil ztráty eliminovat, s pár jednotkama mě obklíčil a ztratil jsem skoro všechno.

Před druhým bojem jsem doplnil 50 upírů. Moje bojová úroveň byla asi 14200 z toho 12000 hrdina. Další nepřítel měl taky bojovou sílu 14000, ale jenom v jednotkách.
    Tentokrát jsem přišel zase skoro o všechno kromě asi 15ti upírů (díky jejich možnosti kradení života).

Třetí souboj byl to samé, s tím, že místo upírů jsem dostal 50 lichů.

Pak jsem měl na výběr tři možnosti:

1. Bojovat s nepřítelem (obtížnost průměrná)
    2. Bojovat s nepřítelem (obtížnost smrtící)
    3. Bojovat s bossem

1. První nepřítel měl víc tkadlen osudu, než já všech jednotek dohromady (cca 6 skupin po 33) k tomu 400 duchů a 400 ghůlů. Oproti mým 50 lichůům a 15ti upírů, a 5ti tkadlenám to bylo moc a tak jsem ustoupil beze ztrát.

2. Smrtícího nepřítele jsem ani nezkoušel, bojová síla byla 2,5x silnější než moje (podle čísel)

a tak jsem šel na bosse

3. Boss měl zhruba stejnou sílu jako soupeř 1 + bosse (tedy 2x tolik jednotek a v každé cca 8x víc síli než v mách jednotkách). Po pěti kolech bylo po boji a tím je to pro mě vyřízené.

Nevím, jestli je chyba u mě nebo u developerů. Rád bych ale viděl někoho, kdo to projde bez svitků (těch bych potřeboval asi 50). I když mám radost, že se snaží developeři dávat do hry nové věci, tohle se hodně nepovedlo.

Celé zapomenuté místo je v podstatě pay to win (no money no chance) dobrodružství, jehož odměny jsou nakonec dražší než když si je koupíte v obchodě.

PS: alespoň nebudu muset objíždět každý den celý svět a hledat aktivní obelisky.

Server
    CLA01
    Ahoj BBRothangald, díky za odpovědi.

HyNo mě vnuknul ještě jednu myšlenku. Možná by stálo za úvahu popřemýšlet nad volitelnou obtížnosti Zapomenutého místa, čemuž by pak odpovídala i adekvátní odměna. V sérii Might and Magic fungovaly obdobným způsobem Arény. Smysl by zůstal zachován a bylo by to přístupnější všem.

Edit: Málem jsem zapomněl. U oznámení bylo napsáno, že byla opravena chyba, kdy odměnou za donášku surovin byla ta samá surovina. Stále to ve hře je, např. ten zlobr v táboře ve slatinách - požaduje dřevo a odměnou je taky dřevo.
    Last edited by Elemir; 28.07.14 at 18:06.

Server
    CLA01
    Díky všem za zpětnou vazbu, hra je stále ve fázi beta, takže budeme upravovat a opravovat, a to i v Zapomenutých místech.
    BB_Rothangald

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by BBRothangald View Post
    Ahoj Elemire. Svitky by měly fungovat. Síla fixní není, Zapomenutá místa jsou obtížná, ale opravdu se přizpůsobují úrovni hrdiny. Na nižších úrovních by mělo být jednodušší tato podzemí projít a pokořit.
    Zkoušel jsem to projít jako nekromant lvl 15.
    Prvni souboj jsem dal, ale ztratil jsem svých 36 ghulu, nepomohlo lečeni ani braněni, nepřítel se na ně zaměřil a během dvou kol bylo po nich.
    V druhem boji to bylo horší přišel jsem o polovinu duchů.
    Pak jsem měl na výběr buď bosse (síla dvojnásobná) nebo armádu chránici vězení.
    Vyrazil jsem osvobodit vězně.
    A to bylo naposled kdy jsem svou hrstku bojovníku viděl.

Alespoň, že se mi podařilo sebral na zemi pár krystalu, kdy měl nohy na ramenou i můj kůň.

Tehdy jsem měl jen dva svitky na regeneraci, možna jsem je měl použít, ale co čtu odměna by nestála ani za ty dva svitky.

Doporučuju změnit odměnu za bose na artefakt (50%nejlepší, 50% druhý nejlepší) a 50 pečetí.
    Rovněž by to chtělo trochu spletitejší bludiště. Já měl jen jedno T kterése dělilo na cestu k bossovi a do místnosti.
    Prostě žádna možnost volby, 0%použit strategii.

Taky by se mi líbilo vybrat si obtížnost a odměnu (tj. při výběru obtížnosti už vědět co můžu dostat).
    Co bych sem přidal je par strategických prvků jako najímání "pomoci" za zlato, či suroviny.
    Např. jednotky na jednu bitvu, či decoy, která zaměstná emzaky na nějakou dobu abych mohl projít, osvobodit nějaké jednotky, získat suroviny a zase se vrátit než emzák pobije přátelské jednotky.
    Další prvek co mě napadnul je důl na krystaly, který produkuje krystaly zatím co je hrdina u něj. (závislost produkce může být závislá na lvl či počtu/síle kutajícich jednotek)
    Nezapomeňte, že když je hrdina v tomto lochu, nemůže plnit questy, lootit ani vybírat doly. (Muj odhad je, že je zde možné vydržet max 1,5 dne, pokud člověk neodjede na dovolenou)

Rovněž by se hodila nějaká statistika. Např. kolik jednotek/síly aliance/hráč už vymlátil celkem/za týden a podle toho dostali hráči jednou týdně nějakou odměnu zlatých v závislosti na pořadí oproti konkurrenci.

Závěrem: je to zajímavý prvek hry, ale chce to motivaci pro hráče, aby v tomhle vězení trávili svůj drahocenný herní čas.

Server
    CLA01
    Malý postřeh k zapomenutým místům. Jsem lvl.25 a podařilo se mi tam dostat asi 4krát. To by mi ani tak nevadilo,najít aktivní obelisky a dostat úlomky je zkrátka obtížné,ale ten nepoměr sil v jednotlivých bitvách je nemožnej. K bossovi jsem se dostal jen v prvním setkání když jsem byl sotva na začátku hry. V dalších jednáních jsem si přidal jak v bitvě U Thermopyl s počtem jednotek,které jsem obdržel na začátku labyrintu jsem byl schopen ustát max. první útok a to jsem samozřejmě volil ten nejjednodušší a to formou kousni uteč, aby se co nejvíce útoků přesunulo na hrdinu.Jen orientačně rozdíl zkušeností armád činil zhruba 4-5 tisíc,takže po úmorném Pyrrhově vítězství jsem to mohl zabalit,protože náhrady ani zpola nedoplňovali ztráty a já to mohl odpískat. Není tady žádná motivace tam chodit znovu.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by HyNo View Post
    Ahoj, takže cleric lvl 30+6 hotovo
    marňe jsem doufal, že budu po zásluze odměněn relikvií, ale dočkal jsem se jen modrého "šmejdu" pro NECROMANTA!! Nechápu...při boji s týdenním bossem padne vždy relikvie (i když ne vždy pro mě jako mága), tak nevím proč by nemohla fixně padat i zde, když posbírání obelisků trvá zhruba stejně dlouho ( týden ). A navíc je to hrozná zdržovačka to obíhat denně furt dokola...

Týdeních bosů jsem již pár zabil, ale relikvii jsem ještě nedostal... Ty se ale máš.
    PS: doufám, že relikvie je zlatá, že?
    Nikde jsme se nedočetl, co která barva znamená.

Server
    CLA01
    Na Zapomenutá místa klidně můžeme zapomenout. Odměna naprosto neodpovídá vynaloženému úsilí a to speciálně po dosažení třicáté úrovně, kdy obtížnost je ještě mnohem vyšší a z bosse padá jen odpad. Takže motivace obíhat obelisky nebo dokonce utrácet pečetě je nulová. Vypadá to, že někdo z vývojového týmu tu hru chce poslat ke dnu, protože nevěřím na takovou nesoudnost či neschopnost, která se vyskytuje i u jiných záležitostí (nevyváženost jednotlivých charakterů, kolbiště od 16. levelu prakticky jen pro kleriky, neodpovídající odměny za úkoly, predrazene veci v obchodu za pecete atd., atd.)

Reply to Thread
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast