Results 1 to 9 of 9

Thread: Źle wyświetlany zasięg jednostek - całun nocy

hols's Avatar
    Server
    CLA01

Źle wyświetlany zasięg jednostek - całun nocy

Yh... nie wiem, to jest chyba niezrobione, bo nikt tego nie zgłosił. Odkąd został wprowadzony całun, który spowalnia -50% (czyli dawno) jest problem z wyświetlanym zasięgu dla jednostek, które mają nieparzystą liczbę hexów ruchu.

Przykład poniżej.
    Bez całunu - zasięg 3
    Z całunem - zasięg niby 1 (taki zasięg też jest sugerowany przez podpowiedź), w rzeczystości 2.

Problem polega na dzieleniu nieparzystych liczb, a raczej na tym jak wynik takiego dzielenia jest zaokrąglany. W tym momencie faktyczny ruch jest zaokrąglany w górę, pokazywany zasięg jest zaokrąglany w dół.

Naprawicie?

BTW. macie jakieś etaty dla testerów gry ? Mógłbym dużo więcej pozgłaszać różnego rodzaju niedociągnięć (również po angielsku), jest tego na pęczki.

MoDa87's Avatar
    Server
    CLA01
    No faktycznie jest duży problem z tym całunek. Czasem jak się człowiek "zapomni" to jest szansa na to że w kosmos poleci cały stack woja
    " Nic nie podbudowuje człowieka tak bardzo jak banda niedorozwiniętych kosmitów z chorobą sierocą "

hols's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by HrabiaMoczymorda View Post
    Hols ja chodze i szukam bugów w grze,w szczególnosci,czy zostaly jeszcze jakies kupki zlota etc

ps. Oni tu czytaja wszystko tylko sciemniaja,po co maja sie wydac ze dzieki naszym testom maja darmowych pracowników do ulepszania i naprawiania tego beta produktu
    Taka jest trochę idea prodoków "open". Serwery są za darmo, jak ktoś ma nerwy pograć w taką grę to w sumie nie musi nic płacić. Deal jest fair.... no ale, jakbym płacili 100 PB za każdego zgłoszonego buga, to bym w ogóle na tygodniowych nie chodził, tylko smarował posty ^^

Spoko.... nie będę zgłaszał exploitów, zwłaszcza tych, które pozwalają zaoszczędzić pieczęcie bohatera. Coś się też graczom należy, za to, że produkt jest jeszcze niedopracowany.

Ale jakbyście chcieli, mówię do UBI /BB, zatrudnić kogoś full time do testów, to zgłaszam kandydaturę. Mogę wysłać CV, powaga.

Quote Originally Posted by IzzyCz View Post
    @hols ja widzę już drugi wątek gdzie zwracasz uwagę na błędy, których nikt inny zapewne nie zauważył. Gratuluję tej nadgorliwości w sprawdzaniu każdej pierdoły, mi by się nie chciało.
    Może ktoś "z góry" przegląda chociaż czasami te nasze wypociny i coś zdziałają z wychwyconymi przez Ciebie rzeczami
    Tak jak MoDa87 napisała - jak się traci z tego powodu kilka stacków to przestaje to być pierdołą.

Server
    CLA01
    Uważam, że ogólnie jest problem z wyświetlaniem zasięgu wojska, bo często się patrzy i "o nie sięga", a za chwilę surprise i pół oddziału z głowy i to nie tylko przy całunie, którego nie posiadam

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by IzzyCz View Post
    @hols ja widzę już drugi wątek gdzie zwracasz uwagę na błędy, których nikt inny zapewne nie zauważył. Gratuluję tej nadgorliwości w sprawdzaniu każdej pierdoły, mi by się nie chciało.
    Może ktoś "z góry" przegląda chociaż czasami te nasze wypociny i coś zdziałają z wychwyconymi przez Ciebie rzeczami
    Błędne myślenie. Z całym szacunkiem, ale to co dla jednych jest "nadgorliwością", "pierdołą" czy "pieczołowitą" analizą dla innych jest standardową spostrzegawczością, bez żadnego napinania się.

Osobiście natykam się na sporo błędów w grze, ale straciłem nadzieję, że będą to poprawiali - skoro olewają nawet rzeczy zgłaszane przez wielu graczy od dłuższego czasu - patrz: nieautoryzowana zmiana rodzaju ataku płomyków (z oślepienia na zwykły) - nie muszę chyba pisać co to oznacza w trudnej walce... Zgłaszałem to wielokrotnie, w tym personalnie do BB_Naerjan - bez odzewu... W wyniku tego nie pozostaje mi nic innego jak 2-3x kliknąć na atak specjalny a potem z pieczołowitością - jak saper wyjmujący zapalnik - kliknąć na wrogą jednostkę. Ale chyba nie na tym gra powinna polegać...

hols's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by marianescu View Post
    Błędne myślenie. Z całym szacunkiem, ale to co dla jednych jest "nadgorliwością", "pierdołą" czy "pieczołowitą" analizą dla innych jest standardową spostrzegawczością, bez żadnego napinania się.

Osobiście natykam się na sporo błędów w grze, ale straciłem nadzieję, że będą to poprawiali - skoro olewają nawet rzeczy zgłaszane przez wielu graczy od dłuższego czasu - patrz: nieautoryzowana zmiana rodzaju ataku płomyków (z oślepienia na zwykły) - nie muszę chyba pisać co to oznacza w trudnej walce... Zgłaszałem to wielokrotnie, w tym personalnie do BB_Naerjan - bez odzewu... W wyniku tego nie pozostaje mi nic innego jak 2-3x kliknąć na atak specjalny a potem z pieczołowitością - jak saper wyjmujący zapalnik - kliknąć na wrogą jednostkę. Ale chyba nie na tym gra powinna polegać...
    Zgodzę się - upierdliwe na maksa. To co mogę poradzić. Jest patent na to, żeby nie tracić zdolności specjalnej zaraz przed kliknięciem. Trzeba ją wybrać skrótem klawiszowym. W przypadku płomieni trzeba nacisnąć 3, żeby wybrać oślepienie potem kliknąć cel. To samo jest z piętnem duszy, które potrafi zejść na chwilę przed kliknięciem. Piętno zawsze mam pod skrótem klawiszoym 1 (pierwsza pozycja od lewej na 8 guzikowej palecie czarów podręcznych). Naciskam 1, wybieram cel, piętno wchodzi w 100% przypadków. Tylko przy wybieraniu myszką jest problem.
    14.07.2015. - daję sobie siana z MMHO, grą nadaje się na zamkniętą betę, ilość buggów w grze uniemożliwia normalną rozgrywkę.

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    hols
    Jest patent na to, żeby nie tracić zdolności specjalnej zaraz przed kliknięciem. Trzeba ją wybrać skrótem klawiszowym. W przypadku płomieni trzeba nacisnąć 3, żeby wybrać oślepienie potem kliknąć cel. To samo jest z piętnem duszy, które potrafi zejść na chwilę przed kliknięciem. Piętno zawsze mam pod skrótem klawiszoym 1 (pierwsza pozycja od lewej na 8 guzikowej palecie czarów podręcznych). Naciskam 1, wybieram cel, piętno wchodzi w 100% przypadków. Tylko przy wybieraniu myszką jest problem.
    Dzięki hols, będę musiał tego spróbować. Też mam problemy z "wyskakującymi" skilami/czarami, tyle że do tyczą one wszystkich stworzeń i Bohatera.

A jeśli chodzi o ten zasięg ruchu, to czy wróg (bo Całun Nocy jest 2 - rundowy) w obu rundach działania Całunu, pousza się o zbyt dużą ilość pól, czy może tylko w tej pierwszej rundzie? Jeśli to pierwsze, to jest to ewidentny bug, a jeśli to drugie, to działanie Całunu jest prawidłowe, lecz nieprawidłowa jest sygnalizacja aktualnego zasięgu ruchu, która zamiast bieżącej wartości, wyświetlana wartość średnią dwóturową. Dlaczego, w tym drugim przypadku, działanie czaru jest prawidłowe? Jako, że Całun Nocy trwa 2 tury, w pierwszej stwór robi ruch o pole "więcej" (w tym przypadku ruch o 2 pola), a w drugiej "normalnie" - 1 pole. W efekcie, przez czas trwania Całunu - 2 tury, stwór przebył łacznie 3 pola, a bez Całunu - zrobiłby 6 (2 tury po 3 pola), więc Całun sprawił, że wróg, będący pod jego działaniem, przez 2 tury, wykonał 50% standardowego ruchu, czyli właśnie tyle, ile powinien. Takie działanie, wynika z faktu, iż do określania wartości ruchu, są używane wyłącznie liczby naturalne, Całun zmiejsza ruch o połowę, a niektóre stwory, posiadają nieparzysą "wartość ruchu".
    Pozdrawiam

hols's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by semiangel View Post
    hols
    Dzięki hols, będę musiał tego spróbować. Też mam problemy z "wyskakującymi" skilami/czarami, tyle że do tyczą one wszystkich stworzeń i Bohatera.

A jeśli chodzi o ten zasięg ruchu, to czy wróg (bo Całun Nocy jest 2 - rundowy) w obu rundach działania Całunu, pousza się o zbyt dużą ilość pól, czy może tylko w tej pierwszej rundzie? Jeśli to pierwsze, to jest to ewidentny bug, a jeśli to drugie, to działanie Całunu jest prawidłowe, lecz nieprawidłowa jest sygnalizacja aktualnego zasięgu ruchu, która zamiast bieżącej wartości, wyświetlana wartość średnią dwóturową. Dlaczego, w tym drugim przypadku, działanie czaru jest prawidłowe? Jako, że Całun Nocy trwa 2 tury, w pierwszej stwór robi ruch o pole "więcej" (w tym przypadku ruch o 2 pola), a w drugiej "normalnie" - 1 pole. W efekcie, przez czas trwania Całunu - 2 tury, stwór przebył łacznie 3 pola, a bez Całunu - zrobiłby 6 (2 tury po 3 pola), więc Całun sprawił, że wróg, będący pod jego działaniem, przez 2 tury, wykonał 50% standardowego ruchu, czyli właśnie tyle, ile powinien. Takie działanie, wynika z faktu, iż do określania wartości ruchu, są używane wyłącznie liczby naturalne, Całun zmiejsza ruch o połowę, a niektóre stwory, posiadają nieparzysą "wartość ruchu".
    Pozdrawiam
    Niestety tak nie jest. Jeżeli jest ruch o 3, jednostka z całunem rusza się o 2, dwie tury z rzędu.

Problem jest z opisem czaru, bo jest niejednoznaczny - nie wiadomo co robić z nieparzystymi zakresami ruchów.

Trzeba przyjąć jedną konwencję - albo zaokrąglamy w dół (pokazwywany teraz ruch) albo zaokrąglamy w górę (faktyczny ruch).

Proponuję zaokrąglać ruch w górę, bo 50% to i tak dużo.

Wcześniej całun dawał -2 ruch i nie było problemów :P
    14.07.2015. - daję sobie siana z MMHO, grą nadaje się na zamkniętą betę, ilość buggów w grze uniemożliwia normalną rozgrywkę.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by marianescu View Post

Marian chodzi mi tylko o to, że dziwię się, że chce mu się robić screeny, zaznaczać to wszystko, wrzucać, itd. Przecież nie krytykuje, jak najbardziej popieram, niech działa, bo z chęcią to wszystko czytam.

W kwestii czarów i skilli, ostatnio chyba coś naprawili, bo ja tego problemu już nie mam.