Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Podpowiedź dla autorów.

Server
    CLA01

Podpowiedź dla autorów.

Heroes Of M.M On line powinien zostać przerobiony na wersję instalacyjną. W przeciwnym razie nie poradzicie sobie z błędami, które najczęściej wynikają ze zbyt dużego obciążenia serwera. Wersja instalacyjna znacznie odciąży serwer. To jest zbyt złożona gra aby być grą przeglądarkową. Kto kocha Herosów ten z radością poniesie trud instalacji. To byłaby gra naszych marzeń gdyby nie ciągłe błędy i brak stabilności.
    ================================================== ================================================== ====

Sygnatura:
    Nie da się niczego zyskać nieuczciwością. Nieuczciwy straci potrójnie przez to co w sposób nieprawy uzyskał. ( Zasady prawa karmy ).

Villemo's Avatar
    Server
    CLA01
    Te gre już od jakiegoś czasu można zainstalowac.

Ceesem's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Villemo View Post
    Te gre już od jakiegoś czasu można zainstalowac.
    Tak?? A gdzie można instalke znaleźć?? I nie pytam o wersje na PC tylko online.

Villemo's Avatar
    Server
    CLA01
    Nie pamiętam gdzie, jakiś czas temu BB na głównje stronie podawała taką możliwość.

Server
    CLA01
    Chodzi o to żeby w ogóle skasować wersję przeglądarkową. Większość gra na przeglądarkowej wersji przecież.

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01
    panie niech nawet zajmuje 30 gb klient gry co za problem w tych czasach

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by HrabiaMoczymorda View Post
    30 gb??? heroes 3 all wersje i rozszerzecznia jakieś3.5 gb zajmuja , i jest tam wiecęj możliwości niż tutaj, są bardzie jrozbudwoane, co ty chcesz żeby oni zapakowali w te 30 gb, musieliby siępochlastac i własn nerki ładować żeby jakoś je zapełnić

Server
    CLA01
    Nie większość lecz wszyscy grają w przeglądarkową wersję gdyż innej nie ma. Owszem jest aplikacja działająca jak zakładka, ale tego nie można mylić z klientem. Jeśli chodzi o gry przeglądarkowe to do dziś poza flashem nie ma ciekawej alternatywy. A i sam flash nie dość, że jest okrutnie wymagający i obciążający sprzęt to jeszcze nie jest wspierany przez przeglądarki. Naljepiej widać to w Firefoxie, gdzie zwykłe grafiki potrafią się ładować kilka minut. Sam flash się zamula przy większej liczbie obiektów i jako taki nie nadaję się do rozbudowanych graficznie gier. I tu właśnie jest problem.
    Działanie serwerów nie zależy od tego czy gra działa w przeglądarce czy jest wersją instalacyjną. Serwer będzie dostawał te same żądania, przetwarzał te same informacje i wysyłał te same wyniki. Oczywiście jego zamulenie może też występować przy niezoptymalizowanych algorytmach, i taką sytuację tutaj dostrzegam. Za dużo zbędnych obliczeń, które potrafią zawiesić przeglądarkę na prawię pół minuty. Widoczne jest to przy dużych gildiach mających ponad 1000 członków, zresztą sami autorzy to zauważyli o czym świadczy podjęta decyzja o ograniczeniu ilości członków gildii. IMO rzecz leży w algorytmach zarządzających czatem, gildią i znajomymi. Programiści/autorzy przyjęli dziką koncepcję rozłączania i łączenia z czatem przed i po każdej bitwie. Rozumiem, że chodzi i czat bitwy, który się pojawi i znika. Moja sugestia dla nich, choć nie przeczytają,zamiast tworzyć nowe sesje za każdym razem lepiej dodać wątek ale co ja tam wiem, ja przecież jestem tylko graczem. HOWGH

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by Tarhan View Post
    Nie większość lecz wszyscy grają w przeglądarkową wersję gdyż innej nie ma. Owszem jest aplikacja działająca jak zakładka, ale tego nie można mylić z klientem. Jeśli chodzi o gry przeglądarkowe to do dziś poza flashem nie ma ciekawej alternatywy. A i sam flash nie dość, że jest okrutnie wymagający i obciążający sprzęt to jeszcze nie jest wspierany przez przeglądarki. Naljepiej widać to w Firefoxie, gdzie zwykłe grafiki potrafią się ładować kilka minut. Sam flash się zamula przy większej liczbie obiektów i jako taki nie nadaję się do rozbudowanych graficznie gier. I tu właśnie jest problem.
    Działanie serwerów nie zależy od tego czy gra działa w przeglądarce czy jest wersją instalacyjną. Serwer będzie dostawał te same żądania, przetwarzał te same informacje i wysyłał te same wyniki. Oczywiście jego zamulenie może też występować przy niezoptymalizowanych algorytmach, i taką sytuację tutaj dostrzegam. Za dużo zbędnych obliczeń, które potrafią zawiesić przeglądarkę na prawię pół minuty. Widoczne jest to przy dużych gildiach mających ponad 1000 członków, zresztą sami autorzy to zauważyli o czym świadczy podjęta decyzja o ograniczeniu ilości członków gildii. IMO rzecz leży w algorytmach zarządzających czatem, gildią i znajomymi. Programiści/autorzy przyjęli dziką koncepcję rozłączania i łączenia z czatem przed i po każdej bitwie. Rozumiem, że chodzi i czat bitwy, który się pojawi i znika. Moja sugestia dla nich, choć nie przeczytają,zamiast tworzyć nowe sesje za każdym razem lepiej dodać wątek ale co ja tam wiem, ja przecież jestem tylko graczem. HOWGH
    jestes testerem beta, a każdy twój pomysł podkreślmy to słowo powinien byćtraktowany poważnie i , niestety pomysły graczy tu isę nie toleruje ani nie słucha, choćpatrząc po twoim poście mógłbyś mieć rację, nie znam sie więc ciężko mi powiedzieć czy to co psizesz to dobre czy nie ale dobrze piszesz

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    HrabiaMoczymorda
    Bez przesady. Nie każdy ma dysk, jak worek bez dna, a każdy chciałby sobie pograć.

COMM
    Chodzi o to żeby w ogóle skasować wersję przeglądarkową. Większość gra na przeglądarkowej wersji przecież.
    Jak dla mnie, to powinni dać do wyboru obie opcje: klient gry lub przeglądarka. Do tego, powinny być zaawansowane opcje graficzne, by każdy mógł dostosować grę do siebie, np. powyłączać zbędne, dla danego gracza, elementy grafiki. U mnie, bitwy najbardziej zamula mgła i deszcz, które czasem występują na planszy.

Tarhan
    Jeśli chodzi o gry przeglądarkowe to do dziś poza flashem nie ma ciekawej alternatywy.
    Też się na informatyce raczej nie znam, ale słyszałem coś o HTML5. Co o nim sądzisz?

Tarhan
    A i sam flash nie dość, że jest okrutnie wymagający i obciążający sprzęt to jeszcze nie jest wspierany przez przeglądarki. Naljepiej widać to w Firefoxie, gdzie zwykłe grafiki potrafią się ładować kilka minut. Sam flash się zamula przy większej liczbie obiektów i jako taki nie nadaję się do rozbudowanych graficznie gier. I tu właśnie jest problem.
    Podobno chodzi o jakieś "przecieki pamięci", czyli (z tego, co zrozumiałem) o to, że aplikacja rezerwuje sobie pewną ilość pamięci, potrzebnej do wykonania danego zadania, lecz jak już je wykona, to nie jest w stanie tej pamięci zwolnić i do wykonania astępnego zadania, rezerwuje sobie kolejną porcję i tak cały czas, aż całej wtyczki nie "wywali". U mnie zawsze na FF właśnie Flasha, dlatego grałem na chromie, lecz od 23.01, używając Chrome, nie mogę się zalogować na konto (wysakuje komunikat o "błędzie ogólnym"). Z kolei na FF albo Operze, co prawda zalogować się mogę, lecz gra, tak mocno muli, że można uznać, że praktyczie nie działa. Na dodatek, po kilku minutach, mnie z gry wywala (Rozłączono. Niewłaściwa sesja...).

Tarhan
    Działanie serwerów nie zależy od tego czy gra działa w przeglądarce czy jest wersją instalacyjną. Serwer będzie dostawał te same żądania, przetwarzał te same informacje i wysyłał te same wyniki.
    Nie mam zbyt wielkiej wiedzy, ale wydaje mi się, że w wersji przeglądarkowej, wszystkie obliczenia, prócz tych graficznych, są wykonywane przez serwer gry, a w przypadku klienta gry, te obliczenia, są wykonywane głównie przez niego, a serwer tylko odbiera i analizuje wyniki.

Ja zauważyłem, że różne typy informacji, są przesyłane jednym łączem ale za pomocą różnych (nie wiem, jak to nazwać) "kanałów" (?), gdyż jedne informacje szybciej dochodzą, a inne wolniej. W dodatku, bardzo często te szybsze informacje, są przyblokowywane przez te wolniejsze". Dobrym przykładem, są wyprawy, gdzie podczas bitwy dwuosobowej, tuż po "kliknięciu" "kończącego" ataku, u góry pojawia się komunikat, że "xxx i yyy, wygrali bitwę w trybie współpracy" pomimo, że animacja i "wykonanie" ataku, nie zdążyły się załadować oraz wyświetlić, a sama bitwa, nie została jeszcze zamknięta. Inny przykład. Jeżeli podczas bitwy dwuosobowej, gdy czasem przymuli, jeśli napiszę coś polu czatu i zatwięrdzę, by "weszło", to podczas takiego "przymulenia,każda lierka wczytuje się dość powoli, lecz dopuki się cała wypowiedź nie wczyta, nie mogę wykonać ruchu na polu bitwy.

Pozdrawiam
    Last edited by semiangel; 16.02.15 at 03:56.

Page 1 of 2 1 2 LastLast