Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Mówi mag: Rycerz ma mieć jeden ruch na turę i h** ! ;D

Sarollah's Avatar
    Server
    CLA01

Mówi mag: Rycerz ma mieć jeden ruch na turę i h** ! ;D

tj. w temacie, jednak jest małe ale...
    • podczas bitwy powinien być podział na używanie magii (czyli tj. do tej pory) i na okrzyki - dzięki temu rycerze mieli by dwa ruchy na turę (po jednym na okrzyk i na magię), a magowie tj. do tej pory 4 (po dwa na magię i okrzyki) - to by pozwoliło nieco zbalansować i zniwelować przepaść między magami a ryckami, bo magom by to trochę utrudniło rozgrywkę (byli by przymuszeni do skorzystania z konkretnej puli skilli),a rycerzom nieco by to ułatwiło
    • po za tym twórcy gry powinni rozbudować system okrzyków (póki co to tylko ta szarża jest sensowna)
    • wprowadzić pasywne skille - tj. np.:
      -> górnictwo - to pozwoliło by przywrócić kopalnie na mapie(co jest ważne dla tradycji w sadze heroes'ów),
      -> dyplomacja - wrogowie szybciej się poddają
      -> zielarstwo - to byłby (chyba) dobry pomysł na stworzenie miksturek w grze - byłyby niezłą alternatywą dla run

UWAGA
      Dodatkowo dobrym pomysłem byłoby, aby te pasywne umiejętności można było lvl'ować - to pozwoliło by stopniowo zwiększać wydajność tych skilli,np. górnictwo na 1 lvl dawało by z kopalni 10 drewna, a na 5 lvlu już z 50 szt.;dyplomacja z kolei na wyższych lvl'ach pozwalała na jeszcze szybsze poddawanie się wrogów lub wręcz na ich chęć dołączenia do armii bohatera, jeśli okurat takową jednostkę wojskową posiada; zielarstwo - no tu się już pewnei domyślacie sami -np. na 1 lvlu daje wzmocnienie dla jednego atrybutu,a np. na 5 lvl już dla 4

PS. poczekam na Wasze opinie (MODów też) - jeśli pomysły znajdą poparcie będę starał się systematycznie rozwijać ten post, bo potencjał jest spory w tych pomysłach
    Vitae brevis cursus, gloriae sempiternus!
    Życie jest krótkie - chwała nieśmiertelna! Gloria Victis!!
    Strona internetowa naszej gildii: http://gloriavictismmho.wix.com/fansite
    Zapraszamy!

miHAU92's Avatar
    Server
    CLA01
    Chyba wątek powinien mieć nazwę: "Płacz kleryków na nadchodzące buffy rycków".

Ad.1 Po co kombinacje? 2 ruchy rycka vs 4 ruchy maga i niech każdy robi co mu się podoba. Piszesz w temacie, że "Rycerz ma mieć jeden ruch na turę" po czym w pomyśle rozwijasz - "dzięki temu rycerze mieli by dwa ruchy na turę".

Ad. 2 Okrzyki fakt faktem, przydałyby się + więcej pasywek. Ale nie tylko szarża jest przydatna.

Ad. 3 Górnictwo - kopalni nie ma i chyba nie będzie.
    Dyplomacja - przecież mobki się poddają, poza tym jeśli nawiązujesz do serii Heroes to mobki powinny się przyłączać do bohatera - to by było ciekawe rozwiązanie, totalnie wymieszane jednostki.
    Zielarstwo - nie i jeszcze raz nie. Albo zdobywamy w walce, albo kupujemy za PB. Kurde no, niech magowie sobie czarują w nieskończoność, bo będą mieli potki many cały czas. NIE.

Lady_Nika's Avatar
    Server
    CLA01
    Co do pierwszego podpunktu zgadzam się z przedmówcą, trochę to wygląda jak płacz magów :P Nie ma co kombinować, niech mają trochę lepsze te czary bo przed 1 aktualizacją rycerz niewiele się różnił od maga pod tym względem, a teraz magia okropnie kuleje, punktów zaklęć jest 16 a tak naprawdę możesz korzystać z 2 czy 3 i to koniec, a bez magii rycerz jest 100 lat za murzynami, jest beznadziejnie wymyślony ale przebudowywanie całej postaci się mija z celem, niech mu dodadzą te jednostki, tą 1 rundę i rozpro i zobaczymy jak to będzie. Ja to ogólnie jestem zadowolona, bo ostatni w kolejce czeka na mnie rycek nekro i teraz będzie mi łatwiej przejść fabułę :P
    2. Bardzo fajny pomysł.
    3. Pomysł z górnictwem jestem za, jak można wyłączyć kopalnie w heroesach ?! To jakiś śmiech na sali Byle jakie ale już niech będą, zbierane raz na tydzień czy coś w tym stylu, jestem obydwoma rękami i nogami ZA.

Jeśli chodzi o moją opinię na temat zmian to nie podoba mi się ich kierunek, na ciągłe zmienianie rzeczy które JUŻ SĄ w grze, a wiadomo, że to nieładnie zmieniać reguły w trakcie gry. Zamiast ciągłego zmieniania i dodawania, może przydał by się nowy ZAMEK, nowe lokacje z nowymi bosami, żeby ludzie mieli co robić a nie wymyślać jakieś levelowanie skili pasywnych :P (wtf ?)

Sarollah's Avatar
    Server
    CLA01
    niech rycki się nie bulwersują - temat specjalnie miał być kontrowersyjny żeby ściągnąć do wątku więcej forumowiczów - taki zabieg marketingowy
    Vitae brevis cursus, gloriae sempiternus!
    Życie jest krótkie - chwała nieśmiertelna! Gloria Victis!!
    Strona internetowa naszej gildii: http://gloriavictismmho.wix.com/fansite
    Zapraszamy!

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by miHAU92 View Post
    Chyba wątek powinien mieć nazwę: "Płacz kleryków na nadchodzące buffy rycków".

Ad.1 Po co kombinacje? 2 ruchy rycka vs 4 ruchy maga i niech każdy robi co mu się podoba. Piszesz w temacie, że "Rycerz ma mieć jeden ruch na turę" po czym w pomyśle rozwijasz - "dzięki temu rycerze mieli by dwa ruchy na turę".

Ad. 2 Okrzyki fakt faktem, przydałyby się + więcej pasywek. Ale nie tylko szarża jest przydatna.

Ad. 3 Górnictwo - kopalni nie ma i chyba nie będzie.
    Dyplomacja - przecież mobki się poddają, poza tym jeśli nawiązujesz do serii Heroes to mobki powinny się przyłączać do bohatera - to by było ciekawe rozwiązanie, totalnie wymieszane jednostki.
    Zielarstwo - nie i jeszcze raz nie. Albo zdobywamy w walce, albo kupujemy za PB. Kurde no, niech magowie sobie czarują w nieskończoność, bo będą mieli potki many cały czas. NIE.
    odnosnie twojego zdania w cudzysłowie, gram od około połowy sierpnia, na forum od połowy wrzesnia, grę zaczynałem w momencie w ktorym kleryk był słaby a ludzi ena czacie śmiali sięze mnie i kazali brawoja, grałem dalej klerem i mi siępodobało, połowa pażdziernika, wojom zabrano heroizm dla wszystkich płacz wojów, klerem dalej mi się dobrze gra, listopad, zabrane bonusy za smocze, płacz wszystkich oprócz mnie, klerem dalej się dobrze gra, przykro mi ale dalej mi się bedzie grało dobrze klerem, będę pzregrywał, spoko, będe wygrywał też, także dlaczego mam płakać, mam maga przystani, nekro i woja przystani, i dalej będe grał klerem mimo ze mająwprowadzić2 ruch dla wojów,

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01
    Mnie tam wszystko jedno co pozmieniaja mam juz 7 postaci i 8 w planach

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

miHAU92's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by kirkus132 View Post
    odnosnie twojego zdania w cudzysłowie, gram od około połowy sierpnia, na forum od połowy wrzesnia, grę zaczynałem w momencie w ktorym kleryk był słaby a ludzi ena czacie śmiali sięze mnie i kazali brawoja, grałem dalej klerem i mi siępodobało, połowa pażdziernika, wojom zabrano heroizm dla wszystkich płacz wojów, klerem dalej mi się dobrze gra, listopad, zabrane bonusy za smocze, płacz wszystkich oprócz mnie, klerem dalej się dobrze gra, przykro mi ale dalej mi się bedzie grało dobrze klerem, będę pzregrywał, spoko, będe wygrywał też, także dlaczego mam płakać, mam maga przystani, nekro i woja przystani, i dalej będe grał klerem mimo ze mająwprowadzić2 ruch dla wojów,

A na poważnie, ok fajnie, graj sobie. Nie wiem po co ta cała historia. Ale chyba coś jest na rzeczy skoro klerycy zaczynają mieć obawy przed ryckami? W końcu może szanse na PVP się wyrównają, skoro taki ogarnięty kleryk może wziąć 1 stack gryfów i grać nietkniętym przez kilka dłuugich rund.

PS. Czytałem na 1 wdechu, żadnej kropki

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by miHAU92 View Post

A na poważnie, ok fajnie, graj sobie. Nie wiem po co ta cała historia. Ale chyba coś jest na rzeczy skoro klerycy zaczynają mieć obawy przed ryckami? W końcu może szanse na PVP się wyrównają, skoro taki ogarnięty kleryk może wziąć 1 stack gryfów i grać nietkniętym przez kilka dłuugich rund.

PS. Czytałem na 1 wdechu, żadnej kropki
    bierzesz wdechy na przecinkach, ich jest sporo, nie przeszkadzają mi wprowadzone zmiany bo jakoś nikogo się nie obawiam, a jedyne zmiany jakie chce by wprowadzono to polepszenie jakości obsługi tej gry

kirkus132
    Guest
    a i nie mogęedytować, nigdy nie wezmę na pvp 1 stacka gryfów bo to jest nudne, ja rozumiem że ludzie grają żeby coś osiągnąć ale bez przesady, chyba że by dawali za pvp złote gacie to wtedy i ja bym się rzucił, no co zawsze marzyłem o złotych gaciach,

Server
    CLA01
    Napisałem im to na blogu dotyczących balansu napisze może też tutaj.
    Nie rozumiem tej obawy przed ilością ruchów rycerza w rundzie. Jak zapewne wielu z was gram wszystkimi postaciami, a to daje możliwość porównania plusów i minusów. Gram wszystkimi, to oczywiście lekka przesada gdyż klerykiem więcej. Zaczynałem rycerzem w listopadzie, już po zmianach, więc dobrych czasów nie pamiętam.
    Niektórzy zachwycają się zwiększeniem ilości wojska w slocie, ja mówię NIE. Raz: czasem trzeba to wojsko zmienić na inne i nie ma gdzie się podziać bo i tak mamy tysiąc w jednym slocie (315+rezerwy). Dwa: Brak możliwości leczenia spowoduje większe straty czyli koszty w kryształach.
    W sumie nie przepadam za klasami postaci w grze, wolę drzewa, które same narzucają określony tryb, decyduję wybieram, mam. Ale skoro są klasy to nie powinny mieć tak drastycznej różnicy. Czy rycerz mając tyle samo ruchów na turę byłby nie do zajechania? Moja odpowiedź brzmi - NIE. Wszystko da się zbilansować mocą umiejętności i statystyk. IMO to jest właściwy kierunek zmian. Bo niezrozumiałym jest zabranie rycerzom podstawowych zdolności leczenia i rozpraszania magii.
    No, ale oni mają swoją wizję. Wizję gry w której nigdy balansu nie będzie. Strzepię sobie język, znaczy palce choć wiem, że nadaremnie.
    Wielu z nas gra w tą grę gdyż ma sentyment do HOMM. Zasadniczo z taką mechaniką ta gra nie powinna korzystać z nazwy - legendarnej, jak by nie patrzeć - sagi HOMM.
    Rejestrując się miałem nadzieję, że zachowano schemat mechaniki ale niestety nie. I mnie to osobiście rozczarowuje. Nie będę podawał rozwiązań bo wiem, że mijają się z celem. HOWGH

Page 1 of 2 1 2 LastLast