Reply to Thread
Page 1 of 30 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 298

Thread: Reclamaţii & Sugestii !!!

Server
    CLA01

Reclamaţii & Sugestii !!!

Serverul face din nou figuri ... Nu se incarca ... Am asteptat 30 minute pana am reusit sa intru ... M-a scos din joc cu pierdere de trupe desi conexiunea mea de internet merge perfect.

Desi sunt fan Heroes .... pe cat de mult imi place jocul acesta cu atat de mai mult il urasc si va urasc ca va bateti joc de noi cei care jucam si bagam bani in el pentru dezvoltarea lui

Atat de tare ma enervati ca-mi vine sa-mi bag ceva in sigiliile pe care le-am cumparat cand vad ca nu sunteti in stare sa-l tineti in functionare.

AR TREBUI SA VA CER BANII INVESTITI INAPOI !!!

Nu e prima si nici ultima oara cand se blocheaza si ma scoate din lupte cu pierderi si nici nu sunt singurul ... sunt DESTUI COLEGI/-E de breasla care au patito inclusiv in lupte cu bossi sapatamanali gen Varlok, Viermele Abisal.

Noi buguri isi fac aparitia -> nu dau alt exemplu decat misiunea 'Artefacte tip Minor' ce nu s-a rezolvat nici acum.

CHAT-urile nu functioneaza (global, de asistenta, de breasla) la ora actuala ... creati Haos si NERVI.

Jocul devine din ce in ce mai plicitisitor ... o rutina propriu-zisa .... batem aceleasi creaturi ... ne plimbam in aceleasi harti ... aceeasi mobi.

NU MAI INTRODUCETI NIMIC NOU ?

Ati umblat la Voce ? ... e bug sau ce naiba vreti voi sa o numiti.

Pierd colegi si jucatori pasionati pentru ca totul a devenit o rutina si NU VENITI CU NIMIC NOU.

SUGESTII:

1. Una-doua-3 harti noi
    2. Caractere noi -> avem doar 2 HUMAN-NECRO -> cate 2 optiuni Mag sau Warrior.
    3. O continuare a povestii nu ar strica cu nimic .... lasati impresia ca e memoria scurta la cei care au gandito ---- SORRY pentru remarca dar e adevarata.
    4. Bossi saptamanali noi.
    5. Creaturi noi.
    6. Artefacte noi - o bila alba ca ati modificat ceva in acest sens.
    7. Clasamente actualizate cu toate BRESLELE active de pe server atat romanesti cat si straine.
    8. Lupte intre Bresle/Clanuri -> nu doar PVP sau Stadion.
    9. Mai multe optiuni pentru folosirea aurului strans in joc nu doar magazinul si Accesul extrem de greu in Consiliu desi ma indoiesc ca cei care ajung acolo stau 24/24 ore pe joc ... sigur e un exploit atat timp cat eu petrec destul timp pe joc si fac luptele la prag eroic 3.
    10. Pentru conducatori de bresle optiune prin care sa se observe cat de activi ii sunt colegii de breasla, cine si cum a gasit comorile din misiunile de breasla (aici pot spune ca unii jucator nu vad toate cele 3 comori cat au dreptul sa gaseasca fiecare - BUG).

P.S.: Stiu ca nu va face placere sa va scriu sau sa va traga de urechi nimeni dar acesta e ADEVARUL.
    TOTUL A DEVENIT O RUTINA.
    JUCATORII RENUNTA LA JOC (din cei care trec sau au trecut de lvl 30).
    Eu am caracter 30 lvl 8 dragon si deja incep sa ma plicitsesc.
    Va multumesc pentru atentie si imi cer scuze daca am ofensat vreun jucator.
    Pacat de joc ... e frumos.
    Last edited by July; 05.02.15 at 00:01. Reason: Greseli.

Server
    CLA01
    Salut, July!

Cunoaștem problemele apărute în sistemul de comunicare, iar tehnicii noștrii cred că deja le-au remediat. Te contrazic însă, când spui că serverul face figuri.
    Inainte să-ți bagi ceva in sigiliile pe care le-ai cumpărat, hai să-ți răspund la toate nedumeririle:

În primul rând, MMHo este un joc multiplayer masiv online care se joacă în browser. Subliniez ultimul cuvânt ca să realizezi că are câteva clase în plus comparativ cu tot ce există în acest moment pe internet...si ca se mai intampla ca din cand in cand sa apara probleme.
    Este un joc la început de drum, manageriat de persoane care chiar își dau interesul să vă mulțumească (poți lua drept exemplu Heroes vs. Magic, ultimul update programat). Înainte sa arunci cu pietre pe forum, documenteză-te.
    Nimeni nu vrea să-și bată joc de voi sau de timpul vostru, iar pentru problemele apărute în timpul misiunilor poți foarte bine contacta sistemul nostru de suport la următoarea adresă : info-mmho.en@heroes-online.com.
    TOTUL A DEVENIT O RUTINA.
    Serios? Pentru că eu pe pagina principală văd în 10 zile, 6 update-uri și/sau comuncări din partea echipei de administrație. *27, de la inceputul anului. Adica o caruta de noutati si de dovezi ca nimeni nu-si bate joc de MMho.

CREATURE RENAISSANCE: THE VOID CONSUMED TREANT.
    CREATURE RENAISSANCE: THE FATE SPINNER.
    COMMUNITY EVENT PLAN FEBRUARY.

+ alte 3 comuncate, postate tot pentru interesele jucătorilor.
    Ai idee ce presupune introducerea noilor harti?
    Daca spui ca esti un mare fan Heroes, te rog nu confunda jocul asta cu altul sau altele. Acelasi raspuns ti-l pot da si pentru adaugarea unor noi caractere in joc.

al 2-lea:

3. Din cate stiu eu, jocul nu se termina la 30 lvl 8 dragon. Adaugarea bossilor sau creaturilor noi ar schimba si povestea jocului, iar atunci da..chiar ca o sa dispara farmecul.
    6. Sunt de acord cu tine si apreciez ca observi si lucrurile pozitive.
    7. Clasamente pentru bresle? Care ar fi scopul? Ai vrea sa transformam jocul asta intr-o intrecere statistica?

8, 9 si 10.
    Lupte intre Bresle/Clanuri -> nu doar PVP sau Stadion.
    Aici sunt de acord cu tine, cred ca ar prinde bine niste concursuri intre bresle. Dar, pentru asa ceva avem si noi idei si nu-i nevoie de modifcarea jocului ca sa satisfaca poftele voastre de afirmare. E suficient sa fiti activi pe forum, ca sa putem initia niste concursuri bazate pe ceea ce ne ofera MMHo in acest moment. Si sunt destule solutii, crede-ma...dar avem nevoie si de activitate scrisa cotidiana..nu doar de activitate critica rara.
    Tine cont ca breasla nu este un oblig ci un privilegiu. Se mai pot modifica mici chestii, dar (eu, personal) nu sunt de acord cu impopotionarea jocului si incercarea de a-l asemana cu altele din sistemul browser-based (nu dau exemple).
    Are multe clase peste tot ceea ce poate fi rulat momentan in browser, iar cine are ochi si ratiune poate fi multumit de evolutia pe care ne-a oferit-o Ubisoft prin MMHo.
    Va asteptam intr-un numar cat mai mare pe forum, ca sa va putem dovedi ca jocul poate complica si (re)captiva masa de jucatori, nu doar prin creaturi si updates.

Ba din contra, nu ne deranjeaza ca ai scris..sper ca ti-am raspuns pe cat posibil la o parte din intrebari. Cand mai apar probleme in joc, te rog contacteaza direct sistemul de suport, sau, scrie pe forum in sectiunea corespunzatoare. Vei gasi mereu pe cineva disponibil ca sa primesti o explicatie si un ajutor.

O zi buna sa ai,
    S
    Last edited by dydyv; 05.02.15 at 09:28.
    Verba volant, scripta manent

Server
    CLA01
    Imi pare rau ca te-a deranjat comentariul meu ... e doar parerea mea personala si clar nu vorbesc in numele tuturor jucatorilor.
    Eu unul am inceput sa nu mai gasesc placere in acest joc.
    Am colegi care renunta la joc pentru ca este monoton si totul e o rutina si care au renuntat deja (Motiv - Boring ... acelasi raspuns l-am primit de la toti).
    Raman la parerea ca mai sunt nevoie de schimbari si destule.
    Povestea e prea scurta si hartile sunt putine.
    Apreciez tot ce ati modificat dar e cam putin, poate in ochii vostri e mult.

O zi placuta.
    Nu va mai deranjez.

Server
    CLA01
    Imi cer scuze daca deranjez pe cineva, dar vreau sa-mi exprim si eu parerea legata de joc.

Referitor la problema cu pierderea de trupe.
    Este o problema reala si destul de deranjanta; nu se intampla foarte des, dar se intampla. Din observatii personale, pierderile de trupe apar din 2 motive:
    1. (cel mai des intalnit) jocul se blocheaza in timpul luptei, jucatorul este "obligat" sa dea refresh la browser, iar dupa login o parte din trupe "dispar";
    eroarea apare atunci cand expira sesiunea de login si dupa refresh, in loc sa continue lupta de unde a ramas, ea este finalizata (probabil) pe sistemul automat, cu pierderi de trupe; pentru a evita astfel de pierderi, este bine sa dati refresh inainte de bataliile mari (eventual chiar logoff/login); deasemenea, inainte de a da refresh (atunci cand se blocheaza), intrati mai intai la "Optiuni", modificati ceva la rubrica "Efecte vizuale" (intre scazut, mediu, ridicat), apoi apasati "Inchide" si "Continua"; uneori jocul isi revine si numai trebuie dat refresh (mai ales la luptele coop sau la raiduri);
    2. pierderi de trupe datorate unor erori de joc (uneori fara a participa la lupte) - foarte important, NU UMBLATI LA TRUPELE RAMASE in niciun fel (nu adaugati trupe din garnizoana, nu modificati pozitia trupelor ramase eroului etc); de multe ori, eroarea se repara automat dupa "day change" (ora 02.00) si trupele vor reapare; daca nu apar in mod automat, va trebui sa trimiteti un mesaj catre echipa de suport tehnic (pe pagina principala a jocului, in partea dreapta aveti un buton "Ajutor/Asistenta" - mesajul, din pacate, trebuie sa fie in limba engleza); stiu ca poate fi frustrant (va dura ceva timp), mai ales daca nu aveti un al doilea erou, insa aveti garantia ca va recuperati trupele.

Referitor la abandonul jocului pe motiv de "boring".
    Si aceasta este o problema reala, ce apare in special la jucatorii care nu sunt fani ai seriei HoMM. Introducerea unor harti/creaturi/bossi/rase/misiuni noi si/sau prelungirea povestii ar reduce foarte mult "rutina zilnica" (in special pentru cei care au depasit demult nivelul 30), insa trebuie sa fim realisti si obiectivi. Astfel de lucruri necesita foarte multa munca din partea echipei de dezvoltare si este nevoie de foarte mult timp pentru realizarea lor. In stadiul actual al jocului (beta) este mai importanta rezolvarea bug-urilor actuale (care nu-s putine), decat introducerea de elemente noi (care ar veni cu bug-uri noi); sunt convins ca majoritatea jucatorilor prefera un joc mai simplu si fara erori, decat un joc complex si plin de erori. Din punctul meu de vedere, s-a facut o mare greseala cu acele "nivele dragon". Ar fi trebuit sa se mearga in continuare cu nivel 31, 32,... si intocmirea unui clasament pe baza nivelului eroilor. Un astfel de clasament, ar motiva o parte din jucatori de a se clasa pe o pozitie cat mai buna; sunt numeroase jocuri online care merg pe acest sistem (nu dau nume), care nu vin cu noutati ani de zile si totusi nu sunt "boring".

Referitor la bresle.
    Da, ar trebui create niste competitii intre ele (SI INTRODUSE IN JOC, NU ORGANIZATE PE FORUM) ! Si pentru a face aceste competitii mai interesante si echilibrate, ar fi buna o limitare a numarului membrilor unei bresle (undeva la 100 membri, spre exemplu). Deasemenea, cred ca ar trebui introduse mai multe misiuni zilnice (eventual cu micsorarea reward-ului) si recompensarea in plus a celor care contribuie la rezolvarea misiunilor breslei. Experienta primita de pe urma misiunilor breslei ar trebui sa nu fie fixa pentru toti eroii, ci sa depinda de nivelul acestora. Foarte multi jucatori isi tin eroi "secundari" in diverse bresle, doar pentru a-i creste de pe urma misiunilor breslei.
    Last edited by RoSpider; 05.02.15 at 18:04.

Server
    CLA01
    Salut, Spider!

Tot ce ai punctat in textul de mai sus mi se pare rational, eficient si partial usor de facut. Multumim pentru sfaturile din incipit, sunt binevenite.
    O limita de membri in ghilda\breasla ar motiva jucatorii sa-si selecteze atent echipa, mai ales daca s-ar face si un clasament global.
    Sunt putin amuzat de mesajul precedent, pentru ca eu am ajuns sa descopar MMHO dupa multi ani de joaca statistica, unde se faceau update-uri foarte rar..si totul se invartea in interesele managerilor.Dar totusi, nu s-a mai plictisit nimeni. Aici, unde Ubisoft ne-a oferit unul din top 5 cele mai bune jocuri online..unde ne ofera asistenta si update'uri (info) aproape zilnice..unde nu exista cuvantul pay-to-win, strambam din nas?
    Desigur, jocul poate fi imbunatatit si sunt multe lucruri de pus la punct. Dar cred ca am inceput bine prin discutii de genul asta, pentru ca o comunicare cu masa de jucatori (excludem englezii) nu a existat pana acum.

Eu am inceput deja sa traduc niste tutoriale, sa fac o lista cu toate creaturile existente..si alte mici chestii. Sper totusi sa avem (cat mai curand) un forum destinat limbii nostre ca sa putem organiza eroii romani si sa ne impingem cuvintele si sugestiile spre admini si manageri.
    Nu ne-ar strica o mana de ajutor pentru coacerea acestor mici detalii, as fi fericit daca s-ar oferi voluntari din mica noastra comunitate de romani eroi.

Server
    CLA01
    Dydyv ... foarte frumos topic ai creat ... apreciez munca depusa.
    Daca tot cunosti mai bine jocul decat mine poate imi poti raspunde la doua intrebari:

Cum pot sterge unul sau mai multe caractere ale mele indiferent de lvl-ul lor ?

Cum poate un jucator nivel 33 dragon, clasa cleric (mag) sa aiba 6 sloturi pentru trupe ?
    Last edited by July; 06.02.15 at 16:49.

Server
    CLA01
    Salut din nou, July!
    Multumesc pentru aprecieri, dar sa stii ca daca sunt moderator nu inseamna ca stiu jocul la perfectie.

Poti sterge caracterul dupa prima logare (sunt 2 trepte, play si alegerea caracterului), la fel ca in imaginea de mai jos :

print in limba italiana, nu moderez total forumul romanesc (sunt mod pe .it)..doar dau o mana de ajutor aici, ca voi sunteti mai vorbareti .
    Dar tine cont ca stergerea este definitiva. Eu mi-am sters in felul asta un caracter de niv 27 ca sa incep de la zero, Mag.

Stiu ca e pozitionat aiurea butonul, la fel ca X'ul pentru iesirea din breasla - ( te cauti in lista membrilor din breasla ta si apesi pe x-ul din dreptul numelui tau ca s-o parasesti) .

Clasa de eroi Magic poate avea maxim 5 sloturi pentru trupe, iar eu cred ca maxim inseamna ...maxim.
    Daca gresesc undeva, nu ma supar sa fiu corectat. Nu m-am intalnit verbal cu o astfel de situatie, nici nu am ajuns asa departe in joc.

O seara buna tuturor!
    Last edited by dydyv; 06.02.15 at 20:42.

Server
    CLA01
    Multumesc pentru raspuns ... e binevenit.
    Referitor la intrebarea mag cu 6 sloturi de trupe am intrebat deoarece un coleg de-al meu de breasla sustine ca a jucat cu o seara inainte un coop impreuna cu un player clasa Mag cu 6 sloturi de trupe ceea ce mi se apare cam exagerat ... eu stiu ca jucatorii de forta au 6 sloturi de trupe si mai putine lovituri cu eroul pe runda.

Server
    CLA01
    De, exista niste mici (mari) diferente intre caracterul Might si caracterul Magic. Lucru dezbatut zilele astea in cadrul echipei de admini si manageri (vezi Might vs Magic update).
    Nu este vorba doar de cate runde fight are eroul, ci si de magie (pergamente). Lucru mult mai important decat trupele, din punctul meu de vedere.

Si eu am auzit viteji care faceau coop in 4..ori colegul tau nu stie sa faca diferenta intre magic si might, ori vrea doar sa va faca gelosi. In orice caz, roaga-l pe colegul tau de breasla sa ne faca un printscreen..
    Last edited by dydyv; 06.02.15 at 21:53.

Server
    CLA01
    Pentru a intra in CONSILIU trebuie sa te mentii toata ziua in top 10 ?
    Intreb din 2 motive:
    1. un coleg a fost pe locul 6 in jurul orei19.00 si nu a fost chemat in consiliu.
    2. E un exploit cu siguranta in avantajul celor care sunt in top 10 zilnic.
    Explicatie: Daca eu fac 5 lupte cel de dinaintea mea sau dupa in timpul luptelor mele face de 2 ori mai multe lupte ca mine. Cum se explica acest lucru ?

Reply to Thread
Page 1 of 30 1 2 3 11 ... LastLast