Reply to Thread
Page 3 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 298

Thread: Reclamaţii & Sugestii !!!

Server
    CLA01
    Mentenanta era planificata la ora 15.00 ... ati inchis serverul mai repede si eram intr-o lupta sper sa nu pierd din trupe.
    Multumesc.

Server
    CLA01
    Ce ati facut ma acum ?
    L-ati transformat pe Varlok in criminal.
    Abia il mai poti face solo cu pierderi majore si la dublu e genocid in masa,
    Prima oara am zis ca e bug dar se pare ca ati umblat serios la el ... in special runda finala 3.

Server
    CLA01
    E adevărat, s-a modificat dificultatea boşilor. Pt. Daeva e chiar mai sinucigaşă misiunea..

Dacă incipitul e ironic (mă), n-o să-l consider..dar îţi mai spun încă o dată că nu există români în echipa MMHO (mă exclud pe mine). Dacă vrei să tragi pe cineva de urechi pentru modificări (aţi făcut, aţi dres), trimite-le un email în engleză producătorilor. Dacă te refereai la mine, ştiind că sunt singurul membru român cu o altă culoare pe forum, consider o lipsă de respect formula de adresare din mesajul tău.. Mai ales că e al 4-lea mesaj în care îţi spun că rolul meu în echipă este de simplu traducător şi moderator chat/forum.

Sunt câteva bug-uri şi la Sandro după ultimul update, în special pt. eroii light/magic. Recomand ignorarea quest-ului final până la următorul hotfix.
    Last edited by dydyv; 24.02.15 at 08:32.
    Verba volant, scripta manent

Server
    CLA01
    Scuze colegul ...dar nu am vrut sa fiu ironic si nici nu am dorit sa te jignesc ... pur si simplu asa mi-a iesit formularea.
    Imi pare rau.

Server
    CLA01
    Jocul devine din ce in ce mai "greu". Toate modificarile din ultima vreme sunt in defavoarea jucatorilor. Inteleg ca jucatorii "avansati" s-au plans ca jocul e prea usor si devine plictisitor la un moment dat, dar "scumpii" nostri dezvoltatori, in loc sa adauge quest-uri mai grele pentru acesti jucatori avansati, au preferat sa le ingreuneze pe cele existente ? Oare chiar nu se gandesc si la jucatorii mai "inapoiati" sau la cei care abia acum incep jocul ?
    Sunt interesati doar de cei care au bagat cardul la greu si au crescut in cateva luni mai ceva ca Fat Frumos ? Macar sa ne spuna, sa nu ne mai pierdem timpul degeaba. :P

Server
    CLA01
    De acord Spider - 100%.
    Sorry dydyv dar are dreptate colegul.

Server
    CLA01
    buna
    eu sunt dragon nivel 3 si mag. sunt doar 5 sloturi.
    am tot auzit de aceasta 'mare' diferenta intre magic si might. va spun eu ca , desi magul poate ataca mai mult decat cel de forta intr-o runda nu este un avantaj mare. vorbim toturi de diferentele de trupe ca si numar si abilitati.degeaba pot sa ataca de 4 ori intr-o runda daca nu imi pot folosi vrajile si abilitatile.si diferenta abilitatilor dintre creaturi este exagerata.eu dunt dark magic si nu se compara nici pe departe cu might sau magic light. e diferenta enorma si suntem in dezavantaj.nu am stiut de aceste diferente atunci cand am ales eroul pentru ca alegeam light. vorbesc in special de nimburi si grifoni. nimburile au range mare si se intorc inapoi dupa atac si grifonii dispar. iar la dark avem magii o idee mai puternici dar se misca foarte incet si mor destul de repede. din punctul meu de vedere noi suntem in dezavantaj

Server
    CLA01
    Daca ai noroc pe erou dai critice de crapa lemnele ... din punctul meu de vedere sunteti mai avantajati voi magii necro decat noi magii light ce folosim nimburi dar la care orbirea nu mai merge de cand au modificat jocul si bossi pe majoritatea trupelor.
    In caverne nu mai merg nici vrajile pasive cu atat mai putin nu mai pot orbi din erou tesatoare, torcatoare, garzi pietrificate ... trupele ce insotesc zmeul urias.
    Magii light in momentul de fata sunt foarte dezavantajati ... nimburile aurii sunt pe jumatate inutile in caverne si nu numai.

Server
    CLA01
    Sugestii:
    buna ziua, ieri toata ziulica am cautat misiunea de breasla: blackbough:cautarea unor comori antice, azi noapte cand am ajuns pe forum am inteles si de ce nu aveam cum sa gasesc aceste comori! Eu sunt necromant, iar acest quest e pt cealalta factiune, numai daca ajung la un anumit nivel si atunci ma pot plimba peste tot si o sa le vad si eu... blabla... Eu as sugera ca in astfel de situatii ar trebui sa se introduca o varianta de optiune alternativa si pt factiunea cealalta la astfel de misiuni in loc de comori antice pt necro sa fie comori vechi parca era in desert o astfel de misiune.
    O alta sugestie ar fi legata de inventar: la monedele fantomatice, pene de inger, etc as ruga sa se mareasca nr maxim: 20 e ff putin, iar in varianta celor mai multi care nu au bani sa investeasca in marirea nr de sloturi ale inventarului este ff neplacut. Nu spun ca decizia de a fi un slot de 15 tipuri de iteme este o decizie buna dar pt ca eu in ultima perioada arunc o gramada de iteme numai din cauza ca nu am spatiu.
    Tot la acest capitol mi-ar mai placea sa vad o optiune ca atunci cand inventarul este plin, mai ales ca, sincer chiar nu sti ce sa mai ti: iteme colectabile, pergamente unele chiar ff utile, consumabile super necesare pt bonusurile temporare sau echipament unul chiar ff bun, sa poti trimite aceste "obiecte" undeva poate in mail si sa poti hotari mai tarziu ce faci cu ele (le vinzi, le depozitezi... nu stiu), poate o optiune de a le vinde la o optiune penalizatoare datorita ca nu esti la un comerciant npc.
    O alta sugestie ar fi sa se dea posibilitatea de a cumpara resurse si cu aurul din joc, deoarece sunt momente in care stau si ma uit la depozitul de aur si parca nu prea ai ce sa faci cu el.. de numarul de unitati/resurse care sunt stranse pe perioada data - eu zic ca numarul este ff mic si din aceasta cauza pt cei care sunt fara un cont suplimentat cu cardul, gradul de avansare in nivel/exp de joc este ff mic in conditiile cand tu iei cate 5 unitati basic la fiecare ora si cand incepi o batalie cu 10-50 exp la final si sunt cazuri in care la finalitate ai pierderi mari si rezerve insuficiente cam acolo se termina placerea de a juca.
    O alta sugestie la zona de raid introduceti si o varianta de solo(gen arena de la desert) pt ca sunt momente in care stau si ma uit ca boul la portal ca nu am cu cine ma juca si nu pot intra
    A si pt cei care se plictisesc din cauza nivelului a-ti putea introduce o optiune de "mentor" chiar de rasplatire pt ajutorul dat jucatorilor de nivele mai mici care nu prea stiu ce sa faca.

va multumesc de atentie si sper ca aceste lucruri mai sus amintite sa le vad curand in joc ;.

Server
    CLA01
    Faceti ceva ... ma disperati cu EROARE - COD 20 SERVER ... ma chinui de 20 minute sa intru in joc.
    Intai sa actualizeze liga si apoi -> NE PARE RAU - EROARE COD 20 SERVER - si internetul imi merge perfect .
    Chiar m-am enervat.

Dydyv transmite mesajele noastre mai departe echipei tehnice atat laudele cat si cererile si plangerile noastre ... cei din echipa tehnica nici macar nu au bunul simt sa raspunda la mesaj daca nu te iei de ei .

Reply to Thread
Page 3 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast