Ilość patentów, które można wykorzystać jest ograniczona. Osoby, które nie kupiły licencji, na późniejszym etapie cierpią na ich niedostatek, co wymusza bardzo rozsądne planowanie jeśli nie chce się tracić dużej ilości czasu na budowanie budynków. Możliwość kupowania patentów jest też mocno ograniczona przez cenę, jak i konieczność bycia 10 w rankingu co przy takiej liczbie graczy nie będzie proste w przyszłości, ale to już inna sprawa, którą powinno się omówić w innym temacie.

Moim zdaniem powinno się rozważyć możliwość burzenia rady miasta i garnizonu tj degradacja do poziomu 1. Ewentualnie obniżenie poziomu o 1 np z 4 na 3. Jestem już w ostatnim rozdziale i nie potrzebuję we wszystkich miastach wysokiego poziomu garnizonu czy rady. Ulepszenie kopalni złota czy drewna nie wymaga dużego poziomu rady a jednostki można budować w jednym/ dwóch miastach. Na początkowym etapie gry było to potrzebne ale z czasem coraz mniej potrzebowałem tych budynków. Chętnie bym odzyskał patentu, które są mi bardzo potrzebne