Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39

Thread: Zniechęcające złośliwe algorytmy - odsłona 1: polowanie na stworzenia

Server
    CLA01

Zniechęcające złośliwe algorytmy - odsłona 1: polowanie na stworzenia

Witam ponownie
    Skoro wdepnąłem na forum wykorzystam chwilę by rozpocząć cykl tematów o sprawach irytujących i zniechęcających do gry. Zasadniczo inni rozpoczęli wcześniej w innych tematach, acz niektóre z sytuacji chyba nie były poruszane.
    Zatem do działa!

Niniejszy wątek dotyczy zadań z tablic misji miejskich związanych z polowaniem na konkretne stworzenia.
    Bardzo często mam do czynienia z sytuacją znikania z mapy stworzeń, które mam upolować. Jestem w stanie zrozumieć, że elitarne występować mogą rzadziej, bohaterskie jeszcze rzadziej. Ale, znikanie jednostek podstawowych, takich jak sadzonki drzewców, czy pajęczaki irytuje niemiłosiernie. Tym bardziej, że jest ich zatrzęsienie na mapie gdy gdy nie mam zadania z upolowaniem ich. Owszem poszukiwanie stworów może sprawiać frajdę gdy się gra jednym bohaterem, ale gdy się gra kilkoma doprowadza do furii. Polowanie na bohaterskie jest równie irytujące, spędziłem swego czasu 3 doby na znalezienie hydr. Zaznaczę, że spędzam w grze sporo czasu (może nawet za dużo) i zaprawdę męczące jest bieganie po mapie, tłuczenie na poziomie bohaterskim stworzeń z wybrzeża lub nawet samo sprawdzanie za pomocą patentu szczegółów czy są hydry.

Server
    CLA01
    Celowe działanie mające "zachęcić" do wydania PB na odłamek "szczegółów przeciwnika".
    Osobiście radzę przyzwyczaić się do tego bo będzie takich zagrywek coraz więcej (np. kuźnia - dopiero na najwyższych poziomach lecą z niej artefakty które kiedyś spokojnie można było zdobyć na wyprawach 9+).

Jednak nie to jest najgorsze, także rosnące statystyki stworzeń - najgorszym są wszechobecne bugi, nie znasz ani dnia ani godziny ani rodzaju błędu jakiego doświadczysz. Gram rycerzem przystani z płomieniami w obwodzie. Wiadomo, że ich największą zaletą jest atak oślepiający. Problem jednak w tym, że od kilku miesięcy nie jest poprawiony bug polegający na samoistnym przełączeniu z ataku oślepiającego na zwykły i to w momencie... kliknięcia na przeciwnika, czyli nie ma możliwości przestawienia. Nie muszę chyba tłumaczyć co to oznacza podczas bitwy. Nie bawi mnie opracowywanie taktyki pod kątem "a jak wejdzie bug..." i nie na tym chyba rozgrywka ma polegać.

Zgłaszałem ten błąd wielokrotnie, jednak efekt jest standardowy: brak reakcji.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by marianescu View Post
    Celowe działanie mające "zachęcić" do wydania PB na odłamek "szczegółów przeciwnika".
    Osobiście radzę przyzwyczaić się do tego bo będzie takich zagrywek coraz więcej (np. kuźnia - dopiero na najwyższych poziomach lecą z niej artefakty które kiedyś spokojnie można było zdobyć na wyprawach 9+).

Jednak nie to jest najgorsze, także rosnące statystyki stworzeń - najgorszym są wszechobecne bugi, nie znasz ani dnia ani godziny ani rodzaju błędu jakiego doświadczysz. Gram rycerzem przystani z płomieniami w obwodzie. Wiadomo, że ich największą zaletą jest atak oślepiający. Problem jednak w tym, że od kilku miesięcy nie jest poprawiony bug polegający na samoistnym przełączeniu z ataku oślepiającego na zwykły i to w momencie... kliknięcia na przeciwnika, czyli nie ma możliwości przestawienia. Nie muszę chyba tłumaczyć co to oznacza podczas bitwy. Nie bawi mnie opracowywanie taktyki pod kątem "a jak wejdzie bug..." i nie na tym chyba rozgrywka ma polegać.

Zgłaszałem ten błąd wielokrotnie, jednak efekt jest standardowy: brak reakcji.
    Zamiast zgłaszać wielokrotnie zgłoś raz a porządnie, już gdzieś na forum pisałem aby zgłosić ten błąd należy nagrać film , bo błąd moim zdaniem jest winą łącza i szybkości naszej maszyny, gdyż na wypasionych sprzętach się nie zdarza, a najlepszym sposobem na uniknięcie pomyłki jest odczekanie 1-2 sekund przed wykonaniem ataku i sprawdzanie na pasku czy w zdolności ataku jest miniaturka danego zaklęcia w tym przypadku oślepienia.

Co do stworzeń, które trzeba upolować to wystarczy użyć 1 albo 2x teleportu do zamku i ponownie udać się w miejsce w którym powinny znajdować się stwory, hydry w 90 % przypadków trafiaja sie na trudnej bitwie - nie widzę problemu. (po to jest mozliwość podglądu jednostek AI). Myślę że najlepszym rozwiązaniem było by zastosowanie taśmociągu misyjnego, za drobną opłatą złota, PB by się nie sprawdziło: Na początek bierzesz 5 zadań misyjnych , podchodzisz do taśmociągu i po kolei podstawiają Ci się wrogowie do pokonania , zmienia się tylko podpis czy ma to być trudna bitwa czy wystarczy zwykłą. Bez stresu i zbędnego marnowania czasu, rachu-ciachu obskakujesz 5 - 10 bolków i jeszcze masz czas na spanie - hehe.

Server
    CLA01
    Co do przełączania się zdolności stworzeń to tymczasowym rozwiazaniem jest używanie skrótów do ich przełączania: 1,2,3...
    Czyli najeżdżamy na pozycję, wroga, a potem wybieramy umiejętność i klikamy.

Co do stworzeń...

Według mnie nie powinno być sytuacji gdy po wybraniu trudniejszej walki z przeciwnikiem znika zupełnie ten typ stworzeń u przeciwnika, który był na ikonce symbolizującej jego oddział.
    Czyli wybieramy oddział z drzewcami, walczymy trudną bitwę, a tu same gryfy albo wilki...
    Sama trudność znalezienia konkretnego przeciwnika nie jest aż tak doskwierająca co to znikanie wrogów, którzy byli widoczni dla podstawowego rodzaju walki.

Server
    CLA01
    W imieniu całego zespołu Might&Magic Heroes Online, bardzo dziękuję za stworzenie wątku. Wasze opinie są nieocenione.

Pozdrawiam.
    BB_Penelopa.

Maniek123404's Avatar
    Server
    CLA01
    Myślę nasze opinie nic nie znaczą...
    Takie walenie głowa w ścianę...
    Nie widać postępów...
    Gra nadal jest Betą...

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by BB_Penelopa View Post
    W imieniu całego zespołu Might&Magic Heroes Online, bardzo dziękuję za stworzenie wątku. Wasze opinie są nieocenione.
    Wobec tego najwyższy czas ocenić te opinie, optymalnie z dopiskiem "słusznie prawią, ruszmy wreszcie nasze... khm... ręce..."

Server
    CLA01
    Zaręczam, że Wasze opinie są brane pod uwagę, podczas podejmowanych przez nas decyzji.

Pozdrawiam,
    BB_Penelopa.

Lady_Nika's Avatar
    Server
    CLA01
    Miło mi

To fakt, na postaci z 1 tierem często mi wypadają itemy z mocą a na 6tym miałam do tej pory tylko raz i to i tak jakieś 10% więcej mocy niż obrony. Tylko mnie to nie dziwi, normalna sprawa, w heroesach też komputer miał lepszy zamek, lepsze jednostki i więcej kopalni... No cóż taki poziom trudności, przecież ten BB na czymś MUSI zarobić. Jakby zmieniali wszystko pod nasze widzimisię, to byśmy nie mieli w co grać, bo jak tu opłacić serwery i ludzi no i oczywiście zarobić bo BB to nie organizacja charytatywna, więc wrzućcie na luz

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by BB_Penelopa View Post
    Zaręczam, że Wasze opinie są brane pod uwagę, podczas podejmowanych przez nas decyzji.

Pozdrawiam,
    BB_Penelopa.
    Pani wybaczy, ale Pani słowa vs FAKTY. Oczywi9ście na Pani niekorzyść.

Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast