Results 1 to 5 of 5

Thread: Flash plugin - Ubuntu - potrzebna pomoc!

Kepilepta's Avatar
    Server
    CLA01

Flash plugin - Ubuntu - potrzebna pomoc!

Hej! Ma tutaj ktoś Linuxa, a dokładnie Ubuntu 14.04 LTS? Mam mega problemy z flashem. Instaluję go normalnie z centrum oprogramowania i nie działa. Gdy instaluję z terminala też nie działa. Już mnie cholera trafia, bo nic z tym nie mogę zrobić i byłabym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc (w internetach nie znalazłam rozwiązania, które by działało - może robię coś źle). Aaaa. Dodam jeszcze, że mam Firefoxa, a gdy chcę zagrać w MMHO, to wyświetla mi się komunikat, że nie mam zainstalowanego żadnego flasha (przecież instalowałam....), z drugiej strony w innych witrynach wyświetla mi się komunikat, że wtyczka jest za stara i muszę zaktualizować..... Nie chcę też instalować innych przeglądarek typu Opera i Chrom. Już to przerabiałam. Działa tam wszystko, ale nie da się w ogóle grać, bo tak się tnie, że porażka. Poratujcie mnie, bo dawno nie grałam i chciałam coś poklikać Dzięki wielkie, pozdrawiam!

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    Co prawda mam Win-a XP, ale to, co napiszę być może pomoże. W nowej karcie wpisz: about:addons. Po lewej stronie, wciśnij "Wtyczki", a wyświetli się lista wszystkich zainstalowanych wtyczek, które współpracują z Firefoxem. Znajdź wtyczkę Shockwave Flash.
    a) Jeśli nad nazwą dodatku, widnieje czerwony trójkąt z białym wykrzyknikiem i napisany jest komunikat, to znaczy to, że należałoby go zaktualizować. Obok ostrzeżenia, po prawej stronie, kliknij na: "Aktualizuj teraz". Ewentualnie, obok małego tekstu pod nazwą wtyczki, kliknij "Więcej". Następnie, u góry strony, naciśnij przycisk z "trybikiem" i wybierz: "Znajdź aktualizację". Po aktualizacji sprawdź, czy przy zaktualizowanej wtyczce Shockwave Flash (po prawej stronie) wybrane jest "Zawsze aktywuj" lub chociaż "Pytaj o aktywację", jeśli nie jest, to przestaw na którąś z podanych opcji.
    b) Jeżeli nie ma wykrzyknika nad nazwą wtyczki, to być może jest ona (wtyczka) wyłączona (zamiast "Pytaj o aktywację" lub "Zawsze aktywuj", wybrane jest "Nigdy nie aktywuj"), a za nazwą wtyczki, w nawiasie jest: "Wyłączony". Więc w tmprzypaku, powinno pomóc jego załączenie - przestawienie opcji z: "Nigdy nie aktywuj" na: "Zawsze aktywuj" lub chociaż "Pytaj o aktywację".
    Teraz powinno już wszystko działać.
    Poadrawiam
    Last edited by semiangel; 01.02.15 at 17:03.

kirkus132
    Guest
    To i ja sięzapytam problem z adobe flash playe, co jakiśczas pojawia się na każdej stronie komunikat że ze adobe coś blokuje na górze pod paskiem przeglądania, trzeba klikąćzezwól pojawia sienowe okienko z wyborem, pozwól teraz i pozwól i zapamiętaj, po tym oczywiście wszytsko działa ale błąd jest irytujący, na dodaek nie mogęzrobićaktualki bo nie chce sięcośadobe instalować, ktoścoświe
    http://zapodaj.net/4cca2cce98d89.png.html
    Last edited by kirkus132; 01.02.15 at 21:38.

Cwietu's Avatar
    Server
    CLA01
    Kirkus spróbuj ściągnąć stąd i zainstalować:

http://fpdownload.macromedia.com/pub...ash_player.exe

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by Cwietu View Post
    Kirkus spróbuj ściągnąć stąd i zainstalować:

http://fpdownload.macromedia.com/pub...ash_player.exe
    dzieki pomogło, dobry link bo nie moge trafic w cos normalnego