Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: Wsadzic 1,5 zl w gre ,czy tracic czas i zbierac surki rok na tier 13 za i przeciw

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01

Wsadzic 1,5 zl w gre ,czy tracic czas i zbierac surki rok na tier 13 za i przeciw

Taki temat,jak widzicie sporo graczy skorzystalo z happy hour +100% do PB i kupilo sobie za spora sumke pieniedzy pb,by szybko osiagnac tier 13

Debata polega na napisaniu w paru zdaniach,czy sie to oplaca ,czy nie,zacze

Za Jak ktos gra na dlugo i ma zamiar jeszcze tu pograc,to jak najbardziej za,bo zaoszczedzisz czas w którym te pieniazki mozesz swobodnie zarobic,Oszczedzisz sobie mozolnego farmienia surek ,a czesto taki farming doprowadza do obrzydzenia gra,
    Oczywiscie zdrowie tez na tym zyska, tyle godzin mniej przed kompem oszczedzi nasze oczy, rece,kregoslupy ,rodziny,etc kto tam co ma do stracenia.
    Wiekszy wklad finansowy w gre przyspiesza jej rozwój.No i bedziesz koksem ,przynajmniej w top eq

Przeciw To dosc duza suma pieniedzy ,nawet korzystajac z HH +100% powiedzmy ze 1,5 k zlotych za które mozna sporo kupic.
    Czym wiecej damy im kasy tym wiecej beda wprowadzac ulepszen ,by wyciagnac wiecej i wiecej...
    Wprowadzenie happy hour codziennie to juz bedzie normalka + inne udziwnienia jak we wiekszosci pay2play
    Nie trzeba placi ,kazdy to wie ,ale gracze co naprawde maja spore umiejetnosci i graja od dawna
    ,i nie wsadza kasy beda mieli gorsze statystyki ,bo te itemki nie beda w ich zasiegu..
    A potencjalny nobek z jedna postacia 30 poziom,co zaczal grac tydzien temu,kupi wszystko bez wysilku za realne pieniazki.

-z góry przepraszam za bledy,ortografie ,skladnie zdan itd,jestem na kacu nie mam polskich liter na klawiaturze
    ,mysle ze jest to dosc czytelne,pozdrawiam i zapraszam do debaty Za i przeciw zakupu tier 13
    ,wydaniu kasy w ta gre,która nie wiadomo kiedy i do jakiego portu przycumuje.

pozdrawiam i milego dnia
    Last edited by HrabiaMoczymorda; 25.01.15 at 13:22.

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

Vishar's Avatar
    Server
    CLA01
    chesz byc w topce musisz wydawac kase (na tym polega pay2play zwany martetingowo play2free)
    wiec nie tyle ZA co MUSISZ

grasz rekreacyjnie (1-2h dziennie) nie musisz placic (ale mozesz) bo i tak w topce nie bedziesz

okogi's Avatar
    Server
    CLA01
    i tutaj sie wypowiem
    gra troche za szybko idzie w kierunku 'plac i masz' , wprowadzenie tierow w bohaterskich niby fajny pomysl ale ...
    mogli zostawic smocza stal tylko i wylacznie do zdobycia w walkachi za zadania , ich pomysl by robic cos na miesiace skonczyl sie tak ze po 2-3 dniach juz biegaja osoby z 13tym tierem
    chca niech maja ,ja nie wydalbym pieniedzy i to wzglednie duzych na takie cos ...

tyle ze to troche wypacza rozgrywke , spotykam goscia co gra 2 tygodnie i ma poziom bohatera taki jak ja po paru miesiacach , spoko, placi za odlamek i leci jak szalony z expem , chce ma , ale to nie wypaczalo rozgrywki , levele tak wiele nie zmienialy , teraz widze tego goscia co w 1 dzien nabil wieksze staty niz inni walczac miesiacami , polujac na jakies fajne bronie , to juz jest chore
    wczesniej z wypraw mozna bylo cos uzyskac , niezaleznie od kasy , ale wymagalo zgrania 5ciu osob + troche wysilku i sprytu. teraz na wyprawy srednio sie oplaca chodzic.
    gra przeszla z rozgrywki wieloosobowej na 'ja i moja kasa' ...
    fakt to sa wyjatki co wywala tyle pieniazkow na gre

wg mnie leprzym rozwiazaniem byloby wprowadzenie odlamka surowcow ( dawalby wiecej stali z walk np + 80% ) , niz dac ja do sklepu i kilkoma kliknieciami mozna zdobyc to co niby bylo wprowadzane na kilka miesiecy .... programisci i pomyslodawcy sie trudzili a tu bum , poprostu to sprzedali , rownie dobrze moga dac super artefakty za kase i wyjdzie na to samo ,a mniej kombinowania bedzie i mniej pracy dla programistow

fajnie ze gra sie rozwija , ale zdecydowanie ktos tam nie mysli ...

Vishar's Avatar
    Server
    CLA01
    mysli mysli czaly sztab ludzi od zrabiania kasy mysli tam i mysli dobrze (dobrze dla firmy Ubi)
    kazda gra play2win zarabia niezle poki jest te kila osob ktore ja utrzymuja (a niestry Herosi ida w tym kierunku gdzie gre bedzie utrzymywac kilku placacych duzo)]

coz ja tam nie bede probowal polemizowac z ubi na temat ich modelu bizesowego oni zrobili gre i jak sie uparli zarobic na niej szybko (i szybko ja zamknac (jak te kilka osob placacych sie znudzi i sobie pojdzie to przeciez nie beda dokladac do gry)) to tylko ich sprawa
    Last edited by Vishar; 25.01.15 at 19:24. Reason: literowki

hols's Avatar
    Server
    CLA01
    Cóż, temat jest filozoficzny trochę boo.... Tutaj chodzi o coś więcej niż tylko kasę.

Tu chodzi o niedocenianie ludzi ze skillem, umiejętnością organizacji, nieumiejętność stworzenia prawdziwych wyzwań, które dają frajdę z gry i dobre nagrody, bo czym jest nafarmienie dużej ilości surowca? Jest zdychaniem z nudów. Nawet jeżeli ktoś ma sposób, to w praktyce będzie to żmudne powielanie tego samego schematu.

Wcale nie dziwię się, że część graczy jest wkurzona nową polityką firmy, którą pozwolę sobie zilustrować poniższym dialogiem.

UBI: macie tutaj cukierka, w postaci 5 osobowych wypraw, jeżeli się dobrze zorganizujecie to będziecie mieli najlepsze przedmioty w grze
    Gracze: ooo, super, no to się zorganizujemy, potworzymy gildie, żeby porobić te wyprawy

Mija trochę czasu...

UBI: wiecie co, zmieniamy politykę, teraz jest boh. kuźnia i musicie oddać cukierka, w sumie to w ogóle zmieniamy zasady, teraz 5 osobowe wyprawy będą mało opłacalne, możecie mieć tak dobre przedmioty jak mieliście, ALE musicie zanudzić się na śmierć farmieniem surowców albo możecie wyłożyć bilon - mówiąc krótko, robimy skok na kasę, jeżeli chcecie najlepsze itemy w grze tutaj jest numer konta … Aha, a te stare wyprawy co robiliście – to już nie działa, sorry, od dzisiaj gracie solo, ew. możecie sobie dobrać drugiego gracza do pomocy.

Problemem może nie jest taki z tą kasą, bo wcześniej czy później wybije się ten 13 tear, tylko że to po prostu wieje nudą. Jeżeli ktoś chce mieć 13 tear bez wydawania pieczęci bohatera to musi sobie pofarmić miesiącami, ale czy to jest wyzwanie? To nie jest wyzwanie, to jest jak nawalanie stemplem na taśmie produkcyjnej, każdy to potrafi. Farmienie tych surowców wiąże się z utratą życia i zdrowia.

Ja np. widziałbym arenę jako miejsce gdzie można zdobyć najlepsze przedmioty w grze robiąc jakieś ciekawe walki (w sumie arena w obecnej postaci właśnie takim wyzwaniem jest, ale nie ma tam żadnej godziwej nagrody). Widziałbym grę, w której dobra organizacja i ciekawe tryby rozgrywki dają najlepsze itemy w grze, np. jakiś team deathmatch, 5 vs 5, kto szybciej zrobi wyprawę albo coś w ten deseń.

Z resztą jescze inne spojrzenie. Ci co płacą, robią pay2win, tak na prawdę fundują wszystkim innym graczom serwery i całą obsługę gry. Więc hmm, no mozna sobie pograć za darmo w całkiem niezłą grę na koszt ludzi, którzy kupili PB. Tylko, problem jest taki, że ci gracze co płacą mogą się szybko znudzić mmho
    Last edited by hols; 25.01.15 at 15:43.

Vishar's Avatar
    Server
    CLA01
    dlatego lepiej miec tysiace graczy placacych po kilka Eurosow niz kilku palacych tyisace Eurosow

ci od LoLa i PoE downo to zrozumieli i zarabiaja stabilna kase od lat (LoL)
    Last edited by Vishar; 25.01.15 at 19:24. Reason: literowki

Lady_Nika's Avatar
    Server
    CLA01
    Mnie jakby było stać to bym sobie kupiła te tiery, ale żyję w Polsce, pracuję w Polsce i zarabiam średnią krajową, po opłatach za wiele mi nie zostaje (ah te baby )100-200 to mogę przeznaczyć na głupoty ale 1500 zł ?! to jest pół wypłaty, ludzie święci, szkoda się produkować Ci z Dojczlandu i tak nie zrozumieją :P

P.S. Gdzie znajdę info o trwającym evencie ?

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Lady_Nika View Post
    Mnie jakby było stać to bym sobie kupiła te tiery, ale żyję w Polsce, pracuję w Polsce i zarabiam średnią krajową, po opłatach za wiele mi nie zostaje (ah te baby )100-200 to mogę przeznaczyć na głupoty ale 1500 zł ?! to jest pół wypłaty, ludzie święci, szkoda się produkować Ci z Dojczlandu i tak nie zrozumieją :P

O evencie nie w tym wątku babo

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

Server
    CLA01
    Zalezy to jak woli, ze tak powiem

gryfel's Avatar
    Server
    CLA01
    Za 1500zł można wyjechać na fajne wakacje, to chyba wystarczająca odpowiedź.

Quote Originally Posted by Lady_Nika View Post
    Po zalogowaniu do gry wyskakuje zawsze okno z informację o wydarzeniu. Poza tym koło menu masz okno, które daje ten sam podgląd.
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/n...powr%C3%B3cili

Page 1 of 3 1 2 3 LastLast