Results 1 to 3 of 3

Thread: Skróty klawiszowe zdolności - sugestia zmiany GUI ekranu walki

hols's Avatar
    Server
    CLA01

Lightbulb Skróty klawiszowe zdolności - sugestia zmiany GUI ekranu walki

Obecnie jest tak, że można wybrać 8 zdolności, które mamy "na wierzchu" bez konieczności zaglądania do księgi zaklęć. Dodatkowo zdolności te można wybierać w tym momencie klawiszami skrótowymi od 1 do 8. Nie jest to złe, ale można by było zrobić to lepiej, imo. Wybieranie zdolności klawiszami od 1 do 8 jest nieporęczne. Niby, "na dole" są nieparzyste, "na górze" parzyste skille, ale jakoś do do mnie nie przemawia. Ciężko jest ocenić czy np. skill jest na pozycji 5 czy 6. Ja z każdym razem muszę się upewnić, że dobrze kliknąłem, nie jest to dla mnie intuicyjne, wiele razy pomyliłem się. Klawisze są bardzo szeroko rozstawione - niepotrzebny ruch nadgarstka. Można zrobić to inaczej.

Moja sugestia:
    Zwiększyć liczbę zdolności podręcznych do 9, wprowadzić macierz 3x3, z możliwością wyboru dla graczy prawo i lewo-ręcznych.

Na pewno takie rozwiązanie ułatwi robienie wypraw magom, gdzie czas jest istotny, a używanych zdolności jest dużo.

Oczywiście najlepsze byłoby żeby każdy mógł sobie dowolnie ustawić skróty klawiszowe pod dany skill, ale jeżeli się tak nie da to może powyższe rozwiązanie byłoby czymś sensownym. Podaje ten pomysł pod rozwagę zespołowi programistów, a graczy proszę o opinię.
    Last edited by Tigger; 01.03.15 at 01:22.

kirkus132
    Guest
    Skrórty lawszowe wogóle zostały dostsowane do naszej wersji nieintuicyjnie, po za tym każdy powinien mieć możliwość własnej ustawki

hols's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by kirkus132 View Post
    Skrórty lawszowe wogóle zostały dostsowane do naszej wersji nieintuicyjnie, po za tym każdy powinien mieć możliwość własnej ustawki
    Tu się zgodzę, że najlepszy rozwiązaniem byłoby ustawienie dowolnie skrótów klawiszowych, ale warto też zwrócić uwagę na "wyciągnięcie na wierzch" większej liczby ikonek umiejętności minimum - 3x3, idealnie byłoby 4x4 albo 4x3. Przy ilości walk jakie robią doświadczeni gracze męką jest ciągłe zaglądanie do księgi zaklęć.