Results 1 to 7 of 7

Thread: Księga Oblężeń czyli wszystko o fortach w HO!

Server
    CLA01

Post Księga Oblężeń czyli wszystko o fortach w HO!

Cześć! Wiele osób w trakcie gry natrafia na swój pierwszy problem w postaci oblężenia. Baardzo często wynika to najzwyklej ze zbyt niskiego poziomu bohatera. Poniższy spis będzie zawierał przewidywany poziom trudności oblężenia, inicjatywę i obrażenia wież oraz punkty życia fortyfikacji obronnych.
    DANE TUTAJ PODANE SĄ NA CHWILĘ OBECNĄ TYLKO POD OBLĘŻENIE PRZEZ 1 GRACZA! ZAKRES POZIOMÓW OBEJMUJE ETAP, KIEDY OBLĘŻENIE MOŻNA NA SPOKOJNIE WYKONAĆ MAJĄC PORÓWNYWALNIE TAKĄ SAMĄ SIŁĘ CO OBLEGANA ARMIA.

STRAŻ WYŻYNNYCH KLANÓW / BUNTOWNIK OKUPANT
    1. Przewidywany poziom bohatera: 6-8.
    2. Wytrzymałość murów i wież: 922 HP (brama), 1 080 HP (wieże) oraz 1 350 HP (mury).
    3. Obrażenia od Wieży: 144 od Mocy.
    4. Inicjatywa Wież: 1.
    5. Wytrzymałość Miotacza Płomieni: 729 HP.
    6. Obrażenia Miotacza Płomieni: 180 od Ognia od Ataku Płonącym Dzbanem, 72 od Ognia Arkatha, pozostawia debuff zadający 90 obrażeń od Ognia co rundę przez 2 rundy, odnawia się 3 rundy. Ataki obszarowe.
    7. Przeciwnicy: Minotaury Wyżynych Klanów. / Zbiegłe Ghule.
    8. Zdolności Specjalne: Potężne Natarcie u Minotaurów Wyżynnych Klanów. / Demoralizujące Natarcie u Zbiegłych Ghuli.

STWORZENIA Z WYBRZEŻA
    1. Przewidywany poziom bohatera: 16-19.
    2. Wytrzymałość murów i wież: 7 907 HP (brama), 9 302 HP (Wieże) oraz 11 628 HP (mury).
    3. Obrażenia od Wieży: 1 238 od Mocy.
    4. Inicjatywa Wież: 29.
    5. Obrażenia od Miotacza Płomieni: 1 548 od Ognia od Ataku Płonącym Dzbanem, 774 od Ognia Arkatha, pozostawia debuff zadający 929 obrażeń od Ognia co rundę przez 2 rundy, odnawia się 3 rundy. Ataki obszarowe.
    6. Wytrzymałość Miotacza Płomieni: 6 279 HP.
    7. Przeciwnicy: Kenshi z Jadeitowego Wybrzeża, Wanizame z Jadeitowego Wybrzeża, Kappy z Jadeitowego Wybrzeża .
    8. Zdolności specjalne obrońców: Przyspieszenie u Kenshi, Osłabiający Kontratak u Wanizame.

RZEZIMIESZKI CZARNEGO KŁA
    1. Przewidywany poziom bohatera: 19-22.
    2. Wytrzymałość murów i wież: 11 819 HP (brama), 13 905 HP (Wieże) oraz 17 382 HP (mury).
    3. Obrażenia od Wieży: 1845 od Mocy.
    5. Obrażenia od Miotacza Płomieni: 2 306 od Ognia od Ataku Płonącym Dzbanem, 1 153 od Ognia Arkatha, pozostawia debuff zadający 1384 obrażeń od Ognia co rundę przez 2 rundy, odnawia się 3 rundy. Ataki obszarowe.
    6. Wytrzymałość Miotacza Płomieni: 9 386 HP.
    7. Przeciwnicy: Oszuści Czarnego Kła, Bandyci Czarnego Kła, Strzelcy Czarnego Kła oraz Żołnierze Czarnego Kła..
    8. Zdolności specjalne obrońców: Pobudzenie u Żołnierzy Czarnego Kła, Osłabiający Pocisk u Oszustów Czarnego Kła, Zatruty Strzał u Bandytów Czarnego Kła, Dalekosiężny Strzał u Strzelców Czarnego Kła.

BANDYTA CZARNEGO KŁA
    1. Przewidywany poziom bohatera: 23-27.
    2. Wytrzymałość murów i wież: 20 858 HP (brama), 25 539 HP (Wieże) oraz 30 774 HP (mury).
    3. Obrażenia od Wieży: 3 266 od Mocy.
    5. Obrażenia od Miotacza Płomieni: 4 082 od Ognia od Ataku Płonącym Dzbanem, 1 633 od Ognia Arkatha, pozostawia debuff zadający 1 960 obrażeń od Ognia co rundę przez 2 rundy, odnawia się 3 rundy. Ataki obszarowe.
    6. Wytrzymałość Miotacza Płomieni: 16 563 HP.
    7. Przeciwnicy: Oszuści Czarnego Kła, Bandyci Czarnego Kła, Żołnierze Czarnego Kła oraz Strzelcy Czarnego Kła..
    8. Zdolności specjalne obrońców: Pobudzenie u Żołnierzy Czarnego Kła, Osłabiający Pocisk u Oszustów Czarnego Kła, Zatruty Strzał u Bandytów Czarnego Kła, Dalekosiężny Strzał u Strzelców Czarnego Kła.

OKUPANT SKAŻONY PUSTKĄ
    1. Przewidywany poziom bohatera: 27+.
    2. Wytrzymałość murów i wież: 31 944 HP (brama), 37 582 HP (Wieże) oraz 46 977 HP (mury).
    3. Obrażenia od Wieży: 5 006 od Mocy.
    5. Obrażenia od Miotacza Płomieni: 6 258 od Ognia od Ataku Płonącym Dzbanem, 2 503 od Ognia Arkatha, pozostawia debuff zadający 3 004 obrażeń od Ognia co rundę przez 2 rundy, odnawia się 3 rundy. Ataki obszarowe.
    6. Wytrzymałość Miotacza Płomieni: 25 367 HP.
    7. Przeciwnicy: Rycerze zepsuci przez Pustkę, Kawalerowie skażeni Pustką, Mnisi skażeni Pustką, Piechurzy skażeni Pustką oraz Łucznicy skażeni Pustką.
    8. Zdolności specjalne obrońców: Miażdżące Natarcie u Rycerzy zepsutych przez Pustkę, Leczenie u Mnichów skażonych Pustką, Demoralizujący Okrzyk u Piechów skażonych Pustką oraz Potężny Strzał u Łuczników skażonych Pustką.
    Last edited by Kayle; 14.08.14 at 17:04.

Server
    CLA01
    Księga Oblężeń przeszła małą aktualizację - usunąłem ilość przeciwników, gdyż po serii ekstensywnych testów znalazłem więcej niż 1 układ jednostek na dane oblężenie.

Server
    CLA01
    Jednostki dla klera by nic nie stracić:
    -BANDYTA CZARNEGO KŁA - 5x gryfy
    -OKUPANT SKAŻONY PUSTKĄ 4x płomień + pretorian

Edit.aktualizacja pod nowe skile, wymiana serafina na pretoriana.
    Last edited by lesar83; 23.09.14 at 09:29.

Server
    CLA01
    ma ktos jakies przydatne rady dla kleryka odnosnie taktyki przy bandytach oraz okupantach?

Server
    CLA01
    Może ktoś podpowiedzieć odnośnie obrażeń katapulty.
    Na 22 poziomie robiłem podejście do BANDYTA CZARNEGO KŁA i mojej katapulcie zajęło by jakieś ok. 10 rund na rozwalenie Miotacza Płomieni, w walce sromotnie poległem oczywiście.
    Teraz ogładałęm filmik na tube i tam gość na 26 poziomie się zdziwił że jego katapulta zadawała 14-16tys. obrażeń i sam nie wiedział dlaczego. Od czego zależą obrażenia katapulty? Czy nagle przy np. 25 poziomie rosną na dużo mocniejsze?

Server
    CLA01
    Katapulta zadaje zawsze takie same obrazenia, zaleza one tylko od tego na jakim jestes oblezeniu, czym trudniejsze oblezenie tym wyzsze obrazenia katapulty.
    Takie sa moje obserwacje ale moze sie myle.

Server
    CLA01
    no mylisz się, ja na 24 poziomie - nekro rycerz pokonałem za 1 razem OKUPANT SKAŻONY PUSTKĄ, a na 23 poziomie (chyba 3 podejście) nie radzę sobie zupełnie z BANDYTA CZARNEGO KŁA bo katapulta nie zadaje zniszczeń. (normalnie 2 trafienia wystarczają na zniszczenie miotacza płomieni a przy bandycie chyba 5-6 potrzebowałem (a do tego czasu moje oddziały były już zdziesiątkowane.