Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 18 of 18

Thread: błąd w czarze posiłki

Server
    CLA01
    Nie da się leczyć posiłków ale jest wyjątek. Jak już napisałem jak straciłeś jednostki i dałeś na nie posiłki, to uleczyć możesz (przynajmniej kiedyś można było) tą ilość którą straciłeś przed daniem posiłków. Czyli jak wcześniej pisałem masz 21 serafów i straciłeś 2. Zostaje Ci 19 dajesz posiłki co zwiększyło ich ilość do 25 ale tak naprawdę dalej masz 19 na koniec walki więc musisz te 25 uleczyć. Dodatkowo po uleczeniu z 25 wzrośnie Ci oddział o te brakujące 2 do 27. W ten sposób nie leczy się posiłki tylko normalne jednostki bo jak już pisałem raz stracone posiłki nie da się odzyskać chyba że kolega z pt da :]

PS. O dziwo znalazłem dzisiaj kogoś co widział czerwia i go że się tak wyrażę zaliczyłem
    Last edited by Foczka; 15.12.14 at 19:04.

Server
    CLA01
    W takim razie sprawdzę na blaskach jak wygląda to aktualnie.

Emro30's Avatar
    Server
    CLA01
    Jeżeli rzucasz Posiłki na niepełny slot, to wręcz należy potem rzucić jakieś leczenie jeżeli nie chcesz tracić jednostek. Proste jak budowa cepa. Foczka mo recht.
    "Podaj mi piszczel!
    Niechaj na tym flecie
    niepokalanie białym, obranym do czysta,
    zaświstam
    z wesołoposępnym dreszczem"

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    Jasne, że ma rację. Zresztą napisałem prawie to samo,tyle że chyba zbyt skomplikowanie. Należy pamiętać, że choć po rzuceniu Posiłków, graczowi podawana jest sumaryczna ilość wojska w oddziale (co jest dla wielu graczy mylące), gra rozróżnia i pamięta ich ilość wojsk "podstawowych" i "przywołanych" i stosuje dla nich odmienne kryteria np. dotyczące możliwości leczenia lub naliczania strat.
    Ja to sobie tłumacze w ten sposób: rzucając Posiłki, proszę zaprzyjaźnionego wodza, o przysłanie małego oddziału wojska, które wesprze mnie w bitwie. Żołnierze z posiłków w 100% zasłaniają swoim ciałem moje wojsko, przejmując tym samym całe obrażenia araków wroga, skierowanych we mnie i tak jest, dopuki chćby 1 jednosta z posiłków żyje, bo gdy całkowicie zginie, moje wojsko zostaje odsłonięte i otrzymuje "normalne" straty. Wraz z zakończeniem bitwy, posiłki (jeśli choćby w części przeżyły) opuszczają mnie i wracają do swego wodza. Leczyć mogę tylko swoich, więc jak przed użyciem Posiłków poniosłem straty i do końca bitwy ich nie "wyleczyłem", to z takie właśnie straty będą po bitwie.
    Sytuacja się komplikuje, gdy w grę wchodzą błędy w grze oraz efekty zmniejszające podstawowe HP naszych jednostek. Dyskusja na ten temat, była już np: http://forum.cla.heroes-online.com/t...t=posi%C5%82ki

Emro30's Avatar
    Server
    CLA01
    Posiłki, to taki bufor dla tanków, co by nie tracić za dużo ruchów na leczenie. Oczywiście jak rzekłeś trzeba stracić ruch na leczenie, jeśli jednostki zostały osłabione przed posiłkami. I zawsze możesz leczyć swoje podstawowe jednostki, niezależnie od Posiłków, ZAWSZE. Ja to rozumiem, Ty i Foczka, tylko Kirkus coś z Mariankiem marudzą. Bardziej mnie martwi, że ponoć odebrali możliwość drenażu Prządkom / Tkaczkom na Złym Spojrzeniu tłumacząc to bugiem. To potwierdzone info?
    "Podaj mi piszczel!
    Niechaj na tym flecie
    niepokalanie białym, obranym do czysta,
    zaświstam
    z wesołoposępnym dreszczem"

Server
    CLA01
    http://imgur.com/NqU1Wwh,W7KtxXo#0

niech mi tu ktoś pokaze negatywny czar na kucykach, albo wyjasni kradzien wojska na końcu walki

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01
    Posilków nie wyleczysz,jak jednosta byla uszkodzona ,przed posilkami to stracisz wojsko,normalne to nie jest zaden blad.
    Trza bylo wyleczyc zanim uzyles posilków,tak samo jak masz panerz pustki bo stracisz 25% hp woja na kuncu,musisz sciagac te czary.

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by HrabiaMoczymorda View Post
    Posilków nie wyleczysz,jak jednosta byla uszkodzona ,przed posilkami to stracisz wojsko,normalne to nie jest zaden blad.
    Trza bylo wyleczyc zanim uzyles posilków,tak samo jak masz panerz pustki bo stracisz 25% hp woja na kuncu,musisz sciagac te czary.
    Ta posiłki to nie leczenie, nie przywraca ci do życia jednostek tylko dodaje do oddziału kilka duchów, które po bitwie znikają

Page 2 of 2 FirstFirst 1 2