Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 18

Thread: błąd w czarze posiłki

Server
    CLA01

błąd w czarze posiłki

Witam problem w tym że rzucony na serafinów z maksymalnej liczbie na dany level pod koniec bitwy pokazuje -3 gdzie 21 + 6 =27 a kończyłem bitwe z stanem 24 szt jak wdać rachunek sie niezgadza

Server
    CLA01
    Tez ten bug miewałem z posiłkami. Nie walczyłeś z jakimiś potworkami zatruwającymi, bądź mającymi zdolności obniżające zdrowie? Bo wydaje mi się, ze wtedy się kasztani tak jak u Ciebie np.

HrabiaMoczymorda's Avatar
    Server
    CLA01
    heraldowie i te co daja -25% do hp robia ten efekt,tez pare razy mi zabralo jednostki chociaz byly wszystkie niby wyleczone + posilki

GILDIA IMMORTALS_II ZAPRASZAMY http://tnij.org/rekrutujemy

Masz jakis problem i nie wiesz co zrobic ?
    Napisz do pomocy technicznej
    http://cla.heroes-online.com/pl-PL/pomoc

kirkus132
    Guest
    Jakoś nigdy nie miałem przekonania co do tego czaru, raczej rozkaz wodza jest lepszy, i z tego co się orientuję to przy atku giną jednostki twoje a nie te z posiłków

Emro30's Avatar
    Server
    CLA01
    A Posiłki rzucałeś na pełen slot jednostek?
    "Podaj mi piszczel!
    Niechaj na tym flecie
    niepokalanie białym, obranym do czysta,
    zaświstam
    z wesołoposępnym dreszczem"

Server
    CLA01
    Właśnie, posiłki rzuca się na początku walki. Jak rzucisz na slot w którym straciłeś nieco woja, z walki wyjdziesz co najwyżej z taką ilością jak przed rzuceniem czaru.

Server
    CLA01
    nie masz racji , najpierw giną dodatkowe jednostki

Quote Originally Posted by kirkus132 View Post
    Jakoś nigdy nie miałem przekonania co do tego czaru, raczej rozkaz wodza jest lepszy, i z tego co się orientuję to przy atku giną jednostki twoje a nie te z posiłków

Server
    CLA01
    Posiłki daje się najlepiej na jednostkę która nie odniosła strat. Gina najpierw jednostki z posiłków później normalne. Jak się dało posiłki na jednostkę która doznała obrażeń, to mimo że pokazuje większą ilość należy je uleczyć aby na końcu walki nie było strat. Przykładowo masz 21 serafów i straciłeś 2. Zostaje Ci 19 dajesz posiłki co zwiększyło ich ilość do 25 ale tak naprawdę dalej masz 19 na koniec walki więc musisz te 25 uleczyć. Dodatkowo po uleczeniu z 25 wzrośnie Ci oddział o te brakujące 2 do 27. Przynajmniej tak zawsze było jak się coś zmieniło można mnie poprawić. Dziękuję za uwagę.

Server
    CLA01
    @majsław, przecież o tym piszę, a Foczka wyjaśniła Ci to szerzej.

Co do leczenia - u mnie (rycerz przystani) byo w ten sposób, że jeżeli np. straciłem 4 jednostki z 63 = miałem 59 przed rzuceniem czaru "posiłki". Następnie rzuciłem "posiłki", dodało mi 20 szt., więc dysponowałem 79 szt., walczyłem dalej, traciłem kolejne jednostki (ale miałem nadal powyżej tego co przed rzuceniem czaru, np. 65) to i tak mogłem uleczyć maksymalnie do poziomu bezpośrednio po "posiłkach" czyli - w tym konkretnym przykładzie - 79, a nie np. początkowe 63 + 20 posiłkowe = 83 szt. Wtedy po zakończonej walce miałem w slocie nie pełne 63 lecz te 59.
    Dlatego jeżeli nie chce sie stracić jednostek po walce, to już na początku należy rzucić posiłki albo... po posiłkach rzuconych na stok w którym były już straty, dać ubić jednostki w tym stoku do wartości poniżej z chwili rozpoczęcia walki i wtedy uleczyć.

Tak u mnie to wygląda.

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    marianescu, jeśli jest tak jak mówisz (choć ja tego nie zauważyłem), to znaczy, że przy Posiłkach, Leczenie działa w pewnym sensie na odwrót, tzn. zamiast leczyć jednostki "podstawowe", leczy wyłącznie jednostki "dodatkowe" (te przywołane w ramach posiłków). Zgodnie z opisem skila Posiłki, jednostki przywołane w ramach jego działania, nie powinny dawać się leczyć i powinny znikać z końcem bitwy. Odnosząc się do Twojego przykładu, przy założeniu poprawnego działania Posiłków i ich wpływu na inne działania, powinieneś móc uleczyć jedynie te 3 jednostki, stracone przed posiłkami. Jeżeli w danym momencie walki miałeś te 65 jednostek (59 "podstawowych" + 6 "dodatkowych" - z Posiłków), to stosując teraz leczenie, powinieneś otrzymać stan 68, czyli: 59 sprzed posiłków + 3 "podstawowe" uleczone Leczeniem + 6 z posiłków ( bo tych 14, zgodnie z założeniami działania skila Posiłki, nie można leczyć).

ps. Foczka, nie igraj z BB, bo jak wszystko przeliczą i stwierdzą, że im się to opłaca, to tak zrobią. A z tym plakatem, to na poważnie? Jeśli tak, to bym się nie zdziwił, gdyby jeszcze dziś go przywrócili

Pozdrawiam
    Last edited by semiangel; 15.12.14 at 18:02.

Page 1 of 2 1 2 LastLast