Results 1 to 2 of 2

Thread: Punktacja w PVP

Server
    CLA01

Punktacja w PVP

Nie znalazłem podobnego wątku więc utworzyłem go tutaj.
    Od dwóch sezonów próbuję się wbić w górę w rankingu pvp, a w szczególności awansować do kolejnej ligi , ale punktacja jest tak stworzona że im masz wyższy level tym avans do kolejnej ligi jest trudniejszy. Zdobywając 26 lvl zaczynasz trafiać na graczy, którzy mają już jako takie pojecie o tej grze i walki z nimi trwaja bardzo długo. Za wygraną walkę otrzymuje się 69 punktów sezonowych, z informacji które udało mi się uzyskać za przegraną dostajesz połowe jesli dotrwasz do 5 rundy. Nie wspomnę że straty wojsk na wysokim levelu do strat na niskim są nie proporcjonalnie mniejsze w stosunku do zdobytych punktów sezonowych. Wniosek jest taki chcesz szybko awansować do kolejnej ligii lub nabic mase punktów Rangi Bitewnej walcz bohaterem na lvl od 7-12.
    Dlaczego :
    Małe straty wojska,
    słabi przeciwnicy często z 1 oddziałem mniej
    dużo przeciwników
    często trafiasz na przeciwników dla,których jest to 1 walka pvp i są zieloni jak betony
    krótki czas rozgrywki

Moja propozycja zmian jest taka:
    1) Ilość punktów zdobywanych do rangi bitewnej a tym bardziej punktów sezonowych powinna być powiązana z lvl gracza, podobnie jak jest z expem (im niższy level tym mniej pkt. im wyższy tym więcej).

2) Za przegraną walkę nie powinno się naliczać tak dużej ilości pkt sezonowych po 5 rundzie może z 10 % tego co za wygraną, po 10 rundzie powiedzmy 30% (napewno nie 50% po 5). Dotrwać do 5 rudy to żaden kłopot, i można to cykać w dosyć krótkim czasie i ucieczka, Obecnie w tym samym przedziale czasowym taki uciekający gracz zdobedzie dużo więcej pkt. niż wygrywajacy, który by wygrać w 90 % przypadków musi bić się do końca.
    W obecnym systemie nie opłaca sie być niepokonanym, tylko sprytnym, trafiasz na trudnego przeciwnika klepiesz go przychodzi 5 tura jak walka jest wyrównana to nie opłaca sie wygrywac uciekasz (oszczędzasz czas, armie, i inkasujesz pkt) i w tym czasie oczywiście klepiesz przeciwnikowi jednostki najdroższe w kryształy (być może ucieknie przed tobą ), w przypadku gdy przeciwnik jest zdecydowanie słabszy to pozwalasz sobie na wygraną bo i tak straty są malutkie i zgarniasz zwyciestwo.

Obecny system punktacji trzeba zaorać bo jest totalnie głupi !!!

Gram klerykiem 29 lvl i nekromantą 8 lvl.

Server
    CLA01
    Zauważyłem że dzięki mojej niechcącej podpowiedzi sporo osób zaczeło ekspować na niskich levelach, ale nie o tym chciałem. Ostatnio naszły mnie jeszcze inne przemyslenia, rozłożyć (rozłączyć, podzielić) ligę wagowo coś jak jest w boksie. Mistrzostwo oczywiście do osiągnięcia tylko w najcięższej wadze czyli 30 lvl i ewentualne nagrody tylko tu rada również - to do przemyslenia, dzięki temu niskie lvl nie będą mogły odbierać wysokich miejsc w poszczególnych ligach graczom o wysokim levelu, czyli:
    od lvl 5 do 12 liga śmieszna początkowa i śmieszna zaawansowana (można ograniczyć możliwość wbijania rangi do któregoś poziomu),
    od 13 do 21 kogucia początkowa i kogucia zaawansowana (z ograniczeniem rangi jak wyżej)
    obowiazujące obecnie ligi (poczatkowa 5-1) od 22 lvl do 30 (ranga bez ograniczeń - tytuły związane ze zwyciestwami na Arenie do osiągnięć też tylko naliczane od 22 lvl).
    W przypadku awansu naszego bohatera na lvl wyzszy niż dana waga ligowa czyli z 12 na 13 lub z 21 na 22 ilość zebranych punktów rangi bedzie zmniejszona o jakieś 30 - 70 % (wieksza strata w przypadku przejścia z 12 na 13 a mniejsza z 21 na 22.

Kolejna kwestia do poprawy to namiot, od którego uzależnione są straty po walce, uważam że maxymalnie powinno się uzyskiwać namiot na poziomie 50 % - 60% strat (wystarczy zmienić w obecnym systemie skok z 10 na 5%). To by troszkę rozruszało grę jednostkami o wyższym lvl i przede wszystkim jednostkami upgrejdowanymi. W przypadku gdy na Arenie spotka się gracz który gra tylko zwykłymi jednostkami z graczem który ma jednostki Upowane namiot dla tego 2 powinien zmniejszyć sie do 40% może nawet do 30% (tylko dla jednostek upowanych oczywiście). Miałem niedawno zaszczyt poznać ustawienie (armię), jednego z graczy 30 lvl który ma bardzo wysoką rangę w której skład wchodzą 3 jednostki podstawowe (wszystkie bez upgrejdu) - powiedział mi wtedy że przy namiocie 100% inaczej się nie da grać, co pokazuje do jakich absurdów doszła liga pvp, chciałbym zobaczyć jak takim zestawem idzie na bosów tygodniowych - raczej nie zobaczę. Więc jak sami widzicie obecny układ jest zwyczajnie chooooryyy !

Obecnie gram Klerykiem lvl 30+1