Results 1 to 7 of 7

Thread: "Rdzeń"

Server
    CLA01

"Rdzeń"

Kto do licha przetłumaczył "Core units" na "Rdzeń"? Nie można było najprościej, "Podstawowe jednostki" ?

Kto do licha zaakceptował to tłumaczenie? Trzeba było od razu nazwę gry przetłumaczyć, np. "Potęga i Magia, Junaki Online"... Junaki, Kozaki, Chojraki.. wiele jest możliwości na przetłumaczenie "heroes"

Ktokolwiek to zrobił, nie zasłużył z pewnością na kawałek pizzy, albo piwo na najbliższej imprezie firmowej.

Pozdro.

Server
    CLA01
    Troszkę się czepiasz wiesz? ;P ale racji masz wiele

Robert's Avatar
    Server
    CLA01
    Jakoś bardzo mi to życia nie utrudniało, ale z koro powstał taki temat to można było by to zmienić

A ty Jaroski, się nie denerwuj. W końcu to jest beta
    A w grze jestem Ulity

Server
    CLA01
    oj no trzeba ustawić sobie admina na start ;D

wiem ze beta, ale niektóre tłumaczenia naprawdę bolą ) a poza tym po to jest taki dział na forum aby zwracać uwagę o takie rzeczy )

Pozdro.

Server
    CLA01
    W might and magic heroes 6 zostały użyte te nazwy i zostawiono je aby było takie same tłumaczenie. W duel of champion zrobiono podobny zabieg i następna seria kart będzie nosiła taką samą nazwę jak pewna nazwa z h6 tj zguba gryfa. Może nawet tłumacze nie mieli wyjścia bo to była odgórna decyzja W przeciwieństwie do duszy to tłumaczenie mi się podoba. Przynajmniej nazwa jest krótka i nie jest to takie zwyczajne, drętwe tłumaczenie jak jednostki podstawowe Zresztą już się przyzwyczaiłem w heroes 6 do tych nazw więc dobrze, ze nie zmieniono :P Powinieneś się cieszyć, że nie przeniesiono takich nazw jak "zmornik", "panternik" lub "świetlista agleja " Chociaż ja lubię takie nazwy

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Jaroski View Post
    Kto do licha przetłumaczył "Core units" na "Rdzeń"? Nie można było najprościej, "Podstawowe jednostki" ?
    (...)
    Może mieli limit znaków? Czasem tak bywa w lokalizacjach gier, że tłumaczenia są dziwne, bo trzeba było się zmieścić w x znaków. Poza tym:

Podstawowe jednostki
    Rdzeń

Krótko, zwięźle i na temat Jak dla mnie strzał w dziesiątkę i na swój kawałek pizzy ktośtam dobrze zapracował. Pomijając inne bugi, ale temat nie o tym ;p

Server
    CLA01
    Odpowiedniejszym tłumaczeniem byłby „Trzon” (armii).