Results 1 to 2 of 2

Thread: Błędy w tekstach z gry początku

Kleo8791's Avatar
    Server
    CLA01

Błędy w tekstach z gry początku

Od samego początku staram się uważnie przyglądać każdemu okienku z tekstem i oto moje dotychczasowe obserwacje:

Albo ja nie rozumiem poprawie tego zdania, albo to wtrącenie nie powinno być wtrąceniem. Można po prostu napisać: "...nawiedzają zdziczałe Ghule, które kradną świeże zwłoki potrzebne do tworzenia naszych nieumarłych sług".

Szkielety cały czas mówiły o sobie w liczbie mnogiej, co ma sens. Tak więc nieuzasadnione jest "Pomogę ci". Powinno być raczej "Pomożemy ci".

Po wykrzykniku nie powinno być kropki.

Ponieważ jest to konstrukcja porównawcza, po 'tyle' musi być przecinek.

Dlaczego po '2' jest dwukropek? Sama dwójka wystarczy, a jak nie to często występuje zapis '2x', ale wtedy musiałaby by 'barykada'. A więc albo "Zniszcz 2 Barykady [jeśli już musi być z wielkiej]" albo "Zniszcz 2x Barykada". Na pewno nie może zostać tak jak teraz. Wiadomo, o co chodzi, ale wygląda to strasznie dziwne...

Skoro już zmieniliście PD na XP (i całe szczęście...) to trzeba zrobić to wszędzie ; )

Jak jeszcze coś rzuci mi się w poważnego w oczy, dam znać.
    Last edited by Kleo8791; 24.07.14 at 15:22.

Kleo8791's Avatar
    Server
    CLA01
    Kolejna dawka obserwacji. Zastrzegam, iż nie mam pojęcia, czy te błędy zostały już naprawione, bo nie mam jak tego sprawdzić ^ ^"

Po pierwsze, nie mam pojęcia, dlaczego napis na przycisku "Utwórz bohatera" jest tak przesunięty w prawo. Po drugie, zaznaczony obszar zawiera dość poważny błąd. Powinno być: "...zyskujesz dostęp do funkcji, takich jak wymiana stworzeń..." albo ewentualnie "...zyskujesz dostęp do takich funkcji, jak wymiana stworzeń...". Nie sądzę, aby wersja na screenie była poprawna (oczywiście mogę się mylić). I ogólnie całe to zdanie jest strasznie długie i zawiera za dużo info na raz. Moja propozycja tekstu na to okno: "Grając kilkoma bohaterami, zyskujesz dostęp do takich funkcji, jak wymiana stworzeń i artefaktów. Pozwala to na prowadzenie zróżnicowanych wojsk..."

Znów dwie kwestie. Pierwsza - czy mi się tylko wydaje, że na samym początku gry nazwa "latający statek" była pisana z wielkich liter? Co to drugiego zaznaczenia... Według mnie brzmi to trochę śmiesznie ; )

Szczerze, gdyby nie to, że sprawdziłam 'miast' w Słowniku Ortograficznym PWN, uznałabym to za zjedzenie liter. W "świetle prawa" do zdanie jest poprawne, ale ile graczy będzie wiedziało, że 'miast' i 'zamiast' to ten sam wyraz? Cokolwiek chciał w tym miejscu osiągnąć tłumacz, dla uniknięcia nieporozumień zmienić 'miast' na zwyczajne 'zamiast' i wszyscy będą wiedzieć, o co chodzi.

Zrzut z początku gry, więc może być bardzo nieaktualny. Ale czy tylko dla mnie te zdania nie mają za bardzo składu ni ładu?

Dalsze raporty także w tym temacie.