Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 29

Thread: Dovednosti rytířů

Server
    CLA01

Dovednosti rytířů

Zatím co nejvyšší dovednosti mágů jsou naprosto úžasná kouzla u nejvyšších dovedností rytířů je tomu právě naopak tj. ke stylu hraní rytíře jako vůdce armády jsou naprosto nepoužitelné a když už jsou k něčemu tak po bližším pohledu se jedná o slabší verze mágových kouzel (příklad zastrašení za 96 many dostanu kouzlo co ma poloviční efekt ve srovnání s pacifikací která stojí pouze 50 many), nebo zohavující úder za 200 many (o něco více než polovina mé zásoby) způsobým škody které ani nedosahují poškození mé jednotky a k tomu teda snížení útoku a odolnosti ale jelikož si takovou ránu můžu dovolit jednu za boj se nabízí otázka k čemu je ten skill dobrý.

Obecně se skilů rytířů jsou použitelné posily, příkaz velitele, výkřik do útoku, pokřik k inspirovanému útoku a podobně což jsou z velké části dovednosti ke kterým má přístup i mág, zatím co dovednosti co má rytíř navíc jsou pro jeho styl boje nepoužitelné. Mocný úder, rozštěpující úder, zohavující úder vzhledem k velké spotřebě many (80 120 200)
    a tomu že rytíř má jeden tah za kolo nemají dle mého názoru smysl.
    Místo nich by byly užitečnější dovednosti co více sed k stylu hraní rytíře tj podpoře vlastních jednotek
    mé nápady:

Taktika - umožňovala by před bojem nebo v 1. kole boje rozmístit jednotky v rámci 3 řad hexů (rytíř nemá slepotu ani zpomalení tudíž špatná výchozí situace může být fatální a to ani nemluvím o bitvách kdy jsou jednotky běžně umisťované vzadu nasazeny vepředu)

Zátarasy - jednou za pár kol by mohl rytíř vysadit na bojišti zátaras jeho odolnost by závisela na podpoře

2. Posily - další posily třeba i se slabším efektem než původní

Pokřik nespoutanosti - na 1 kolo by dalo jednotkám imunitu na pohyb omezující efekty (tím myslím zpomalení apod ne sepotu)

Server
    CLA01
    Ještě dodatek k zastrašení možná by nebylo na škodu nějak posílit jeho efekt. Momentálně pouze zabraňuje zaútočit na všší jednotku toť vše zatím co pacifikace zabraňuje zaútočit na cokoliv a navíc zabraňuje i oplácet nutno dodat že pacifiace je 3. stupeň 50 many zastrašení 4. 96 many člověk by čekal že zastrašení bude lepší nebo aspoň stejně dobré.
    Pár návrhů k němu berte je jako alternativy ne že bych chěl udělat overpowered skill.

Napadané jednotka by ustoupila (něco podobného jako u bijců)
    Napadená jednotka by ztratila příští tah
    Napadená jednotka by dostala do příštího tahu postih k útoku a iniciativě.

Server
    CLA01
    Je pravda, že rytířové (jak za nekro tak za azyl) nemají skoro žádná použitelná kouzla z vyšších stupňů magie (IV, V). Jedinou schopnost ze třídy IV kterou na levlu 29 mám je Protiúder, jinak nic...

Docela se mi líbí nápad se zátarasy (něco podobného myslím bylo i v klasickém HOMAM) a pokřikem nespoutanosti, s tím, že by mohl i rušit již udělená omezení pohybu.

No a k zastrašení - prapůvodně to byl skill s účinkem na všechny nepřátelské jednotky (za dob test servru), ale vedlo to k tomu že se jeli jenom šampionské jednotky. Možná kdyby to dali jako AoE kouzlo, stálo by za to o něm uvažovat.

Server
    CLA01
    10% crit,s tím,že to může být při 100% podpory až 20%(nemluvě o tom,že podpora jde vytáhnout mnohem,mnohem vyšší) nahoru tzn 30% crit s 6jednotkama ti příjde málo ? zvýšený dmg a iniciativa pro všechny jednotky 40% je málo ? 100% imunity na zranění díky blokování a strážcům a útěše..to ti opravdu příjde málo ? svatyně + to s tím blokováním,že nemůže zaútočit na vyšší jednotky = nic ti neprojde přes 1pole, ano,taktika by u tohoto byla rozhodující a určitě prospěšná (y).
    jediné proti čemu je znevýhodněný je snad ten druhý/třetí tah(nevím jak to je na 30lvl,někde jsem viděl 2 někde jen 1), kdy se něco nevyplatí kvůli délce trvání = 1kolo pro rytíře je zbytečné,potřebuje to delší trvání při 1tahu, popřípadě přidejte tah a bude to super.

U mě má obyčejný strážce odolnost 59% na fyzické/střelecké a 49% na ostatní.
    obrana dá 40% = 0,59*0,4+ 0,59 = 82,26% na fyzické a střelecké při defenzivě., postav k sobě 3strážce,a máš 75% z 59% = 44,25% nahoru.(teď nevím jestli to platí i na magické,pokud ne)tak pak máš 126% tzn,stačí ti dva strážci vedle sebe,defenzivní obrana a pokřik na dvojité oplácení,a fyzické ani střelecké jednotky tě nezraní,horší je to s magií,kde máš pokud se nepletu za azyl možnost vzít si 20% k magické ochraně (nevím jestli to bere +20% nezávisle nebo jako obrana z hodnoty)...
    ikdyby,tak máš magickou ochranu : 49%+ 0,4*0,49= 68,6% magické ochrany + kouzlo,které má trvání tuším 3/1 , při 40% ( 100% podpora) to máš + dalších 19,6% nahoru, což máš celkem
    88,2% ochrany proti magickým vlivům u obyčejných 2 u sebe stojících pěšáků.+ jim můžeš dát ještě opevnění a podobné srandy,takže jedno kolo můžeš s nimi zaútočit bez toho,aby ti oplácení něco dávalo. zbývá ti 4pole na jednotky,které ti zničí ze zadu magické potvory.

nemluvě o setových bonus,které přidávají věci jako +14% odolnost strážců/prétoriánů a nemluvě o tom,že prétoriáni mají vyšší obrany tuším o 6% (takže 100% na střelecké a 92% na magické není problém vytáhnout)..jen by někdo musel znát taktiku.

Server
    CLA01
    edit: přidej do armády 4světice a permanentně zablokuješ 2npc = třeba zrovna ty s magickým poškozením.
    nevím jak ty,ale mě rytíř rozhodně nepříjde slabý,už jen kvůli té defenzivě,ikdyž začátky hraní s ním nejsou nejpříjemnější,uznávám a ten 1 tah chybí.

Server
    CLA01
    vse po zakladu odolnosti od obrany hrdiny co pridava +% k odolnostem (skily, pasivky, bonusy z veci, obrana v boji) se pocita procentualne z 100% - aktualni hodnota odolnosti takze nikdy nemuzes dostat pres 100%

stejne tak 3 strazci vedle sebe nemaji nasobenou stitovou straz prida se vsem 1 a konec a navic aura pusobi vzdy jen na okoli nikdy na strazce ktery ji primo poskytuje

Server
    CLA01
    Tak v první řadě hraju za rytíře smrti tudíž mi tvoje výpočty se strážci a světicemi můžou být šumák, za druhé bitvy vyhrávám beze ztrát a jsem si plně vědom výhod defenzivní strategie (osobně myslím že jiná ani nemůže fungovat). To na co tady poukazuju je, že dovednosti rytíře 4. a 5. stupně jsou naprosto nepoužitelné. Ano díky obraně krytickým zásahům je rytíř silný ale je to důvod k tomu aby dovednosti nejvyšších stupňů byly nesmyslné?

Zastrašení jsem uváděl jako příklad toho jak je nastavení dovedností rytířů odfláknuté stojí hodně many (96) což je pro rytíře 1. problém (osobně si radši vezmu věc se štěstím něž duchem) a v porovnání s pacifikací je jednoznačně horší, proč by měl skill se slabším efektem stát víc many?

Nebo jinak má nějaký smysl učit se zohavující úder (u mě působí 2500 škod a sníží útok o 22% a iniciativu o 3) zní to pěkně až do chvíle kdy zjistím že mě bude stát 2/3 many. Na vyřazení jednoho soupeře je to docela drahá sranda.

Další skill 5. stupně za 200 many sníží odolnost a poškození nepřátel o fascinujících 5% to je teda vážně terno (pravda efekt se navyšuje s počtem zabitých skupin, ale v půlce bitvy kdy efekt už stojí za řeč na něj nemám manu a už ho vlastně ani nepotřebuju).

Server
    CLA01
    Edit: Píšu to spíše z pohledu rytíře smrti u rytíře azylu přiznávám že ty dovednosti mají smysl i na 5. stupni, nicméně za tím že zastrašení je za tu manu co stojí směšně slabé si stojím ....

Server
    CLA01
    Hraju taky rytíře smrti a nic jinýho než defentivní stategie, kdy se prostě musí rytíř zakopat, opevnit nebo schovat za tankovací jednotky neexistuje. Souhlasím přesně s tím co píše Varlig. Drahé a naprosto neužitečná kouzla na 4 a 5 stupni ve spojení s malou zásobou many a jedním tahem za kolo nenahradí nějaké matematické výpočty Razyela. Problém nastane když narazí rytíř na střelce, letce, jedovaté jednotky nebo neléčitelné zvěstovatele. Týdenní bossy dávám skoro pokaždé bez ztráty nebo s minimem, ale jít na Černý tesáky na experta je pro mě jistota ztrát. Dobře se bojuje s jeskynníma bytostma - všechno chodci bez nějakých schopností. S většinou neutrálů se to dá uhrát, ale jít popravovat svoje jednotky do arény proti přesíleným mágům si asi moc rytířů nedovoluje. Alespoň pacifikaci měli rytířům nechat a snížit cenu vysokých kouzel, protože zatímco ceny se měnili(dost nahoru), tak body artefaktů ne.
    Nikdy není tak špatně, aby nemohl přijít další patch.
    It is never so badly that it could not be another patch.

Server
    CLA01
    @Razyel doporučuju zkontrolovat počty, protože obrana tak nefunguje (viz. obrázky), protože opravdu nevim kdes vzal těch 126% (je to nesmysl - přece ti obrana nemůže jít přes 100%), navíc podpora hrdiny je modifikátor kterej ti ovlivní všechno (u mě konkrétně je to 92%).

Bez obrany:

S obranou:

Jinak výpočet odolnosti bez obrany je přibližně takovýhle ((základní odolnost jednotky*podpora hrdiny)+(obrana jednotek*podpora hrdiny))*podpora hrdiny, takže u mě ((25*0,92)+(44*0,92))*0,92 = 58,41 (zakrouhleně dolů)

S obranou při boji: ((odolnost bez obrany + (odolnost bez obrany*obrana))*podpora hrdiny - čili ((58,41 + (58,41*0,4))*0,92) = 75,23

U criticalu máš jenom určitou šanci že útok bude kritický, takže při těch tvých 10% to znamená že 90% útoků bude normálních....

Page 1 of 3 1 2 3 LastLast