Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 14

Thread: Po FAJTOLONE kolejkowanie i czarowanie

Server
    CLA01

Po FAJTOLONE kolejkowanie i czarowanie

Dziwie sie że jeszcze nikt za wyjatkiem 1 gracza nie zauważył ze gra sie sfajtała maksymalnie, chyba tylko u kleryka(maga) bo u niego jest klika ruchów bohatera (nie wiem jak u innych postaci być moze podobnie najlatwiej zauwazalne na czarach defensywnych) - nie wiem który programista za to odpowiada ale taka ffftooopa i to przed dzień takiego fajnego ewentu. Prawie sie nie da grać, czary na których nam najbardziej zalezy albo trzeba rzucać po komendzie czekaj albo w ostatnim ruchu bohatera na turę w przeciwnym razie kończą sie zanim zadzoiałają. Niemniej jednak najlepsze sa czary które działają tylko turę rzucam taki czar a jak przychodzi ruch nastepnej postaci po czarze ani śladu. To nie wszystko miałem kilka przypadków że czar który trwa x tur i czas jego odnowienia to x tur - cały czas działał a ja juz mogłem rzucic go ponownie. W drugą stronę działa podobnie np. zakaz czas dzialania 2 tury czas restaru 2 tury czar przestal dzialac a ja nie moglem go rzuć ponownie - PARANOJA oo co kaman - hehe
    ZROBCIE COS z tym exspresowo bo nie idzie grac - działanie tego algorytmu jest zupełnie nieprzewidywalne i jak tu sobie strategie układać

Gram na chromie flash 15.0
    Obecnie kleryk 22 lvl

okogi's Avatar
    Server
    CLA01
    hehe , fajnie to zepsuli , szczegolnie na czarachh dzialajacych 1 ''ture''

jajca sa jak wspomnialem w jednym z postow , to ludzie mi nie wierzyli

Polish Community Manager BB_Naerjan's Avatar
    Server
    CLA01
    Cześć Mr_Pool__!

Wygląda na to, że znalazłeś pewne błędy w grze. Chętnie zbadamy ten problem.
    Czy możesz sprecyzować, jakie czary nie działają zgodnie z opisem? Uprzejmie proszę o podanie konkretnych przykładów.

Server
    CLA01
    Witam BB_Naerjan

Problem z tego co mnie się wydaje nie jest w samych czarach , tylko raczej jest to związane ze zmianą jaka została wprowadzona w związku czasem ich rzucania i działania (wczesniej jak czar był rzucony działał x tur wliczając w to turę w której został rzucony bez wzgledu na jej przedział i kończył sie zawsze na jej końcu) , nie wiem jaki algorytm tym zawiaduje ale wygląda na to że jest powiązany z y ruchem bochatera w danej turze i kończy się po jego ruchu (niestety kończy się o 1 turę za wcześnie) tyczy to wszystkich czarów, bez wyjątku (nie licząc czarów ofensywnych które z zasady działają w chwili ich rzucenia i przestaja działać , oraz czarów które raz rzucone działają nonstop). Wyłączona z tego jest 1 tura ona działa poprawnie ale to napewno wynika z rozpoczęcie i implementowania pętli ( dopiero po pierwszej turze poszczegolne ruchy bohatera otrzymuja swoją wartość y i co najwazniejsze nie działa jeszcze algoryt wygaszajacy czary) a od drugiej tury sie zaczyna bo wlącza sie algorytm który odpowiada za wygaszanie czarów (a powinno to się odbywać za pośrednictwem jednego algorytmu - nie wiem czy to mozliwe - nie chce sie wymadrzac bo nie widzialem algorytmu i moze sie myle ) nie mniej jednak przez to ze sa dwa algorytmy (lub sa 2 rozne wartosci) to mamy do czynienia z tym ze jeden czar mozemy rzucic ponownie zanim skonczyl dzialac rzucony ten sam czar kilka tur wczesniej. Dzieje sie tak zapewne dla tego że programista nie wział pod uwagę tego że kolejność poszczególnych ruchów bochatera na turę oznaczoną y zmienia swoją pozycję w kolejce. Bo jak wiemy wrogie wobec siebie postacie o tej samej inicjatywie co runde zamieniaja sie kolejnością raz ruszaja sie jedni raz drudzy wczesniej. Domyslam sie że początek rundy implementuje jakas wartosc dla rzucanego czaru, natomiast koniec tego samego ruchu (lub poczatek ruchu kolejnej postaci) implementuje wartość - 1 dla takiego rzucanego czaru - przez co rzucony czar zaraz przestaje działac jesli jego czas dzialania to 1 tura lub zmniejsza czas dzialania o tą wartość czas dluzej dzialajacych czarów. Nie dzieje sie tak tylko chyba w przypadku ostatniego ruchu bohatera bo po nim juz nikt sie nie rusza wiec nie implementuje sie wartosc - 1 i jego czary dzialają normalnie .
    Starczy juz tego opisywania bo jeszcze programista straci prace hehe - bo jak wyloze kawe na ławe to nie bedzie mial co robic w końcu oprocz znajomosci danego srodowiska nalezy miec baniak do matmy i algorytmów.

gram klerykiem obecnie lvl 22

Server
    CLA01
    Od siebie dodam, że umiejętność Płomieni Chwały - Oślepienie - działała przed aktualizacją tak, jak teraz działa większość czarów, więc na tury jednostki, a nie rundy.

Server
    CLA01
    Postanowiłem opisac jedną walkę R1, R2 ... to kolejne rundy X1,X2,X3 to kolejne ruchy mojego bohatera w danej rundzie będę opisywal co kiedy sie zaczyna i konczy: (uzywam tylko czary bez zwojów dla niekomplikowania)

R1: X1 rzuca spowolnienie na 2 jednostki, X2 czar kara na zbrojnych, X3 czar piętno duszy
    R2: X1 rzuca zakaz na zbrojnych, X2 czeka, X3 rzuca szarza, X2 rzuca sanktuarium na kusznikow
    R3: spowolnienie przestaje dzialac. szarza przestaje dzialac, X1 atak na wroga, X2 atak na wroga, przestaje dzialac kara i zakaz, X3 mimo iż kara i zakaz przestały działać nie mogę ich rzucić (many mam 171 - atak na wroga,
    R4: Czary sa dostępne, X1 rzuca zakaz na zbrojnych, X2 Palaca tarcza na zbrojnych, X3 uleczenie na zbrojnych, kusznicy stop i tracą sanktuarium. wrog zaatakowal zbrojnych i zlapal zakaz
    R5: X1 mogę znowu rzucić sanktuarium i rzucam na kusznikow, X2 butelka many,kusznicy strzelaja i traca sk, zbrojni tracą zakaz, X3 atak na wroga, wrog stracił zakaz
    R6: X1 atak na wroga, X2 uleczenie na zbrojnych, zbrojny traci Palaca tarczę X3 nie moze rzucic palacej tarczy (bo nie mineła 3 tura), atak na wroga
    R7: X1 atak na wroga
    Dalej nie opisuje bo mi sie mana skonczyla i wojsko wroga ucieka w koniec mapki , ale jak widac jest dokladnie tak jak opisalem powyzej , albo trzeba inaczej opisac te czasy dzialania i odnawiania sie czarów albo powrót do starego systemu. Na tłusto zaznaczyłem wszystkie błedne działania.

Kleryk na 22 lvl

Server
    CLA01
    Witam
    Drogi BB_Naerjan proszę podziękuj w moim imieniu ekipie programistów , działają naprawdę szybko duża część czarów działa juz poprawnie ale są jeszcze takie których działanie przydało by sie poprawić, mam kilka ciężkich bitew to sprawdze jak działają i jak znajde wolną chwilę to wrzucę na forum bo widzę że moja praca nie idzie na marne postaram się pomóc na ile to mozliwe.

Gram Klerykiem obecnie 23 lvl

Server
    CLA01
    Ja grając Nekromantą mam tak z drenażem życia. Jeśli rzucę na jednostkę drenaż, a potem rozkaz wodza, aby się lepiej podleczyła, to w jednej rundzie tracę 2 TURY działania czaru i przestaje od działać w 2 rundzie. Wtedy w 3 rundzie nie mogę rzucić jeszcze drenażu, gdyż odnawia się on 3 RUNDY.
    Last edited by Brommm; 04.11.14 at 16:21.

Server
    CLA01
    Dużo czarów działa już tak jak powinna, i nie potrzebny kalkulator, trzeba tylko wyłapać wszystkie te czary które jeszcze są błędnie poprzypisywane i nie spełniają swojego zadania tak jak powinny. Na pewno źle działa czar zakaz bo o jedną turę za krótko lub trzeba zmienić info w jego opisie. Czar zakaz unieruchamia jednostkę na 2 tury i powinien działać na naszego bohatera przez 2 PEŁNE tury, gdyż nie jest to czar który oddziaływuje bezposrednio na naszego bohatera.
    Obecnie działa tylko do czasu drugiego ruchu naszego bohatera, a w przypadku rzucania zwoju tylko do pierwszego ruchu bohatera.
    Przykład:
    Kolejnośc ruchu Bohater B1, X1, W1,W2,W3,X2, B2 Nasz żołnież X1 ma wysoką inicjatywe wrogowie niższa rzucam zwój zakaz na swojego X1, przestaje działać dosłownie po jego rzuceniu kiedy kończy sie kolejka X1 (wszystkie zwoje mozna wyrzucić do kosza - tylko straciłem ruch B1) , inaczej sie ma sytuacja w przypadku X2 tu teoretycznie wszystko jest OK bo X2 ma najniższą inicjatywę. W przypadku rzucenia czaru nie zwoju czar ten trwa proporcjonalnie o turę dłużej, też błędnie.
    Prawidłowe działanie tego czaru to:
    Kolejność jak wyzej: B1 rzuca zwój zakazu na X1 lub na X2 czar trwa do czasu rozpoczęcia sie kolejnego ruchu B1 (w przypadku rzucenia czaru bezie to + 1 kolejka dłużej).

Teraz czas na który unieruchamia wroga:
    Obecnie jest tak kolejność jak wyżej:
    R1: B1 czar na (bo zwój od razu przestaje działać X1, W1 wykonuje ruch w tej turze (prosze zwrócić uwagę że w tej turze ruch został juz wykonany przez tą postać, czar jednak przypisuje sie do jednostki w chwili ataku) i atakuje X1,
    R2: X1 czar przestaje działać , W1 jest unieruchomiony (1 tura gdy jest unieruchomiony) czar przestaje działać.

Zgodnie z opisem na karcie czaru powinno być tak kolejność jak wyzej:
    R1: B1 czar na X1, W1 atakuje X1 i zostaje zaczarowany.
    R2: B1..., X1..., W1 jest unieruchomiony
    R3:czar zakazu przestaje działać na X1 i można go rzucić ponownie B1...,X1..., W1 jest unieruchomiony i dopiero teraz czar przestaje działać.

Obecnie kleryk 23 lvl.

Server
    CLA01
    Rzucam odrętwienie
    W opisie czaru jest napisane na dwie rundy
    Czar mija po pierwszej rundzie...

I gdzie tu logika?

Page 1 of 2 1 2 LastLast