Results 1 to 8 of 8

Thread: Walka dwuosobowa - przejęcie jednostek gracza rozłączonego

thompson_pol's Avatar
    Server
    CLA01

Walka dwuosobowa - przejęcie jednostek gracza rozłączonego

Witam!
    Uważam, że w trakcie bitwy, w której jedną ze stron są dwaj gacze "ludzie", podczas utraty połączenia praz jednego z nich jego armia powinna przejść pod komendę drugiego lub SI na czas wszystkich rund bitwy. Obecnie armia gracza, który utracił połączenie po prostu znika.

Jeśli jest to bitwa jednorundowa z SI nie ma, póki co problemu - ryzyk fizyk i wygrasz, albo 99 Pieczęci na powtórkę bitwy i 1,5k złota na kapitulację i jest ok.
    Natomiast jeśli bitwa jest dwurundowa to jest dużo mniej kolorowo - scenariuszy jest wiele, ale wszystkie są niekorzystne dla gracza. Jeden z nich wygląda następująco: Pod koniec 1 rundy jeden z graczy traci połączenie/wychodzi. Wygrywamy ją i przechodzimy do drugiej, w której samotnie ponosimy klęskę. Wtedy jednostki stracone w rundzie 1 nie zostaną zwrócone, gdy robimy "powtórka drugiej rundy bitwy - kapitulacja". A potem i tak trzeba znowu grać pierwszą rundę.

Trzeba mierzyć siły na zamiary. Czasem nie da się wygrać bitwy w pojedynkę. Dlatego zapraszamy drugiego gracza do pomocy, bo bez jego jednostek nie atakowalibyśmy silnego wroga. Gdy wezwane na pomoc jednostki drugiego gracza znikają, przez utratę przez niego połączenia/wyjście z gry, idea kooperacyjna gry zostaje zatracona. I wtedy jak to powiedział pan Siara "Cały misterny plan w ...".

Pozdrawiam

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    Bardzo mi przykro, ale uważam, że Twoja propozycja nie jest najlepsza. Każdy odpowiada za swoją armię, zużywa czas na jej tworzenie i rozbudowę, i tylko on sam powinien mieć prawo nią kierować. Wyobraź sobie, że długo zbierałeś surowce po to, by wreszcie skompletować wymarzoną armię. Ktoś prosi Cię o pomoc, a Ty jej udzielasz. Walka trwa. Po jakimś czasie, przez błąd gry lub serwera, tracisz kontrolę nad swoim wojskiem. Z godnie z Twoją propozycją, nad Twoją armią kontrolę przejmuje ten drugi gracz. Nie wiesz nic o nim, tego kim jest i jak się zachowa. Może się zdarzyć, że z Twojej armii zrobi wręcz tanka i tylko po to by chronić swoją. Po zakończeniu walki dowiadujesz się, że Twoja armia została totalnie zmasakrowana przez przeciwnika, a wojsko Twojego kompana, wyszło z tej bitwy praktycznie bez strat. Czy byłoby wtedy Tobie przyjemnie? Czy byłoby to sprawiedliwe? Myślę, że nie.
    Oczywiście, że wspomniany przez Ciebie problem powinien zostać rozwiązany. Jak dla mnie, to dobrym wyjściem byłoby pojawienie się komunikatu z pytaniem: Czy chcesz kontynuować walkę sam, czy chcesz bezpłatnie wycofać się z bitwy ( z naciskiem na bezpłatnie). Najlepszym wyjściem, byłoby z pewnością możliwość anulowania bitwy, skutkująca przywróceniem stanu armii sprzed jej zaczęcia, lecz (niestety) jest to mało prawdopodobne.
    Pozdrawiam

DanYt0's Avatar
    Server
    CLA01
    Dodatkowo, im wyższy poziom naszego bohatera, wzrasta cena w złocie za poddanie się (kapitulacja/ucieczka).

blog.heroes-online.com
    F.A.Q.-Czyli-zbiór-najczęściej-zadawanych-pytań!
    POMOC Regulamin
    All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

kirkus132
    Guest
    Quote Originally Posted by semiangel View Post
    Bardzo mi przykro, ale uważam, że Twoja propozycja nie jest najlepsza. Każdy odpowiada za swoją armię, zużywa czas na jej tworzenie i rozbudowę, i tylko on sam powinien mieć prawo nią kierować. Wyobraź sobie, że długo zbierałeś surowce po to, by wreszcie skompletować wymarzoną armię. Ktoś prosi Cię o pomoc, a Ty jej udzielasz. Walka trwa. Po jakimś czasie, przez błąd gry lub serwera, tracisz kontrolę nad swoim wojskiem. Z godnie z Twoją propozycją, nad Twoją armią kontrolę przejmuje ten drugi gracz. Nie wiesz nic o nim, tego kim jest i jak się zachowa. Może się zdarzyć, że z Twojej armii zrobi wręcz tanka i tylko po to by chronić swoją. Po zakończeniu walki dowiadujesz się, że Twoja armia została totalnie zmasakrowana przez przeciwnika, a wojsko Twojego kompana, wyszło z tej bitwy praktycznie bez strat. Czy byłoby wtedy Tobie przyjemnie? Czy byłoby to sprawiedliwe? Myślę, że nie.
    Oczywiście, że wspomniany przez Ciebie problem powinien zostać rozwiązany. Jak dla mnie, to dobrym wyjściem byłoby pojawienie się komunikatu z pytaniem: Czy chcesz kontynuować walkę sam, czy chcesz bezpłatnie wycofać się z bitwy ( z naciskiem na bezpłatnie). Najlepszym wyjściem, byłoby z pewnością możliwość anulowania bitwy, skutkująca przywróceniem stanu armii sprzed jej zaczęcia, lecz (niestety) jest to mało prawdopodobne.
    Pozdrawiam
    tak, sam bym wtedy posyłał jednostki czyjeś na wrog, choć z 2 strony przy takim sandro 2 każda jednostka jest na wagę złota, jako że już kilka razy pomagałem to wiem że trzeba dążyć do utrzymania jednostek przy życiu, po za tym po zniknięciu bohatera musiałbyś przejąć także kontrolę nad bohaterem, nie wiem jak inni ale ja mam przeznaczoną określoną pulę na leczenie której nie ruszam, niestety jakby jakiś ziomejk się dorwał to pewnie by zmarnował, do tego zwoje(osobiście sprzedaje) ktoś sobie zebrał ma super wypaśne a ktoś mu je zużył, i taka uwaga ilość pomorzan na czacie nie maleje

thompson_pol's Avatar
    Server
    CLA01
    Widzę, że nie zrozumieliśmy się. Może to przez brak sprecyzowania z mojej strony.
    Otóż w razie rozłączenia gracze toczyli by wtedy 2 NIEZALEŻNE już walki i ponosiliby różne straty i zdobywali oddzielne doświadczenie etc.
    Jeśli założymy wariant z przejęciem armii rozłączonego przez drugiego, to wtedy bohater rozłączonego znika a jego armia przechodzi tylko na czas bitwy pod komendę drugiego.
    Jeśli zaś twórcy zdecydowaliby się na wariant z przejęciem przez SI to bohater zostaje.

Po przeczytaniu opinii Semiangela skłaniałbym się raczej do przejęcia kontroli przez SI. Po prostu gracze toczyliby już 2 oddzielne walki, z botem zamiast kolegi. Taki system działa bez problemu w grze Company of Heroes.

kirkus132
    Guest
    niestety znając życie to bot leciałby całym jednostkami do akcji wystawiając je na 1 linie i nie przejmując się stratami, czyli też by szybko przegrał

thompson_pol's Avatar
    Server
    CLA01
    Niekoniecznie, Heores'y mają całkiem dobry system SI. Po za tym lepszy bot lecący na pałę, niż znikanie połowy sił.

okogi's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by DanYt0 View Post
    Dodatkowo, im wyższy poziom naszego bohatera, wzrasta cena w złocie za poddanie się (kapitulacja/ucieczka).
    ojej , znow nietrafiona odpowiedz , koszt kapitulacji NIE zalezy od poziomu bohatera, a jedynie od skladu armii
    polecam zrobic sobie probe , wez do 30levelowca tylko 10 podstawowych jednostek i zrob kapitulacje zobaczysz ze nie zaplacisz ponad 5k tylko jakies grosze