Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: "zgładź Leśne Centaury", "zgładź Starsze Drzewce" - brak istot, będących celami misji

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01

Exclamation "zgładź Leśne Centaury", "zgładź Starsze Drzewce" - brak istot, będących celami misji

Witam!
    Chciałem zgłosić błędy, dotyczące zadań: "zgładź Leśne Centaury" oraz " zgładź Starsze Drzewce". W obu misjach, nie działa śledzenie zadania (brak czerwonych kropek, wskazujących kierunek do celu), gdyż najprawdopodobniej obiekty te się w ogóle nie pojawiają. Mało tego. Mając załączoną tą drugą misję, stoczyłem trudną bitwę z Istotami Lasu, w której to właśnie zostały pokonane wspomniane Starsze Drzewce w łącznej liczbie ok. 300 (do wykonania zadania potrzebne 2), a mimo to, samo zadanie nie zostało mi zaliczone. Bardzo proszę o jak najszybsze poprawienie tego błędu lub zastąpienie ww. misji innymi, które się da wykonać.
    Pozdrawiam
    Last edited by semiangel; 05.10.14 at 18:17.

DanYt0's Avatar
    Server
    CLA01
    Co wiadomo:
    1) w misjach z tablicy nie działa śledzenie na minimapie ( od czasu CB ) tak zrobione w grze.
    2) jednostki są obecne w grze ( zależne od poziomu bohatera i typu danej jednostki w zadaniu ), opcje walk i ew. zmiany "sfery"
    3) czy zabicie Starszych Drzewców nie było czasem oznaczone "wygraj 2 Trudne Walki" lub podobnie?
    4) może ( ale nie musi ) wystąpić problem z zaliczeniem zabijanej ilości jednostek w zadaniach , związane z opóźnieniem na serwerze tegoż zaliczenia (po relogu+czas itp itd zalicza zadanie)
    Pozdrawiam.

blog.heroes-online.com
    F.A.Q.-Czyli-zbiór-najczęściej-zadawanych-pytań!
    POMOC Regulamin
    All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.

Begemor
    Guest
    Istota, której dotyczy problem: Starsze Drzewce
    Przynależność rasowa/występowanie: Wyżynne Klany/Czarnolas
    sam dostałem zadanie miejskie z tym związane więc na pewno przyda się lokalizacja potworka

Karol's Avatar
    Server
    CLA01
    Sa 2 typu zadan z ubiciem stworków, albo to jest ubić jakąś grupę, np. Najeźdźcy demonów na wysokich lvl może sie pojawić Trudna bitwa - czyli trzeba taką wybrać przed przystąpieniem do walki, lub ubicie konkretnego stworka, wtedy przydaje sie znajomość w których grupach on występuje. Na forum jest spis zarówno pojedynczych mobów jak i grup wraz z lokalizacją. Strzałka - kropka GPS by tu nie zdała swojej roli bo np. Stworzeń z lasu jest pół 4 aktu, i co do każdego miałaby sie pojawić strzałka, troche bez sensu bo to kompletnie zamazało by minimape. Poza tym to że w danej grupie może wystąpić jakis potworek nie oznacza że tam będzie (chyba że na mapie akurat on symbolizuje grupke) wtedy aby odkryć skład trzeba użyć pieczęci, strzałka by pozbawiła wtedy sensu istnienie tej mikropłatności. A jak wiemy UBI/BB na kase łase jest.
    W grze: Nekrus, nekromanta 30+30 lvl
    Bestiariusz | Zdolności Kleryka | Zdolności Nekromanty | Jednostki Przystani

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    Bardzo dziękuję Wam za pomoc, lecz opisane problemy wciąż występują. W dodatku, oprócz wspomnianych Leśnych Centaurów i Starszych Drzewców, dotyczą one jeszcze: Dzikich z Wyżynnych Klanów, Nosicieli Ognia W. Kl, jednym słowem, dotyczą większości stworów rzadko spotykanych, a zwłaszcza tych "elitarnych", należących do Wyżynnych Klanów. Pomimo pokonania wszystkich dostępnych dla mnie wrogów (danego typu), w żadnej z "paczek" nie było tych, których zabicia wymaga zadanie.
    DanYt0
    Co wiadomo:
    1) w misjach z tablicy nie działa śledzenie na minimapie ( od czasu CB ) tak zrobione w grze.
    2) jednostki są obecne w grze ( zależne od poziomu bohatera i typu danej jednostki w zadaniu ), opcje walk i ew. zmiany "sfery"
    3) czy zabicie Starszych Drzewców nie było czasem oznaczone "wygraj 2 Trudne Walki" lub podobnie?
    4) może ( ale nie musi ) wystąpić problem z zaliczeniem zabijanej ilości jednostek w zadaniach , związane z opóźnieniem na serwerze tegoż zaliczenia (po relogu+czas itp itd zalicza zadanie)
    Pozdrawiam.
    Ad.1 Tak jest teraz, ale czy to jest bug, który zostanie poprawiony, czy tak już będzie na stałe?
    Ad.2 W grze - jasne że tak. Tylko, czy w dostępnej dla mnie lokacji? Tego akurat nie jestem pewien, gdyż ich szukałem i nie znalazłem. Po wzięciu tego zadania, zabiłem wszystkie dostępne stwory (istoty lasu w 1 akcie, bo jeszcze nie mam dostępu do czwartego.), lecz w żadnej "paczce" Leśnych Centaurów niestety nie było.
    Ad.3 Nie nie było, więc rozumiem, że powinny one występować w "zwykłej" bitwie, w dostępnej lokacji, a poza tym, jak już wcześniej (w poprzednim poście) napisałem, zabiłem je właśnie w trudnej bitwie. Myślisz, że to mogło być przyczyną niezaliczenia tej misji?
    Ad.4 Niestety, lecz chyba nie w moim przypadku. Po relogu i tak misja pozostała niezaliczona.

Jeżeli chodzi o podziały misji, typu "Zgładź xx w liczbie yy", to ja bym wyróżnił inne dwa typy misji: te, w których cel występuje zawsze (np.: zgładź Wilki, Drzewce z Czarnolasu, Sukkuby itp) oraz takie, których cel pojawia się specjalnie dla danej misji. Z tymi pierwszymi, nie ma problemu, gdyż zawsze je można w lokacji gdzieś znaleźć. Jak słusznie Karol zauważyłeś, system naprowadzania jest tutaj zbędny i mówiąc o braku naprowadzania, o ten typ misji mi nie chodziło. Przykładem tej drugiej misji - jest "Skowyt", którego przyjęcie, skutkuje pojawieniem się dwóch Wilczych Zmór. Normalnie ich nie ma, lecz, jak już wspomniałem, pojawiają się one gdzieś w lokacji, specjalnie na potrzeby ww misji. Są one na minimapie zaznaczone w postaci wyróżniających się żółtych kropek, wiec nawet bez naprowadzania łatwo je znaleźć.
    Niestety, lecz obawiam się, że moje kłopoty są skutkiem bugów. Pierwsza możliwość jest taka, że misje z którymi mam problem, są typu drugiego, czyli po ich przyjęciu, odpowiednie stwory (lub "paczki") powinny się gdzieś pojawić, lecz na skutek buga, po prostu ich nie ma. Druga z kolei możliwość jest taka, że poszukiwane stwory, owszem pojawiają się, lecz w innej lokacji, która jest dla mnie wciąż niedostępna. Dotyczy to np. stworów, wchodzących w skład: Istot Lasu i Wyżynnych Klanów, które to występują zarówno w 1, jak i w 4 akcie do którego nie mam dostępu. O dziwo, nie mam żadnego problemu ze znalezieniem stworów (nawet czempionów), przynależących do Najeźdźców demonów, gdyż (jak sądzę), występują one tylko w 1 akcie, do którego mam obecnie pełny dostęp. Z tego względu, skłaniałbym się raczej do tej drugiej teorii - czyli do nieuwzględniania przez Tablicę Misji możliwości dostępu tylko do części lokacji i przydzielanie zadań, które należy wykonać w Czarnolesie, lecz w jego części z 4 aktu, do której bohater nie ma dostępu. Jeśli tal jest, to wprowadzone zmiany, są nie pojedynczą, a podwójną klapą, gdyż nie dość, że okrojono liczbę zadań, to wiele z nich jest po prostu niemożliwa do wykonania.
    Dlatego też, bardzo proszę Autorów Gry (lub kogoś, kto ma na jej zmiany największy wpływ) o zamianę wyżej wymienionych, felernych misji na takie, które będą możliwe do wykonania, gdyż te obecne - są bezsensowne.
    Last edited by semiangel; 23.10.14 at 21:43.

Emro30's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Karol View Post
    Poza tym to że w danej grupie może wystąpić jakis potworek nie oznacza że tam będzie (chyba że na mapie akurat on symbolizuje grupke) wtedy aby odkryć skład trzeba użyć pieczęci
    Tak się składa, że teraz nawet mobek reprezentujący grupę, może wprowadzać w błąd. Tak się dzieje od czasu wprowadzenia sławetnej aktualizacji. Sam miałem przypadek, że wchodząc do bitwy z Kenshim walczyłem z samymi Kappami. A grać trzeba do końca, jak się nie chce tracić złota lub jednostek.
    "Podaj mi piszczel!
    Niechaj na tym flecie
    niepokalanie białym, obranym do czysta,
    zaświstam
    z wesołoposępnym dreszczem"

Server
    CLA01
    leśne centaury nadal nie do znalezienia

Villemo's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Rattus70 View Post
    leśne centaury nadal nie do znalezienia
    Sa wszędzie w Greystone.

Server
    CLA01
    Nie wiem gdzie jest Greystone i pewnie początkujący tez z tym będą mieli problem, na pewno mozna je spotkac odwiedzając Ciche Zagajniki w Czarnolesie.

Gram kleryk 23 lvl

Server
    CLA01
    Leśne Centaury to istoty z lasu, a spotkać je można w 1 akcie jedynie w Cichych Zagajnikach lub w trudnych bitwach, ewentualnie w Ziemiach Światła jest ich pełno, te należące do Wyżynnych Klanów to są Centaury Wyżynnych Klanów, i są dużo słabsze od tych pierwszych.

Page 1 of 2 1 2 LastLast