Results 1 to 4 of 4

Thread: Panel gildii

Server
    CLA01

Panel gildii

Witam.
    Panel gildii w tej grze jest kompletnie bezużyteczny i nic z niego nie wynika. Jest bo jest i już. Nie rozumiem dlaczego twórcy tej gry ciągle poprawiają to co jest dobre, a to co jest kompletnie "skopane" to dalej jest niepoprawione. Nie wiem czy to jest takie trudne ale jak czegoś się nie wie to wystarczy podpatrzeć na innych grach, jak to jest zrobione. Moim zdanie panel gildii powinien zawierać kilka istotnych informacji:

1. Liczba porządkowa z przodu przed nickiem członka żeby wiedzie ilu jest członków w gildii. Komu się chce to liczyć na piechotę?
    2. Gradacja w/g stopnia. Na samej górze przywódca potem oficerowie, sierżanci i członkowie, a kolejność pomiędzy nimi powinna
    być w/g daty wstąpienia. Im starsza data tym wyżej na liście. W tej chwili członkowie układają się alfabetycznie. Po co mi taka
    kolejność? Co mam ich wszystkie nicki pamiętać, czy co? Nie wiadomo ilu jest oficerów ilu sierżantów, a nowy członek wchodząc
    do gildii kompletnie nie ma możliwości zorientowania się jaka jest struktura gildii. Nie wiadomo również czy ktoś jest już długo w gildii,
    czy dołączył wczoraj?
    3. Informacja o tym, czy ktoś jest online czy offline powinna być przekazywana za pomocą jakiego powiedzmy znacznika z boku, podświetlonego
    w przypadku gdy ktoś jest, a wygaszonego gdy kogoś nie ma, a nie tak jak jest teraz, że skaczą z dołu do góry i odwrotnie. Jeśli w gildii jest
    powyżej 200 członków to jest to strasznie uciążliwe.
    4. Kolejną sprawą to po najechaniu na danego członka gildii powinna się wyświetlać data ostatniego logowania i jakaś uproszczona statystyka
    częstotliwości gry żeby wiedzieć czy ten ktoś jest aktywnym graczem czy jest "słupem". Takie rozwiązanie pomogłoby w organizowaniu się
    na wyprawy bo wiadomo by było kto jest bardziej zainteresowany grą, a kto mniej.

Może w końcu twórcy tej gry zrobiliby coś co na prawdę ułatwi grę, a nie tylko same utrudnienia, coś co nie jest nastawione tylko na szybki zysk.
    W tej chwili nazwałbym tą grę anty-społeczną bo jestem w gildii, która ma ponad 200 członków i nie wiadomo z kim rozmawiać i o czym. Wyprawy
    u nas kompletnie leżą. Nawet nie wiadomo kto jest aktywny i jak bardzo i komu jakie stopnie nadać? Nic z tego panelu gildii nie wynika oprócz tego,
    że jest on kompletnie aspołeczny. Następna sprawa: jeśli ktoś wysyła mi zaproszenie do wspólnej bitwy żeby mu pomóc to powinna być zawarta w tym
    zaproszeniu informacja o tym czy on jest z mojej gildii czy nie bo nie mam ochoty tracić wojska dla członków innej gildii. Ponadto konieczność zapłaty
    za opuszczenie pola bitwy powoduje następny odruch aspołeczny bo teraz mało kto komu chce pomagać. Kto zaryzykuje utratę czegoś dla kogoś kogo
    nie zna i nie wie jakim wojskiem dysponuje i z czym przyjdzie się zmierzyć. Do tej pory przy nazwijmy to "falstarcie" można się było wycofać bez konsekwencji.
    Po ostatniej aktualizacji już tak nie jest co oczywiści uderzy tylko i wyłącznie we współpracę między graczami i pogłębi negatywne relacje.

Czy o to chodziło twórcom tej gry?

Polish Community Manager BB_Naerjan's Avatar
    Server
    CLA01
    Witaj TOMANIS,

Dziękuję za Twoje sugestie, przekazałam je deweloperom gry.

Pozdrawiam

Server
    CLA01
    Zgadzam się. Dlaczego nie da się wysłać wiadomości do wszystkich członków? Można by dodać dla przywódcy informację kto z członków wykonał zadanie gildyjne, typu szukanie skarbu. W tej chwili przywódca nic nie widzi.

Server
    CLA01
    Tak, wszyscy się zgadzamy. Sugestie przekazano. Ale nie oczekujmy szybkich reakcji. Do bolączek związanych z gildią należy dodać to o czym pisze już od dawna. Zamulanie gry podczas walk i przechodzeniu przez portale. Gildia 200 osobowa to jeszcze nie problem, zwiechy są prawie niezauważalne. Ja należę do gildii, która miała prawie 1500 członków. W innym poście wspominałem o 150 to liczba aktywnych graczy. W sumie nie ma się chyba czemu dziwić, że zwiechy półminutowe występują gdy przy każdej walce uruchamiane są - nie wiem po co - algorytmy: rozłączenia i połączenia z czatem, sortowania gildii. I raz jeszcze napiszę po co te działania w trakcje gry??
    Zaprawdę niezbadane i niezrozumiałe są koncepcje autorów tej gry! Coś mi mówi, że popełniono karygodne błędy na etapie planowania i teraz trudno nad tym zapanować. Poprawią jedno to sypie się coś innego. No ale cóż, ludzie lubią sobie utrudniać życie. Gdybym był osobą odpowiedzialną za projekt, pozostawił bym szatę graficzną zaś algorytmy zarządzające, napisał od nowa. HOWGH