Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 31 to 40 of 54

Thread: Decyzje strategiczne rodem z pierwszej klasy studiów ...

Server
    CLA01
    dobrze prawi...polac mu
    jak wszedłem po atualizacji i zobaczylem te limity ktore oczywiści mozna powiekszyc za pieczecie to odechcialo mi sie w to grac :|

Quote Originally Posted by Czambor View Post
    Z przykrością dołączę się do głosów krytycznych. Limity kojarzą mi się wyłącznie z socjalizmem i to w najgorszym wydaniu. Za to nie rozumiem jak można pozbawiać graczy tego, co sami sobie wypracowali. Obydwie ostatnie aktualizacje należy uznać za nieudane. Pierwszą dlatego, ze nowe skille na pvp dały wielką przewagę klerykom i nekromantom. Ponadto zamiast mieć wybór - każda z profesji w wykonaniu różnych graczy wygląda tak samo, bo tylko niektóre czary i umiejętności są przydatne. Wzmocnienie jednych skilli a drastyczne osłabienie innych wywróciło do góry nogami marzenia o balansie postaci. Z kolei druga aktualizacja to prawdziwa katastrofa, która de facto spowodowała niegrywalność Herosów. teraz bez pieczęci w grze nie mozna się nawet podrapać po nosie, przy czym ceny są wzięte z kosmosu. Blokuje się wszystko od gospodarki, poprzez produkcję wojska a na nieszczęsnych torbach na itemy kończąc. Jeśli twórcy chcieli szybko i dużo zarobić to ja wróżę ,że będzie dokładnie odwrotnie.Mógłbym tu opisywać ile obecnie absurdów mamy w rozgrywce - po 30 levelu praktycznie nie ma po co grać, zaś w okolicach 15-20 lev postacie muszą chodzić po Akcie 1 do początku 3 żeby w ogóle mieć szansę cokolwiek zbudować. Robienie godzinami tego samego w kółko tylko dlatego, że ktoś sobie coś takiego wymyślił uważam za idiotyczne Osobiście czuję się potraktowany jak debil i dojna krowa przez firmę Ubisoft. Nie zamierzam być ani jednym ,ani drugim. Oczywiście mam nadzieję na zmiany na lepsze ,ale po ostatnich "popisach" twórców gry moja wiara w racjonalność decydentów została złamana. Szkoda bo Herosi to naprawdę gra z dużym potencjałem ale niestety obecni właściciele praw do gry poszli w stronę czystej komercji, przeciwko graczom i wreszcie wbrew zasadom na których się opierali klasyczni Herosi. To dla mnie nie do przyjęcia Na dziś mówię Wam. Adieu
    Last edited by lukap; 28.09.14 at 04:06.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Kratisto View Post
    Większość z tego co w tym wątku napisano przede mną to wg mnie subiektywne odczucia graczy którzy mało co pograli w HOMM i nie widzą więcej niż czubek własnego noska.
    Prawda jest taka że zmiany wprowadzone w pierwszym upku były długo testowane na serwerze testowym. Oczywiście to duża zmiana i wymaga ogrania na nowych skillach. Uważam że po tak daleko idącej UBI powinno dać dwie- trzy- darmowe zmiany skilli. Sam na swoich hero musiałem płacić za zmiany bo 1 układ był nie trafiony. Odczucia z gry ryckiem - mega dobra klasa została osłabiona i to bardzo dobrze. Wystarczyło wcześniej zebrać po parę k jednostek, wziąść jeden patent na bitwe automatyczną i w ciągu dosłownie trzech godzinek samymi core-owymi jednostkami wygrać 100-200 trudnych bitew! To co to za zasługa gracza zeby w ten sposób nabijać członka rady? Co do obu magów to zasadniczo zmiana skilli (1up) nie wpłynęła na grę solo, lekko natomiast nawet poprawiła gre multi.
    Drugi up jest za ro wprost rewelacyjny. Piszę to poważnie. Po prostu chodzi o to by grać nie jednym hero ale kilkoma. Przed upem - strasznie uciążliwe było powtarzanie w kółko tych samych zadań dziennych w 3-4 miastach. Czasu schodziło na każdej postaci 1h nawet na wybiórczo wybrane questy. Teraz w każdym akcie hero ma dedykowaną lokację gdzie opłaca się misje robić, więc spoko w 20-25 minut i jest czas na walki. Braku jednostek kompletnie nie odczuwam. Jedno co muszę doprecyzować - nie warto teraz rycerzom budować taktyki opartej na jednym-dwóch typach jednostek. Przynajmniej 3 typy bo przy paru walkach nie nastarczy się z produkcją. Walki trudne (lvl 30+) zabierają około 25% jednostek. Więc da radę zrobić run 10+ walk. Moc rycka nadal jest wielka - bossiki tj Erion są na rundkę.
    A kleryk/necro to zupełnie inna bajka, mnóstwo możliwych taktyk, decydowanie o tempie walk i akceptowalnych przy tym stratach, ale siła armii o około 15k mniejsza niż rycu . Generalnie zmiany w mechanice walk są na korzyść ze szczególną dedykacją do walk multiosobowych.
    Natomiast dotkliwy jest stopień utrudnienia gry przez debilne limity. Graczom z dobrze rozwiniętym kontem gra zapętla się na limitach już przy 7 poziomie rozbudowy budynków. Czyli frajerstwo ma płacić albo ma ograniczenia.
    ...w końcu ktoś mądrze prawi...
    ...zmiana skili bohaterów + zwoje + nowe skile i zróżnicowanie statów mobków ożywiły tę grę... pieklą się Ci, którym myśleć się nie chce... ale to już ich sprawa i ja rozwodzić sie w tej materii nie będę
    ...poddanie się przeciwnika znacznie usprawniło wykonywanie questów i ew farmienie... bardzo dobre rozwiązanie
    ...co do limitów surowców... pewnie gdybym zaczynała od zera, tez bym się wściekała... ale po 30 lvlu surowców nie ma na co wydawać... wszystko już rozbudowane jak trzeba, a na questy to, co się zbierze przy okazji, starcza
    ... co do limitów jednostek.... patrz wyżej... dobra taktyka, dostosowanie typu jednostek do przeciwnika i każdemu starczy... trochę tylko szkoda, że w pvp wprowadzono straty woja, bo to akurat potrafi teraz przyblokować dalszą rozgrywkę... ale nikt nikomu nie każe w pvp walczyć :P

jedyny minus ostatniej aktualki to limity przyjmowanych zadań... dużo questów robiło się "po drodze"... teraz nie ma szans i trzeba łazić dziesięć razy w te same miejsca... jak już ubi chciało ograniczyć expienie, lepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie kapliczek i zwojów doświadczenia

btw1... nikt mi nie wmówi (mimo wielu wątków marudzących rycków), że w pvp kler/mag nekro ma jakiekolwiek szanse z ogarniętym bohaterem mocy... a i w pve znacznie większa sb daje duża przewagę... o krytykach nie wspominając

btw2... testowy zamykają niebawem i uruchamiają oficjalną wersję HOMM en i fr więc w najbliższym czasie radykalnych zmian raczej bym się nie spodziewała

btw3... na grę nie wydałam ani złotówki i wydawać nie zamierzam... a i drugą postać nabyłam i plecak mam powiększony... a po ostatniej aktualce nawet na dodatkowe patenty i kombo odłamek na 30 dni starczyło... ja nie narzekam:P

Server
    CLA01
    powiem szczerze wszystkie zmiany sa do zaakceptowania za wyjatkiem odebrania przywodztwa smoczego bo w tym momencie po wbiciu 30 lvl nie ma sensu w to grac bo i tak bonus do levelow byl marny to teraz jest po poprostu nie widoczny pol mojej gildii po 30 lvl przestalo grac bo po cos robic skoro to nic nie daje

Eronnsalis's Avatar
    Server
    CLA01
    Gurasek za nic w świecie nie zamierzałam Cię przerazić więc już szybciutko tłumaczę o co mi chodziło- dochodowość dla firmy, w moim odczuciu i z mojego doświadczenia, jest wprost proporcjonalna do satysfakcji klienta z danego projektu - w związku z czym dokładnie tak jak napisałeś satysfakcja powinna być po obydwu stronach. Rozumiem też, że UBI wprowadza "ulepszenia" globalnie, jednak bez dostosowania ich do realiów danego kraju. W pewnym momencie, powoduje to wystąpienie równi pochyłej - stracą dużo i nagle, a niesamowicie ciężko będzie to odbudować... Dlaczego tak wiele mówi się o zarządzaniu zmianą, i dlaczego ten temat, w tak wielu przypadkach spędza sen z powiek?

I oczywiście tak jak napisał Kratisto- jest to wyłącznie moje subiektywne odczucie z pozycji gracza- jednak właśnie Ci gracze budują pewną społeczność, i zdanie tej społeczności powinno mieć ogromne znaczenie. Na temat doświadczenia w grze w HOMM oraz czubka własnego noska nie będę się wypowiadała

Server
    CLA01
    nie wiem po co tyle pisania ja właśnie skonczyłem z herosami napisałem tez do administracji aby skasowali moje konto i zaprzestali przetwarzac moje dane kleryk 25lvl

szkoda czasu i tych pieniedzy które niestety włozyłem w gre

Server
    CLA01
    To jest beta i na własne ryzyko ktoś płaci kasę w niedokończony projekt, do tego punkt widzenia zależy od stylu grania, czyli zależy ile czasu i kasy chcesz poświęcać. Za 2-3 lata będzie wiadomo mniej więcej jakie kształty ta gra nabierze, bo ubi wydaje gry f2p nie na krótką metę. Podejrzewam, że wszystkie limity będą do zdjęcia, a co za tym idzie napakowanie postaci zajmie sporą ilość kasy, na to trzeba się przygotować i nie ma co narzekać, czyli wóz albo przewóz.
    Last edited by zygzus; 28.09.14 at 15:33.

Server
    CLA01
    Limitowanie czegokolwiek to bzdura. A z punktu widzenia Ubi wypowiedzi tych super ogarniętych ludzi się nie powinny liczyć bo i tak nie płacili i nie płacą więc czy oni są zadowoleni się nie liczy. Zakłądam również że ci" ogarnięci" to siedzą po 18 hdziennie, a niektórzy mają np. pracę więc gap między tymi dwoma rodzajami graczy można było zmniejszyć za PB. Ale jak widzisz że tutaj się nie idzie w porządku w stosunku dla casual gracza, tylko zbiera śmietankę to nawet gdyby były komus potrzebne dodatkowe PB to nie wpłaci bo czarno na białym ktoś chce go wycyckać z pieniędzy.

Server
    CLA01
    poglądy rodem z poprzedniego ustroju... czy sie stoi czy sie leży, jak psu buda się należy...

ani ubi ani bb to nie organizacje charytatywne... przyznaję... środki do wyciągnięcia od graczy kasy maja niezbyt wyrafinowane.. ale na czymś zarabiać muszą

btw1... ogarnięty=myślący...

btw2... też pracuję... traktuję HOMM jako rozrywkę, a takie wściekanie się psuje całkowicie zabawę... wyluzujcie ludzie... to tylko wirtualny świat

btw3... nie wydałam ani złotówki, bo jak przedmówcy słusznie zuważyli, to jest beta... produkt niepełny, wersja testowa... rozbudują fabułę... może inne frakcje wprowadzą... zrobią coś z w końcu z wydajnością serwerów, to i może wydam kilka plnów... na razie to, co dają w grze, w zupełności wystarcza

Server
    CLA01
    Firma UBISOFT zastrzega sobie prawo do zmiany, modyfikacji, dodania lub usunięcia klauzul do niniejszych Warunków Sprzedaży i innych zawiadomień znajdujących się w Usługach firmy UBISOFT, w dowolnym terminie, tymczasowo lub na stałe i całkowicie według własnego uznania. Firma UBISOFT poinformuje Państwa o każdej zmianie, modyfikacji, elementach dodanych do niniejszych WS lub z nich usuniętych poprzez opublikowanie nowych WS na stronach internetowych Usług, których dotyczą niniejsze WS oraz poprzez zamieszczenie zawiadomienia informującego Użytkownika o wystąpieniu zmian, modyfikacji, elementach dodanych lub usuniętych. Każda zmiana, modyfikacja, elementy dodane lub usunięte wejdą w życie po pięciu (5) dni roboczych od dnia opublikowaniu wspomnianego zawiadomienia. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na zmiany wprowadzone do niniejszych Warunków, mogą Państwo zamknąć swoje Konto, zgodnie z artykułem 7 niniejszych WS.

tyle co do relacji coś za coś bez zwrotu kosztów.

Server
    CLA01
    @Eronnsalis zatrudnij mnie

Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast