Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 54

Thread: Decyzje strategiczne rodem z pierwszej klasy studiów ...

Eronnsalis's Avatar
    Server
    CLA01

Thumbs down Decyzje strategiczne rodem z pierwszej klasy studiów ...

Nie wiem kto zajmuje się planowaniem strategicznym w Państwa firmie, natomiast kierując się doświadczeniem, jest ono bardzo krótkofalowe- bardzo łatwo stwierdzić że poprzez 1 aktualizację w bardzo szybkim tempie stracicie ok 67% graczy. Bardzo złe posunięcie, bardzo nieprzemyślana aktualizacja- ale cóż, człowiek uczy się na błędach...

Sama niejednokrotnie doładowywałam konto o pieczęcie bohatera- bo gra była fajna, kojarzyła mi się z beztroskim czasem, natomiast od dnia wczorajszego jestem przekonana, że o ile nic się nie zmieni, więcej tego nie zrobię.

Taka złota zasada- zarabia się na zadowoleniu, nie na frustracji.

Zresztą co ja mogę wiedzieć- ja tylko zarządzam jedną z najbogatszych firm w Polsce

Server
    CLA01
    Moim zdaniem trochę za ostro poszli, ale jestem pewien, że coś z tym zrobią. Usprawnienia ogólnie dobre, ale bez korekt się nie obędzie i poprawek. Bo powiedz mi Po co ci 1milion jednostek? Jak wiemy jest to taktyczna gra, a skoro tracisz dajmy na walkę tracę 3-5 jednostek jak w moim przypadku, a dokupujesz za jakiś czas 30+ to gra taktyczna nie ma sensu.
    Przykład lecisz do przodu tracisz jednostki nie zależy ci na stratach, bo wiesz że zaraz będziesz miała nowe. A przy zmodernizowaniu czasu rekrutacji(Lekko do poprawy oczywiście) musisz zagrać taktycznie, a o to w Herosach zawsze chodziło. Mylę się?

Server
    CLA01
    Gdyby ograniczenia były od samego początku gry i nie takie srogie, gra byłaby do zaakceptowania. Nigdy nie powinno się robić tak, że najpierw daje się wszystko a potem obcina. Mało kto dobrze to odbiera.

Mahora's Avatar
    Server
    CLA01
    Sprawa wygląda tak, że do tej pory spokojnie można było grać bez inwestowania realMoney bo nie spowalniało to i nie utrudniało rozgrywki w znaczący sposób. Dodatkowo wpływy z produkcji były niższe niż zakładano a wydatki rosły, dlatego strategia gotowania żaby - która lepiej by się w tym wypadku sprawdziła nie znalazła zastosowania i zdecydowano się na drastyczne posunięcia aby wydębić wcześniej więcej kasiorki. Czy zabieg się udał czas pokaże.

zagrajmy8's Avatar
    Server
    CLA01
    No cóż, UBI UBI KASE LUBI!

Server
    CLA01
    oj lubi setlersy tez zjebali za swój błąd poblokowali konta graczy z duuużym lvl ubi to generalnie nieudaczniki

Server
    CLA01
    Nie wszyscy są geniuszami strategii a tacy ( jak ja ) tracą tyle jednostek podczas 2 walk ze średnim bądź poważnym przeciwnikiem że przypominając sobie ile poświecili czasu i zasobów na zbudowanie armii załamują się i odechciewa się grać. hmm.... a nie powinno być tak że gra zachęca?

Eronnsalis's Avatar
    Server
    CLA01
    Wyindualizowany oczywiście, że masz racje, jednak jak zauważył Jinpachi nie wszyscy są geniuszami strategii, w związku z czym poziom powinien zostać wypośrodkowany a nie nadmiernie zawyżony. Zresztą jestem przeciwna wprowadzaniu "ulepszeń" bez uprzedniego ich dokładnego przetestowania, odniesienia do statystyk, które na milion procent są nieustannie gromadzone. Potem są kolejne "ulepszenia" ulepszeń i tak do usranej śmierci. Gdybym wypuściła na rynek aktualizację oprogramowania, która spotkałaby się z tak wielkim dissem, w tak krótkim czasie ... prawdopodobnie musiałabym zamknąć firmę w ciągu 4 miesięcy. Poza tym, tego typu zmiany, jeżeli są konieczne, wprowadza się bardzo powoli, a nie uderza jak grom z jasnego nieba... A nie wierzę też, że zamiast tego (albo przy powolnym wprowadzaniu) nie jest możliwe wprowadzenie czegoś nowego, innowacyjnego, przyciągającego użytkownika (odpłatna nowa frakcja, nowa elitarna postać za dopłatą itp.)

Server
    CLA01
    Eronnsalis: Zgadzam się w 100%, najwięcej zarabia się na zadowolonych klientach oraz ich strategia marketingowa jest strasznie krótkofalowa.

Wyindualizowany: Również się zgadzam,ale przyczyna opisanej przez Cb sytuacji jest zupełnie inna.

Od siebie dodam, że twórcy mogli obrać znacznie inną, mniej konfliktową strategię rozwoju. Jest masa różnych sposobów, aby zarobić w grach typu free2play, jak choćby lokowanie produktu, umowy partnerskie, odpłatne udostępnianie nazwy itd.. Do zarabiania w ten sposób potrzebna jest jednak spora ilość aktywnych i zadowolonych graczy. W mojej opinii owe sposoby generują znacznie większe zyski niż te wynikające z kupowania wirtualnej waluty. Pokazały to inne firmy, których nazw nie będę wymieniał,a le myślę że większośc wie, o które chodzi.

Po ostatniej aktualizacji gracze poczuli się oszukani czego wynikiem jest drastyczny spadek zaufania przy braku którego ciężko jest o jakikolwiek zysk. Poczuli się oszukani ponieważ za to za co zapłacili wcześniej muszą zapłacić ponownie, a Ci co nie płacili także muszą zapłacić, aby uzyskać to co przed aktualizacją. Przy braku zaufania, gracze nie wiedzą co się stanie za miesiąc, co się stanie po kolejnej aktualizacji, czy sytuacja się powtórzy. Gracze nie będą mieli ochoty płacić za coś co z duży prawdopodobieństwem może mi zostać za niedługi czas odebrane.
    Last edited by Apeek; 26.09.14 at 19:37.
    ELRATH.PL - HEROES ONLINE

Server
    CLA01
    żenada ,obciach i hańba. proszę o usunięcie mojego konta.

Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast