Reply to Thread
Page 3 of 31 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 21 to 30 of 304

Thread: Diskuze ke změnám MMHO vyvážení zdrojů 6 (25. 9. 2014)

Server
    CLA01
    Zdravím,

MMHO je první MMO co jsem zkusil. Neodolal jsem pokušení opět po dlouhé době zabřednout do světa M&M. Moc jsem nevěřil, ale hra mne chytla. Jedná se samozřejmě o trochu jiný herní zážitek než u předchozích dílů, nicméně autorům se podařilo dobře vystihnout kouzlo a atmosféru původních Hommanu. Hra mi dokonce přišla blíže původnímu, pro mne kultovnímu, třetímu dílu, nežli např. 5tky. Bohužel poslední updaty znamenají, dle mého skromného názoru, kroky stranou. Opět si díku tomu začínám uvědomovat, proč se těmto typům onlinovek vyhýbám. Ještě ke všemu jsou změny směrem k pay2win tak okaté, že to nemůže ve výsledku prospět ani hráčům tak ani tvůrcům. Právě mnohokrát zmiňované LIMITY jsou největším problémem změn. Limitem pro hráče by měl být hráč sám v interakci s herní obtížností, prostředím, herními principy a PvM modelem. Rozumím, že vydělávat se musí, nicméně přicházet o skalní fanoušky série zbrklými změnami a okatým paymodelem není ta cesta. Raději bych uvítal propracovanější model Magie kde by např. každé kouzlo nevypadalo stejně a měl bych opět blažený pocit z castu kouzla tak jako tomu bylo u H3 (ChainLighting rules). Věřím, že tvůrci budou komunitě opravdu naslouchat a nebudou se bát vzít některé změny zpět nebo je přepracovat na únosnou míru. Jinak se omlouvám za nepříliš konkrétní příspěvek, který však vychází z mého aktuálního rozpoložení.

Děkuji

Server
    CLA01
    Přestávám to trošku chápat?
    - omezení produkce jednotek - v rozumné míře bych to pochopil
    - limit záložních jednotek u hrdiny - v případě, že mág méně, válečník více - opět bych pochopil
    - ústupy z bitvy - dobrý nápad
    - limit pečetí - směšné
    - zrušení dolů - k pláči
    - limity surovin - asi nejtrapnější zásah do hry
    - zrušení bonusů u dračích rytířů - proč po 30 lvl. hrát dál?
    atd.
    hra s obrovským potenciálem končí dříve než pořádně začala

Server
    CLA01
    nehratelne koncime lidi

Server
    CLA01
    Nechápu, píšete že zrušíte doly,ale pak zas o kus níže píšete : Města a doly: doly mají větší maximální kapacitu než dělnické domy.

Nic proti, ale opravdu čtu jen negativní vyjádření hráčů a přesto s tím nic neděláte. Popravdě, kde je ta pravda, při zakládání postavy bylo psáno, že rytíř má skupinu jednotek navíc a místo toho má mág 1 tah navíc. Když si vezmu v potaz, jaké kouzla a sílu kouzel má mág, tak opravdu jeden jeho utok nahradí moji nejlepší jendnotku. Mág jedním tahem udělá poškození řekněme za 2000 dmg, to moje jednotka udělá to samé, né-li mín, ale je pravda, že jednotka má šanci dát krit (za 2násobek a víc), jenomže mág nemá 2 tahy (jeden navíc než muj rytíř) ale on dokonce hraje až 4x za kolo - WTF? Po updatu ihned mágové nulové ztráty. Kdybych to věděl, tak si vyberu taky mága. Nemluvě o tom, že rytířova kouzla jsou jen podpurné pro jeho jendotky, hlavní akci provádějí jednotky, ale u mága mít 4 tahy za kolo, když mág má dmg jak jeho nejsilnější jendotka, a ještě stíhne podpořit podpurnými kozly, to je fakt masakr. On hrdina se nemusí bát odplaty, zasáhne jakýkoliv cíl.

Proč redukovat kapacitu jednotek jak u hrdiny tak ve městě? Pár boju a človek se může automaticky přesunout na nižší uroveň mapy, aby začal zas vyhrávat a neztrácel cenné jednotky, což znamená méne XP, tak proč zvyšovat zisk XP, když se stejne budu pohybovat o mapu níž, abych přežil a mel vubec s čím bjovat. Doly nebudou, malé zásoby surovin, menší zisk z města, to vše mně bude nutit hrát s low nepřítelem. Takže o ničem. A za 5 dní aktivity dostat na 5 minut automatické boje (Pch, to je tak na 1-2 boje, než se přesunu s hrdinou, na další boj tak to je tech 5 minut). No jo, jenomže tyhle automaticky bitvy zpusobí 10-20% ztrátu jednotek a když ted surky a jednotky budou cennější (kvuli nedostatku) tak k čemu mi pak ten svitek je? K ničemu!!!!! Protože ta procentuální ztrátovost se zohledí i na nej jednotky. Né díky nechci, raději to zahodím. Na lvl 24 celý den až dva nahaním přes ukoly 300 krystalu (jinak se nedají sehnat) abych si koupil 25 zářivých světlic. Ale při tom kam ta hra spěje, tak velmi lehce je ztratím (obzvlašt za rytíře). myslím, že by si pánové z vývoje nejdříve měli zahrát hru, aby věděli o čem tahle hra je, a věřím že kdyby to lvlovali jak my ostatní, tak by rychle přestali a skončili.
    Last edited by Odrolinek; 23.09.14 at 21:38.

Server
    CLA01
    No začni hrát za mága, protože jak už se psalo, bez pomoci pak nedáš ty pozdější boje a otravovat někoho s žádostí o pomoc moc zajimavé není.

Server
    CLA01
    sorry ale uz ne ... cekal sem ze se chytnete trochu za nos s ohledem na nadavky na vsech serverech po poslednim zprzneni ... bohuzel vam jde jen o prachy, s hracema si yytirate a jeste tu "prstama" managera vyrvavate jak to delate pro nas a kvuli nam ...
    Ted tu zas bude tri dny ticho, aby se tu pak vyskytl neurcitej post kterej nic nerekne. Jako sorry ale jen Heroes *** a zdimate... Jon Van Caneghem musi bejt betelne ***, a vy se za monitorama jen chechtate jak vam naskakujou cisilka na uctech od zlatejch decek ...

PS: kde berete tu drzost hazet odkaz na tuhle prasecinu do spamu a *** s tim vsechny mozny fora ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by BBRothangald; 29.09.14 at 15:50. Reason: Vulgarismy.

Server
    CLA01
    V úvodu děkuju týmu vývojářů za ničení hry...
    Mimochodem všechny changelisty by měly být vydávány předtím než budou zavedeny do hry, aby je hráči Vám mohli dát ZPĚTNOU VAZBU.

1) Odstranění dolů = velká změna
    Můj návrh na vytvoření seznamu, kde by se dalo zjistit kolik kde je surovin, který byl vyhodnocen jako dobrý nápad je implementován zručením dolů... "Gratuluju". (Doufám, že chápete tu ironii)
    Kdybyste radši vymyslely za co dřevo a kamení utrácet. Ale i v Heroesu po nějakém čase se suroviny hromadily a maximálně se vyměnili za zlato, aby se dala koupit armáda.
    A nechápu opravu, když doly odstraňujete: Města a doly: doly mají větší maximální kapacitu než dělnické domy.

2) Omezení surovin
    Přímo geniální je omezit počet surovin výrazně pod hodnotu v achievmentu.

3) Počet jednotek u hrdiny
    V rozumné míře by to omezeno být mohlo, ale vytrácí se variabilita... záleží na implementaci jestli mi povolí řekněmě 60 elitních jednotek na slot a přes to nepojede vlak s tím že budu moci mít tu samou jednotku v každém slotu ale nepujde to sloučit do jedné skupiny po 300 jednotkách abych je mohl rozdělovat, podle soupeře.
    Naopak bych uvítal mít pár nebojovejch slotů ve kterách bych mohl skladovat "rezervy" abych mohl organizovat boj až podle toho co proti mně stojí.
    I když já považuju za kravinu mít jakkoliv omezný počet jednotek v bitvě, protože to je proti principu Heroesů, kdy číl déle člověk hrál tím lehčí boje byly proti neutrálům, tady je to takový skokový lehčí lehčí bum těžký lehčí lehčí, ale boje trvají postupně čím dál déle. Snad to opraví ústup neutrálů....

4) Omezení produkce jednotek v hradu
    V pořádku, pokud by se naopak zvýšil limit produkce jednotek a možnost je uskladnit, jinak je to nesmysl. Buď člověk hraje beze ztrát a je mu to fuk a nebo nehraje jako bojovníci a děláte ijm to těžší i když už teď to mají těžké.
    Mimochodem co questy co žerou armádu například 2000 lučištníků?

5) Lvly Dračích rytířů
    V podstatě nevím o čem mluvíte, ty bonusy za tenhle level je minimální jsem lvl 6 a můžu mít o 1 elitní jednotku víc a 6 základních jendotek... to je teda bonus... a každý lvl 2 staty hera +5 bodů.. úžasné jedna setina artefaktu. Mimochodem 3x mi spadla hra při postupu o lvl výš, takže ani nevím, co se mi zlepšilo, jestli vůbec.

6) Přemístění portálů
    Hlavně doufám, že se přesunul hlavní portál v černé větvy k hradu, jinak je to jedno.
    Last edited by Paran; 23.09.14 at 21:52.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Odrolinek View Post
    Nechápu, píšete že zrušíte doly,ale pak zas o kus níže píšete : Města a doly: doly mají větší maximální kapacitu než dělnické domy.
    psal jsem delší text

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Paran View Post
    ...
    1) Odstranění dolů = velká změna
    Můj návrh na vytvoření seznamu, kde by se dalo zjistit kolik kde je surovin, který byl vyhodnocen jako dobrý nápad je implementován zručením dolů... "Gratuluju". (Doufám, že chápete tu ironii)
    Kdybyste radši vymyslely za co dřevo a kamení utrácet. Ale i v Heroesu po nějakém čase se suroviny hromadily a maximálně se vyměnili za zlato, aby se dala koupit armáda.
    A nechápu opravu, když doly odstraňujete: Města a doly: doly mají větší maximální kapacitu než dělnické domy.
    ...
    tohle uz prece vyymysleli.. po dokonceni dejv linie v kazdem meste somruje postavicka 1000dreva a 570kovu za super uzasnych 5000zkusen zkusenosti. Slovy pet tisic!! to znamena za kdyz se budete snazit a budete hodny a produktivni tak za takovch 15 boju budete mit 1/3-1/5 zkusenosti z jednoho boje. No neni to skvele? je to skvele

Server
    CLA01
    Změny vnímám z větší části negativně.

Rekrutování jednotek déle, proč? Snížení posádky, proč? Limity záloh, proč? Limit surovin, proč? Proč limit úkolů, nebylo by efektivnější řešení toho problému s podvody?

Kolik bude stát dělník pro dělnický dům a kolik jich můžu mít?

Radnice odemyká více budov na třetí úrovni, pozitivní! Nepřítel nabídne ústup, více méně pozitivní, uvidíme v praxi.

Proč došlo ke zrušení dolů a značnému snížení účinnosti/kapacity dělnických domů? Do jejich upgradu člověk vkládá astronomické částky, vysoké levely se mi určitě vysmějí, ale x stovek ne li tisícovek surovin investovaných... To se plánuje také snížit cena za upgrady budov? Nebo zvýšit příjem surovin po poražení NPC obránce? Brát po 20/37 železa, když potřebuji 800 na budovu....

Ústup z bitev... Ano tenhle systém jsem vídával v single player Heroes hrách, ale co se stane, pokud mi vypadne internet, to přijdu o všechny jednotky?

Reply to Thread
Page 3 of 31 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast