Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Zmiany na czacie (propozycja)

Server
    CLA01

Zmiany na czacie (propozycja)

Witam,
    Od czasu otwartej bety, na czacie zrobiło się strasznie tłoczno. Ciężko czasem cokolwiek odczytać, bo zasypany jest po prostu spamem. W związku z czym chciałbym zaproponować jakąś segregację lub filtr, gdzie wpisy można by było posegregować w zależności od poziomu gracza (autora wpisu). Przykładowo dodać zakładki z podziałem poziomów graczy: 1-10, 11-20, 21-30. Gdzie publikowanie wpisów w odpowiedniej zakładce byłoby możliwe dopiero po osiągnięciu wspomnianego progu. Inna możliwość to dodanie filtrowania wpisów w podanych przedziałach. Jak zwiększy się liczba graczy, to czat będzie zasypany. Myślę, że rozumieją mnie osoby, które chciały normalnie rozmawiać na czacie, ale się nie dało...

Server
    CLA01
    Dokładnie, chat nie nadaje się do niczego. Albo przefiltrować lvlami albo aktami, szukasz party na 4 akt teleportujesz się do 4 i tam ogłaszasz. Do tego przydałaby się osobna zakładka na prywatne wiadomości które uciekają w oka mgnieniu gubiąc się w wiadomościach pomorzan.

Server
    CLA01
    Generalnie czat jest do kompletnego przebudowania i choć sam nie gram zbyt intensywnie (dopiero 21lvl), to wpadając od czasu do czasu prowadzenie rozmów po za czatem gildii doprowadza do ułańskiej fantazji...

Radziulo's Avatar
    Server
    CLA01
    Zrobiłbym dodatkowy oddzielny chat dla osob z którymi się 'szepcze'. Poza tym filtr który wszystkie 'pomoże' wrzucałby na chat pomocy a tam z kolei jedna informacja co 30s na osobę

RudyLinek's Avatar
    Server
    CLA01
    Gdyby ludzie wiedzieli do czego służy czat nie byłoby problemu.
    Przede wszystkim ban dla osób, które w kółko macieju powtarzają jedno sformułowanie, na zasadzie "kopiuj - wklej", dwa - wulgaryzmy.
    Może jakiś bot?

Server
    CLA01
    Obecny podział czatu byłby w porządku, gdyby ktoś tego podziału pilnował, a tak o pomoc proszą na globalnym, rozmawiają na pomocy itp. Zdecydowanie zgadzam się co do szeptu, przydałaby się oddzielna zakładka na niego.

Funosek's Avatar
    Server
    CLA01
    A nie lepiej możliwość wrzucania na czat ogólny wiadomości co minutę?

Server
    CLA01
    Problem w tym,że ogólny z wiadomościami co minute traci swój sens. Przede wszystkim trzeba teraz na szybko zamienić miejscami czat pomocy i globalny i oczywiście w późniejszym czasie rozwiązać sprawę "pomorzan".

Server
    CLA01
    Sprawę "pomorzan" akurat dosyć łatwo rozwiązać... ban za pytania o pomoc na globalu i szybko się nauczą... na TSO ten sposób się sprawdził.

Bakeneko's Avatar
    Server
    CLA01
    Ja już kiedyś sugerowałem, aby czat miał dodatkową, a zarazem domyślną zakładkę, na której byłyby wiadomości tylko i wyłącznie z lokacji, w której się znajdujemy. Przykładowo - jesteś w Czarnolesie, to widać tam wiadomości tylko od graczy, którzy tez są w Czarnolesie. W ten sposób można by zlikwidować czat pomocy, bo na owym czacie znajdowałoby się znacznie mniej ludzi, a z racji, że wszyscy są na podobnym poziomie, to mogą sobie wzajemnie pomagać. To wg. mnie najbardziej optymalne rozwiązanie. Ogólny czat dla zwykłych pogawędek mógłby być obok.

Page 1 of 2 1 2 LastLast