Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 11 to 20 of 20

Thread: Zmiany na czacie (propozycja)

Funosek's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Evandar View Post
    Sprawę "pomorzan" akurat dosyć łatwo rozwiązać... ban za pytania o pomoc na globalu i szybko się nauczą... na TSO ten sposób się sprawdził.
    Tylko wymaga to ciągłego monitorowania czatu przez jednego z moderatorów - a łatwiej chyba w jakiś sposób ograniczyć spam niż go po prostu systematycznie usuwać.

Server
    CLA01
    Gdyby wprowadzić filtr wyłączający ludzi poniżej 10lvl to jestem skłonny wierzyć, że już by było mniej "pomorzan". No chyba, że ktoś w ten sposób chce dobić do lvl cap'u... To tylko jedna z moich sugestii. Oczywiście tutaj jest też minus dla osób grających drugim bohaterem, który nie będzie jeszcze spełniał "wymagań" filtra.

Villemo's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Dardvader View Post
    Gdyby wprowadzić filtr wyłączający ludzi poniżej 10lvl to jestem skłonny wierzyć, że już by było mniej "pomorzan". No chyba, że ktoś w ten sposób chce dobić do lvl cap'u... To tylko jedna z moich sugestii. Oczywiście tutaj jest też minus dla osób grających drugim bohaterem, który nie będzie jeszcze spełniał "wymagań" filtra.
    Ale z drugiej strony ktoś kto gra już drugim bohaterem powinien na tyle ogarniać aby wiecznie nie płakac

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Funosek View Post
    Tylko wymaga to ciągłego monitorowania czatu przez jednego z moderatorów - a łatwiej chyba w jakiś sposób ograniczyć spam niż go po prostu systematycznie usuwać.
    Czy łatwiej to mam pewne wątpliwości, na pewno byłoby lepiej. no a powiedzmy sobie szczerze, czat jest jeden, wystarczy kilku modów żeby mogli go non stop monitorować. Można wprowadzać ograniczenia czasowe na czaty, ale to raczej nie ograniczy spamu "pomorzan" na globalu moim zdaniem, dalej będą spamować tylko w dłuższych odstępach czasowych ;P

Co do ograniczenia poziomów na czat... nie sądzę żeby akurat poziom (lvl) gracza miał tak duży wpływ na to czy spamuje... prędzej ich wiek, a tego się nie sprawdzi przecież ;P

Podoba mi się za to pomysł z oddzielnym czatem dla lokacji... jeśli dobrze pamiętam było coś takiego nawet w pierwszej wersji gry (na zamkniętej becie).

PO90
    Guest
    Ale kombinujecie ludzie. Wasze pomysły w większości podobają mi się tak samo jak sam spam na czacie globalnym. Aż w końcu się okaże że przez ''pomorzan'' ograniczą czat wszystkim użytkownikom i będzie problem w komunikacji. Programowanie to nie zabawa i nie pstryknięcie palcem. Już lepiej zrobić coś takiego że np. gdy ktoś wpisuje na czacie globalnym słowa kluczowe: ''pomoże'', ''ratunku'', ''pomorze'', ''pomocy'' itp itd to by go wywalało na czat pomocy, lub usuwało wiadomość. Chodź po tym pewnie miliard osób by pisało czemu czat nie działa, albo kasują się wiadomości. Więc przydałaby się systemowa wiadomość zwrotna że ''czat pomocy'' jest obok.

Server
    CLA01
    Witam,
    Od czasu otwartej bety, na czacie zrobiło się strasznie tłoczno. Ciężko czasem cokolwiek odczytać, bo zasypany jest po prostu spamem. W związku z czym chciałbym zaproponować jakąś segregację lub filtr, gdzie wpisy można by było posegregować w zależności od poziomu gracza (autora wpisu). Przykładowo dodać zakładki z podziałem poziomów graczy: 1-10, 11-20, 21-30. Gdzie publikowanie wpisów w odpowiedniej zakładce byłoby możliwe dopiero po osiągnięciu wspomnianego progu. Inna możliwość to dodanie filtrowania wpisów w podanych przedziałach. Jak zwiększy się liczba graczy, to czat będzie zasypany. Myślę, że rozumieją mnie osoby, które chciały normalnie rozmawiać na czacie, ale się nie dało...
    To jest raczej niemożliwe technicznie a jeśli już to obciążałoby za bardzo serwer czatu.

Generalnie czat jest do kompletnego przebudowania i choć sam nie gram zbyt intensywnie (dopiero 21lvl), to wpadając od czasu do czasu prowadzenie rozmów po za czatem gildii doprowadza do ułańskiej fantazji...
    Ten czat jest właśnie bardzo prosty , tylko ilość osób i intensywność postów bardzo go zaśmieca .

Quote Originally Posted by Evandar View Post
    Obecny podział czatu byłby w porządku, gdyby ktoś tego podziału pilnował, a tak o pomoc proszą na globalnym, rozmawiają na pomocy itp. Zdecydowanie zgadzam się co do szeptu, przydałaby się oddzielna zakładka na niego.
    Jak widzę skład moderatorów jest w trakcie budowy , na dodatek wszystkie te osoby to są wolontariusze nie wiem czy z doświadczeniem czy bez . Ale czas szybko ich zweryfikuje i pozwoli im nabrać ogłady.
    Oddzielna zakładka na szepty/pw w grze to była dobra rzecz i możliwa do zrealizowania

Quote Originally Posted by Bakeneko View Post
    Ja już kiedyś sugerowałem, aby czat miał dodatkową, a zarazem domyślną zakładkę, na której byłyby wiadomości tylko i wyłącznie z lokacji, w której się znajdujemy. Przykładowo - jesteś w Czarnolesie, to widać tam wiadomości tylko od graczy, którzy tez są w Czarnolesie. W ten sposób można by zlikwidować czat pomocy, bo na owym czacie znajdowałoby się znacznie mniej ludzi, a z racji, że wszyscy są na podobnym poziomie, to mogą sobie wzajemnie pomagać. To wg. mnie najbardziej optymalne rozwiązanie. Ogólny czat dla zwykłych pogawędek mógłby być obok.
    Jak już pisałem wyżej to skomplikowane technicznie . A jeśli już coś takiego to wcale nie ułatwia zadania . Takie rozwiązanie jest czasem spotykane w grach z klientem gry.

Quote Originally Posted by Funosek View Post
    Naprawdę dobry moderator jest w stanie ogarnąć czat nawet przy takim zalewie informacji jaki jest obecnie . Nie może tylko wdawać się w niepotrzebną polemikę . Musi tylko być obecny .
    Jeśli na przykład wykluczy się z czatu globalnego osoby przeklinające i obrażające innych oraz przekieruje się odpowiednio prośby o pomoc na zakładkę czatu do tego przygotowaną , to czat stanie się o wiele bardziej przejrzysty i wygodniejszy do prowadzenia normalnych rozmów .

Pozdrawiam
    Tomek / Dreamfas

Server
    CLA01
    Nie działa czat. Wyświetla się komunikat: "Nie podłączony". Jakaś rada, a może to jeszcze nie do końca naprawione błędy?

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    To normalka. Zawsze po aktualizacji gry, trzeba wszystko zbierać do kupy

Server
    CLA01
    Gratulacje dla moderatorów za zabieranie jednostek przy zacięciu gry z ich winy a prośba o tak szybkie załatwienie problemów z czatem też z ich winy ,chyba że to przekracza ich poziom wiedzy!!!!

Server
    CLA01
    Ale co do tego mają moderatorzy? To tak jakby mieć pretensje do pani która siedzi na okienku w banku, że stopy procentowe nam nie odpowiadają.
    Chociaż czasami zdarza się, że taki mod silnie wybiela BB...

Page 2 of 2 FirstFirst 1 2