Results 1 to 3 of 3

Thread: Záznamy bitev - Azyl/klerik

Server
    CLA01

Post Záznamy bitev - Azyl/klerik

ahoj
    tak si tak chodim po mapě a narazim na průměrnýho soupeře (po nasazení runového kamene spadnul na vyzývavého) - ale naštěstí na expertní úroveň, to pořád byl smrtící zápas, protože byl to můj první boj na smrtící úrovni tak vám z toho přinášim video dokazující že i za mága azylu jde hrát boje na téhle obtížnosti s rozumnýma ztrátama, a to i bez šampionských jednotek, stáda světlic a s mizernou výbavou....
    první část: https://www.youtube.com/watch?v=u0ROfA6rCbo a konec https://www.youtube.com/watch?v=WRhIoX_dc34

od 21 lvl jsem měl volný bod a pořád se nemohl rozhodnout na co ho použít - rozhodoval jsem se mezi pacifikací, spěchcem a zrušením magie, trvalo mi to až do lvl 22, kdy jsem si řekl že už to musim rozhodnout a když si nemůžu vybrat jedno z těch tří, tak je prostě musim mít všechny, tak jsem zrušil duševní symbol a to kouzlo předtím a tohle byl první boj kde jsem nastupoval s novým nastavením - proto jsem se trochu zarazil když jsem dal spěch a zjistil že to neni na všechny jednotky ale má to stejný dosah jako léčení:-)
    P.s. vy co nahráváte videa delší 10 min. máte koupenou licenci nebo jste to nějak obešli??
    Last edited by Teseract; 05.09.14 at 07:39.

Balreth's Avatar
    Server
    CLA01
    Pár rad a postřehů z tvého videa:
    1) když je jednotka na tahu neznamenáto, že s ním musíš táhnout, využívej funkci čekat, ve tvém videu jsi táhnul tak, že jsi se dostal na dosah nepřítele a ještě jsi promarnil útok střelců, počkej si oni příjdou blíže a budeš na ně moc útočit
    2) zbytečný uspávat jednotku, která k tobě ještě 2 kola nepříjde, opět počkej si na správnej okamžik a uspi je v momentě kdy je to třeba a dá ti to nějakou výhodu, například v téužině nahoře, stačilo uspat jedny a nedostal by se k tobě nikdo až na džiny
    3) rozmístění jednotek, světice dopředu, heal vždy dozadu a rozhodně si nezablokovat melee jednotku jako jsi to udělal s inkvizitorama
    4) nedávej jednotce obranu pokud to není skutečně třeba, plýtváš tahy, v třetím kole dáváš obranu inkvizitorům na které nikdo neútočí a kteří můžou dorazit džiny
    5) vůbec nepoužíváš info o jednotkách takže nevíš jejich iniciativu, dosah útoku, pohyb, poškození zkrátka nic, hraješ na slepo
    6) nepoužíváš ability jednotek, oslebení od světice jsem tam nevidel až do 6. kola, to samé inkvizice
    7) nepoužíváš svoje kouzla správně, pacifikaci třeba máš celou dobu nabitou a nevyužíváš ji, to samé svatyně
    8) inkvizitor může útočit také, máš vedle nich silnou stvůru s pacifikací na 2 kola a přesto jim dáváš obranu když je nikdo neohrožuje a můžou útočit do zpacifikované jednotky
    9) v 10 kolem oslepíš slabší jednotku která nemá štít a mohl bys ji pár útoky sundat a jdeš do nejsilnější jednotky která má štít... přesně naopak než by to mělo být, hned na to máš možnost aspoň tu silnou pacifikovat, ale ty ji místo toho necháš zaútočit
    Last edited by Balreth; 05.09.14 at 13:47.

Server
    CLA01
    dík - za postřehy
    půlku z nich zamítám rovnou a na ten zbytek se jdu podívat na video proč jsem to udělal zrovna takhle....

omg. to néééé - napsal jsem hodně obsáhlou odpověd a v okamžiku odeslání mi naskočila bílá stránka a nedostupný forum:-(
    tak znova s stručně...
    1, tu funkci znám a hojně využívám - i to bylo párkrát na videu - ale popravdě to tu nebo moc častý protože to nebylo třeba
    nevšim jsem si že bych někde vynechal střelbu střelcem - jednou na začátku když nebyl nikdo v dostřelu a potom na konci když jsem nechtěl střílet...
    2, patrně narážíš na uspání těch 130 psíků v půlce mapy, to bylo schválně - radši k sobě pustím ty 2 slabší jednotky než ty silný - navíc mi potom budou dělat štít před těma silnýma... - uspávat někoho v úžině by znamenalo tam někoho chytit a potom 2 kola bušit do bránících se jednotek na druhý straně - to se mi fakt nechtělo..
    3, tvůj názor, já osobně bych to nikdy za takovéhle situace neudělal, napadá mě několik důvodů proč je tohle rozestavění lepší - inkv. dopředu jako štít - střelci bezpečně dozadu - nikdy nenechat přijít nepřítele natěsno ke střelcům - a světlice střelec je..
    a, když světlice útočí na někoho kdo je těsně u ní tak jí útok oplatí (škody navíc)
    b, inkv. jdou dobře bránit kombem - inkvizice-svatyně - světlice zezadu můžou pořád pálit, obráceně je to k ničemu - zasekám si světlice a inkv. po nepříteli můžou házet leda tak modlitbu...
    c, inkvizice a následný útok světlic je účinější než útok světlic inkvizice vzadu za světlicema
    d,když budou světlice útočit tak nebudou v obraně a soupeř do nich bude mlátit plnou silou - zbytečný poškození navíc...
    4,když pro jednotku nemám využití dostane obranu - navrhovaný tah je pěkný - ale konečný důsledek by byl hodně špatný
    a, pravděpodobně by je nezabili (1-2 by zůstali)
    b, inkv. by opustili místo a odkryli střelce případnému útoku
    c, dostali by se z dosahu léčivého kouzla - takhle jedním kouzlem léčim všechny jednotky
    d, celý příští kolo by byly nebráněný a vystavený plnému útoku - to jsem nechtěl riskovat...
    5,s každou jednotkou už jsem se potkal, takže se nepotřebuji znova dívat na jejich staty a schopnosti
    iniciativa mě nezajímá - kdy která jednotka hraje vidím vpravo dole
    dosah řešim v případě kdy potřebuji vědět jestli jsem nebo nejsem v dosahu, když on na mě může - tak já na něj taky můžu..
    pohyb si a, pamatuji z jejího pohybu směrem ke mě
    b, lehce odvodim kam bude která jednotka útočit když už jsme v těsném kontaktu
    poškození odvodim dle typu a množství jednotky - přesnější údaje jsou mi tak nějak k ničemu když existuje nějaký rozptyl útoku - když nevim a chci to vědět, tak se podívam...
    6, tak to jsi asi jedno přehlédl - do 6. kola jsem slepotu od světlice min. jednou použil, inkvizice nebyla vůbec potřeba - případný střelecký útok do kněze mi nevadí - spíš jsem za něj rád protože mi nestřílí do střelce a inkv. budu průběžně léčit plošným kouzlem hrdiny..
    7, tak nějak nebyl žádný extra důvod jí víc použít, znám svoje léčitelské schopnosti a škody které mi můžou konkrétní jednotky v dosahu zhruba způsobit, navíc jsou to docela drahý kouzla a já bych nerad aby mi na konci došla mana na nějaké léčení nebo strategicky umístěné kouzlo... všimni si že mi na konci po posledním léčení nezbyla mana ani na jedno takovéhle kouzlo...
    8, ano můžou, ta situace tam nastala asi 1-2 - ale já to hrál na obranu - protože útok mi odhalí jednotku na celé kolo případnému dalšímu útoku - a to si u zraněného inkv. nemůžu moc dovolovat... podrobnější info. - bod č.4
    9, ano, šlo by to provést, tak jak to popisuješ, - ale moje řešení se mi zdá mnohem elegantnější - nesmíš brát jenom 10 kolo, mrkni na to, co tomu předcházelo, v 9. kole mám možnost oslepit psíky (světlicema) u inkvizitorů dole, ale já místo toho počkám s tahem světlic, hrdinou dám svatyni na inkvizitory a začnu vším pálit na horní slabší jednotku, proč?? nechci mít psíky u zdecimovaných inkv. když nahoře mám jezdce v počtu 40/41,
    navíc vím, že psíci za jedno kolo k jezdcům nedojdou a skupina inkv. s full HP má v záloze jedno léčitelské kouzlo (přes 3k HP) takže mi je jasný že jeden útok od psů v pohodě ustojim (toť plán na 10 kolo) takže zatím v 9. kole zredukuju horní jednotku na polovinu a na závěr jí znova oslepim a vím že od ní mám klid. následná střelba hrdinou do psa v obraně je jenom pro to aby hrdina něco udělal.. v 10. se nechám udeřit (do bránící jednotky se skoro plnym HP) a díky tomu získám odhalenou jednotku do které můžu v klidu zabušit vším co mám k dispozici - a zbytek už je jednoduchý...

P.s. neřikám že by to takhle fungovalo proti hráči - ale v PVE to tak jde úplně v pohodě...
    později jsem dal jinou bitvu na smrtící úrovni (jiná mapa) - kde jsem neměl možnost se takhle hezky zapikat + mi ve 2-3 kole došel runový kámen,
    tam jsem se musel hodně snažit a ve finále jsem stejně utrpěl masové ztráty v počtu 14 inkvizitorů (7 na každý skupině) což by v pohodě spravilo jedno léčivé kouzlo - ale už nebyla mana, tak jsem si říkal, vidíš, kdyby jsi někde nedal pacifikaci tak by jsi ted měl na léčení - otázka je jestli bych díky tomu neměl větší ztráty...
    Last edited by Teseract; 05.09.14 at 22:25.