Results 1 to 10 of 10

Thread: Demolice

Server
    CLA01

Demolice

Zdravím, rozhodl jsem se přestavět si budovy v některých městech a všiml jsem si tohoto. Samozřejmě u dolů pokud jej zdemolujeme dostaneme zpět veškeré stavební povolení vynaložené na jeho stavbu a vylepšení, to ale neplatí u stavby jednotek, tedy spíše jejich vylepšení a zednického domu. Pokud postavíme jednotku stojí to 1 stavební povolení, následně je třeba postavit zednický dům, taktéž za jedno povolení a poté samotné vylepšení, tedy další 1 bod. Při zbourání zednického domu se však vrátí k použití jen jedno stavební povolení, přičemž lze stále najímat vylepšenou jednotku, zdá se tedy, že je vše v pořádku. Pokud ale zbouráme nejprve budovu jednotky vrátí se nám pouze 1 povolení, přičemž při znovu výstavbě nemůžeme najímat vylepšenou jednotku a zároveň se vylepšení této stavby automaticky anuluje a musíme jej postavit znovu, to znamená že hra nevrátí náklady vložené do stavby a naopak je ještě zvýší. Zatím jsem nemohl srovnat se zemí další budovy, nicméně předpokládám, že ve městě, kde jsem již zboural zednický dům a jednotky vylepšené mohu stále najímat, při demolici této budovy dostanu nazpět opět pouze jen stavební body odpovídající úrovni budovy a nebude brán zřetel na body vynaložené na vylepšení těchto jednotek.
    Last edited by Sobisek; 02.09.14 at 22:35.

Server
    CLA01
    Právě jsem si uvědomil, že možnost najímat vylepšené jednotky s absencí zednického domu ve městě lze také považovat za chybu, vzhledem k tomu, že jde budovy s jednotkami poté i nadále vylepšovat (nově vyzkoušeno). Tedy zednický dům je nutno postavit pro vylepšení jednotek, následně jde však zbourat bez následků. Budova je tedy v podstatě navíc a zbytečná, tudíž by možná bylo vhodnější přidat možnost vylepšit jednotlivé budovy nebo jinak poupravit systém kterým se tyto budovy navzájem propojují.

Server
    CLA01
    Aha a mě se zdálo, že stavební povolení mi při bourání nějak haprují.

Otázka na Moda/GM - budou tyto povolení vráceny po opravě chyby? Wipe by dle šumu už být neměl - je to tak?

Czech Community Manager BBRothangald's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Carthoo View Post
    Aha a mě se zdálo, že stavební povolení mi při bourání nějak haprují.

Otázka na Moda/GM - budou tyto povolení vráceny po opravě chyby? Wipe by dle šumu už být neměl - je to tak?
    Wipe nebude, ale s vracením povolení kvůli chybám ve hře to bude problematické. S podobnými chybami je v betě nutno počítat. Můžete však zkusit podporu přes stránky MMHO. Vyřízení záležitosti ale bude trvat, podpora je zahlcená.
    BB_Rothangald
    Český komunitní manažer MMHO

Server
    CLA01
    Tak nevěděl jsem, jestli to tak je záměrně nebo ne, proto jsem to rovnou nekategorizoval mezi chyby a je to zde místo v hlášení chyb, chtěl jsem na to hlavně upozornit.

Server
    CLA01
    Rothe??? To znamená, že člověk, který dává čas do bugové open beta verze, tak je při přechodu na ostrou verzi odměněn tím, že má méně stavebních povolení a ví bůh čeho dalšího, než jakýkoliv nově příchozí? Chyby v betě, budiž. Tahle dokonce opravdu spadá do beta fáze. Ale pokud neni wipe při přechodu na ostrou, snad mám chyby opraveny A napraveny, ne?

Transakce za pečetě se určitě zlohují. Tzn podívat se kolik povolení koupil a v jaké fázi příběhu je (tzn kolik jich dostal herně), to snad zvládne docela nenáročný skript, porovnat údaje. Jako jo, asi by to odstavilo server, ale ten se odstavuje dost často i tak. Právě proto že jsme v OB. Koupil 10 + dostal 40 = 50 - 25 má postaveno - 20 má nepoužitých = přidat 5 povolení.

Přes podporu by to určo bylo peklo, ale pokud je nalezena závažná chyba, tak by vývojář tuhle záplatu a nápravu měl udělat přednostně.....

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Carthoo View Post
    Rothe??? To znamená, že člověk, který dává čas do bugové open beta verze, tak je při přechodu na ostrou verzi odměněn tím, že má méně stavebních povolení a ví bůh čeho dalšího, než jakýkoliv nově příchozí? Chyby v betě, budiž. Tahle dokonce opravdu spadá do beta fáze. Ale pokud neni wipe při přechodu na ostrou, snad mám chyby opraveny A napraveny, ne?

Transakce za pečetě se určitě zlohují. Tzn podívat se kolik povolení koupil a v jaké fázi příběhu je (tzn kolik jich dostal herně), to snad zvládne docela nenáročný skript, porovnat údaje. Jako jo, asi by to odstavilo server, ale ten se odstavuje dost často i tak. Právě proto že jsme v OB. Koupil 10 + dostal 40 = 50 - 25 má postaveno - 20 má nepoužitých = přidat 5 povolení.

Přes podporu by to určo bylo peklo, ale pokud je nalezena závažná chyba, tak by vývojář tuhle záplatu a nápravu měl udělat přednostně.....
    Chyby samozřejmě opraveny budou. Vy možná oproti novým hráčům budete mít méně povolení (to ale záleží na vás, jak s nimi nakládáte), ale nesrovnatelně větší pokrok ve hře, který vám zůstává.
    BB_Rothangald

Server
    CLA01
    Promiň Rothe, to je všechno hezké ale zavání to diletantstvím. Nejsme děti, takže víme, že tohle všechno ošetřujou podmínky, nicméně neopravit následek chyby, když náprava je nejn možná, ale relativně snadná (viz můj předchozí post). Je to v podstatě ten samý princip, jen v nesrovnatelně menším měřítku, jako když daleko větší hry mají platby i v CBT a následně je vrací. Příklad - WarThunder - v CBT/GBT byly zavedeny platby a poté přišel wipe - tzn projeli systém a každý hráč dostal zpět goldy které koupil + které vyhrál. Nic těžkého - skript prostě vzal veškeré jeho goldové nákupy + zůstatek goldů na účtě a ty hráč dostal zpět. Proč to nejde zde? Sobisek urcite neni jediny, kdo si s budovami hraje - hlavne proto ze v serii HoMaM kazdy stavel vzdy od zacatku a i zde většina lidí staví kasárna a až poté zjistí, že potřebujou ve městě stavět doly....

A btw "možná oproti novým hráčům budete mít méně povolení (to ale záleží na vás, jak s nimi nakládáte)" - to promiň. Princip hry je, že stavební povolení se nedají ztratit - tzn pokud je někdo ztratí, je to chyba hry - a měla by být napravena. Nechávat to na jednotlivé žádosti na podporu, když to lze udělat systémově....proč?

Balreth's Avatar
    Server
    CLA01
    Takže dejme tomu, že by se mi nějak záhadně bugly atributy mého hrdiny, z důvodů chyby ve hře protože je to beta a já jsem měl díky bugu permanentně dvojnásobnou sílu. To mi teda taky vývojáři nechají a také to bude "záleží na mě jak já nakládám" se svým hrdinou, čili jen moje věc zda jsem 2x silnější než kdokoli ve hře kdy může být?

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Balreth View Post
    Takže dejme tomu, že by se mi nějak záhadně bugly atributy mého hrdiny, z důvodů chyby ve hře protože je to beta a já jsem měl díky bugu permanentně dvojnásobnou sílu. To mi teda taky vývojáři nechají a také to bude "záleží na mě jak já nakládám" se svým hrdinou, čili jen moje věc zda jsem 2x silnější než kdokoli ve hře kdy může být?
    Veškeré chyby se opraví, a tedy i tato.
    BB_Rothangald