Results 1 to 2 of 2

Thread: Využití terénu

Server
    CLA01

Využití terénu

Zdravím, všiml jsem si za dobu hraní několika věcí, které jsou pro mne méně či více důležité a podstatné, takže co se týče soubojů. První věcí, kterou bych chtěl zmínit je automatická "obrana" po odehrání jednotky, myslím, že by bylo zajímavější, kdyby byla "obrana" oddělena jako samostatný tah, samozřejmě hráč může zaútočit nebo se bránit, nicméně při přesunu jednotky by tah vypotřeboval a jednotka by tak neměla obranu, to by mohlo hráče nutit přemýšlet, jestli je zrovna výhodnější jednotku přesouvat nebo se bránit.
    Další věcí je využívání terénu a různých překážek na boji, na mnoha polích jsou překážky typu plot a podobně, které létající jednotky mohou překonat, nicméně pro pěchotu znamenají obchůzku a jsou tak snadným terčem například pro početnou jednotku střelců, překážky by však mohly sloužit i jako kryt, pokud by například jednotka přešla na dosah překážky získala by například bonus "krytí", který by o nějaké procento snižoval útok z dálky. Takových přídavků na bojištích by mohlo být více, například nějaký objekt na bitevním poli, který by armádě dodal trochu iniciativy (objekt praporu), myslím, že něco podobného nebo dokonce přesně toto bylo v některých z předchozích dílů série.
    Kouzla vs síla - samozřejmě rozdělení čistě kouzelník a čistě bojovník není nic špatného, obě povolání mají svoje + a - a každý má nějaký herní styl, který je pro něj nejlepší, nicméně chybí mi variabilita, jako válečník musím kupovat svitky, kam zmizela magická věž a možnost získávat a kombinovat různá kouzla, takhle mi chybí nějaká pestrost se kterou mohu vyzrát na nepřítele a používám většinou stále jeden a ten samý osvědčený styl hraní, který vychází. Takže větší možnosti při zaměření hrdiny.
    No, myslím, že to jsou hlavní věci na kterých by se mohlo co se bojů týče zapracovat.

Orichi's Avatar
    Server
    CLA01
    Osobně jsem zastáncem, že systém pohyb a pak ještě možnost zapnutí obrany je ok. Kdyby jsi to zrušil, tak si představ jak by jsi to usnadnil střelcům a mágům Všimni si když hra začíná všem naskočí po tahu štít. Kdyby se jim štít nezapnul, bylo by to mnohem jednodušší. Krom toho když už by jsi chtěl oddělovat pohyb od obrany, musel by jsi oddělit i pohyb od útoku. Zbytečně by to zkomplikovalo a narušilo již funkční a stávající systém a zbytečně by to protahovalo hru, což by mělo dopad na spoustu dalších herních prvků, jako jsou časy při nájezdech, úkoly typu do 4 kol zabij, ubraň apod.

Na druhou stranu takový +5%def krycí bonus(nebo tak nějak) za stání přímo u překážky v terénu není špatný nápad stejně tak ostatní supportovací prvky na bitevním poli .)

U té třetí části "kouzla vs síla" moc nerozumím jak to myslíš, nebo na co narážíš.