Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Oznámení hráčům – vyvážení zdrojů 6

Czech Community Manager BBRothangald's Avatar
    Server
    CLA01

Exclamation Oznámení hráčům – vyvážení zdrojů 6

Vážení hráči,

děkujeme vám!

Úvodem tohoto dopisu vám chceme jménem celého týmu MMHO opravdu poděkovat.

Uplynulé měsíce pro nás byly skutečně strhující. Od uvedení otevřené bety na našem prvním trhu (v dubnu) jsme dosáhli několika důležitých cílů:

• Hra je nyní dostupná ve 4 jazycích (Německo, rusky mluvící oblasti, Polsko, Česká republika). V následujících měsících se plánuje otevření dalších jazykových verzí, takže zůstaňte s námi.
    • Na základě vaší zpětné vazby jsme zapracovali na vyvážení hry, vylepšili jsme rozvržení bojových map, přepracovali chat, vylepšili výuku a provedli mnoho dalších změn, jejichž uvedení by zde zabralo až příliš místa.
    • Od vydání otevřené bety jsme vydali největší herní přídavek: Zapomenutá místa. Dle zpětné vazby napříč všemi fóry byla Zapomenutá místa do hry implementována úspěšně.
    • Na testovacím serveru jsme vydali první verzi očekávaného systému PvP (hráč proti hráči), který je nyní přístupný všem hráčům. Usilovně pracujeme na tom, abychom toto očekávané rozšíření hry mohli co nejdříve vydat.

I když to zní jako klišé, opravdu jsme přesvědčeni, že bez vás bychom to nezvládli. A to ať už jste dlouhodobý fanoušek série Might & Magic, nebo nováček, ať už hrajete jen pár bitev denně, nebo ať už aktivně sdílíte názory na hru na fórech a fanouškovských stránkách.

Co nás tedy v následujících týdnech a měsících čeká?

• Co se týče obsahu, 3 následující priority jsou: přidat do hry více funkcí, aby byl systém cechů (guild) smysluplnější, uvést systém PvP na všech instancích po uplynutí testovací doby a vylepšení bitev (různými způsoby, brzy vám řekneme o chystaných novinkách více). Naplánováno máme více novinek, avšak zatím ještě nenastal čas se o ně s vámi podělit.

• Dále také v září představíme (datum ještě upřesníme) některé změny ve vyvážení hry a herních mechanismech. Považujeme za důležité vás o těchto změnách informovat předem.

Čeho se tyto změny týkají?

• Všimli jsme si, že postup hrou některým hráčům trvá až příliš dlouho.

Proto změníme podmínky postupu. K dosažení vyšších úrovní bude potřeba méně zkušeností. Tento krok umožní navštívit nejnovější provincie více hráčům a zjednoduší kooperativní hru v těchto provinciích. Systém PvP bude pro hráče na vyšších úrovních zajímavější a více si ho užijí. Hráčům na vyšších úrovních nabízíme vylepšená, nedávno vydaná Zapomenutá místa a chystaný systém PvP, což poskytne znovu hratelný obsah hráčům PvE (hráč proti prostředí) a PvP (hráč proti hráči).

• Dále jsme si všimli, že stávající herní ekonomika nefunguje tak, jak byla zamýšlena, a nestaví hráče před přílišnou výzvu.

Série Heroes byla vždy proslulá tím, že hráč pečlivě spravoval své zdroje a činil smysluplná rozhodnutí ohledně vývoje města. Na základě zpětné vazby od hráčů a našich vlastních postřehů toto v MMHO není přítomno v takové míře, v jaké bychom chtěli: hráči mají momentálně možnost nasbírat tisíce a tisíce zlaťáků nebo dřeva a stovky a stovky vojáků. S tak bohatými zdroji již ve hře není žádná výzva a každá bitva je jen snadným úkolem, který je v nejhorší situaci snad i nudnou záležitostí.

Tuto situaci proto chceme změnit snížením produkce zdrojů a sídel bojovníků ve městech a přizpůsobit čas potřebný k vylepšení budovy tak, aby každé vylepšení představovalo smysluplnou volbu a vytvořilo limit počtu bojovníků a zdrojů, které hrdina zvládne nashromáždit. Ano, to vám hráčům přidává do hry více komplexnosti. Všechno tohle budete muset vzít při plánování vývoje města nebo své armády v potaz.

Jsme však přesvědčeni, že díky těmto změnám bude každá hra smysluplnější a vytvoří s vašimi jednotkami silnější emocionální pouto. Naše stávající hráče také chceme ujistit, že suroviny a jednotky, které už na svém účtu máte, nebudeme odstraňovat. Zůstanou vám.

• Dále vám chceme poskytnout další důvody a výhody k pravidelnému přihlašování do hry.

MMHO je prohlížečová hra a dá se případně hrát odkudkoliv, kde je počítač s internetem. Proto vám chceme k pravidelnému přihlašování (i několikrát za den, pokud chcete) dát více důvodů a výhod. Tyto změny se pojí s produkcí zdrojů a bojovníků zmíněných výše: produkce bude uzpůsobena tak, že pravidelným přihlašováním budete moci získat více bojovníků a zdrojů.

• A konečně, také jsme si všimli, že dokončit stávající bitvy trvá příliš dlouho.

Abychom během jednoho přihlášení umožnili splnit více úkolů, a tím pádem abyste z každého přihlášení měli větší radost a uspokojení, snížíme čas potřebný k dokončení běžné bitvy. U určitých úkolů snížíme počet bitev, kterými je dokončení úkolu podmíněno.

Tak si to shrňme:

Jak vidíte, jsme odhodláni MMHO neustále zlepšovat a zlepšovat. Součástí toho všeho je zavedení nového obsahu, ať už nyní přítomného (jako například systém PvP, který už máte možnost testovat), brzy oznámeného obsahu (týkající se cechů) nebo obsahu, který ještě nejsme připraveni oznámit, ale už na něm pracujeme.

Myslíme i na zdokonalování nynějších funkcí hry. I když některé tyto změny rozhodně ovlivní způsob hraní MMHO (náročnější způsob produkce zdrojů a bojovníků), věříme, že pokud nám jde o zajímavější a smysluplnější hraní, jsou tyto změny nezbytné. Zavedeme je spolu s hladším postupem získávání zkušeností, dodatečnými bonusy za pravidelné přihlašování a kratší bitvy.

V neposlední řadě bychom vás rádi vyzvali ke sdělení vašeho názoru na naše fóra. Během vývoje nových funkcí MMHO se na váš názor ohlížíme především a fóra a zprávy podpoře používáme jako zdroj zpětné vazby.
    Ujišťujeme vás, že do hry přineseme mnoho nových skvělých možností. Takže nás sledujte.

Děkujeme za vaši podporu,

- Tým MMHO
    BB_Rothangald
    Český komunitní manažer MMHO

Server
    CLA01

Zpětná vazba

Dovolím si přidat zpětnou vazbu.
    Nechci, aby tento komentář vyzněl negativně, ale jako konstruktivní kritika

Rovnou tedy přistoupím k jednotlivým bodům:

• Od vydání otevřené bety jsme vydali největší herní přídavek: Zapomenutá místa. Dle zpětné vazby napříč všemi fóry byla Zapomenutá místa do hry implementována úspěšně.

Jestli se jako úspěch bere to, že zapomenutá místa nepadají, tak se jedná o úspěch. To, že jsou na vyšším levelu bez peněz nehratelná se tu na fóru píše a s prominutím musím říct, že jsem žádná kladná hodnocení nenašel. Je tu nějaké stryté fórum? V oficiálním si lidé jenom stěžují na nevyváženost, nedostatek odměny, ...

3 následující priority jsou: přidat do hry více funkcí, aby byl systém cechů (guild) smysluplnější, uvést systém PvP na všech instancích po uplynutí testovací doby a vylepšení bitev

OK, ale myslím, že hlavní prioritou by měla být stabilizace hry tak, aby nás to pořád nevyhazovalo ven.

Pokud budete snižovat potřebný EXP na vyšší levely, asi k tomu máte důvod. Důležité je nezapomentou přidat také nějaký obsah, protože hra jde bez problémů projít za dva měsíce při současné obtížnosti. Snížením potřebných exp se tato doba zkrátí.

• Dále jsme si všimli, že stávající herní ekonomika nefunguje tak, jak byla zamýšlena, a nestaví hráče před přílišnou výzvu.

• Dále vám chceme poskytnout další důvody a výhody k pravidelnému přihlašování do hry.

Jinými slovy: Ve hře je moc surovin, tak jich bude míň. Aby ale hráč netrpěl, tak pokud se bude přihlašovat několikrát denně, dáme mu víc surovin, protože jich bude málo.
    Dává tohle někomu smysl?
    Mně ne...

• A konečně, také jsme si všimli, že dokončit stávající bitvy trvá příliš dlouho.
    No já jsem si toho nevšiml. Pokud chcete zkrátit boj s bossi jako třeba druhý souboj se Sandrem, hra ztratí své kouzlo. Tohle není diablo, tady jsou souboje na tahy s přemýšlením a taktikou.

Abychom během jednoho přihlášení umožnili splnit více úkolů, a tím pádem abyste z každého přihlášení měli větší radost a uspokojení, snížíme čas potřebný k dokončení běžné bitvy.
    Myslím, že nám udělá víc radosti, pokud bude přidán nový obsah. A pokud se přihlášení vůbec povede (server nebude padat).

V neposlední řadě bychom vás rádi vyzvali ke sdělení vašeho názoru na naše fóra. Během vývoje nových funkcí MMHO se na váš názor ohlížíme především a fóra a zprávy podpoře používáme jako zdroj zpětné vazby.

Nevím, jestli má nějakou zpětnou vazbu vůbec smysl dávat, protože tady fórum jednoduše nefunguje vůbec. Poučte se třeba z settlers online, kde je super komunita a forum žije. Administrátoři postují prakticky denně nové příspěvky a s hráči se vede diskuze.
    Tady forum funguje v podstatě tak, že admin přeloží oznámení z německého serveru a maximálně napíše, že děkuje za zpětnou vazbu.

Závěrem:
    Všechny novinky se dají nějakým způsobem pozitivně přijmout, ale při vší úctě, je toho tak nějak málo. Asi nebudu mluvit jen za sebe, když napíšu, že hráče nejvíc zajímá stabilita serveru a nový obsah (hlavní příběhová linie, nové frakce, denní questy).

Jinak HMMO beru jako hru velmi pozitivně a jsme rád, že tu je. Pokračujte v perfektní práci a snad se nového obsahu (ne jen kosmetických změn) dočkáme co nejdříve.

Balreth's Avatar
    Server
    CLA01
    [QUOTE=Pepisohn;10726]Dovolím si přidat zpětnou vazbu.
    Nechci, aby tento komentář vyzněl negativně, ale jako konstruktivní kritika

Rovnou tedy přistoupím k jednotlivým bodům:

Quote Originally Posted by Pepisohn View Post

Jestli se jako úspěch bere to, že zapomenutá místa nepadají, tak se jedná o úspěch. To, že jsou na vyšším levelu bez peněz nehratelná se tu na fóru píše a s prominutím musím říct, že jsem žádná kladná hodnocení nenašel. Je tu nějaké stryté fórum? V oficiálním si lidé jenom stěžují na nevyváženost, nedostatek odměny, ...
    Zapomenutá místa jsou super, akorát jsou náročnější než zbytek hry (což je právě to jejich kouzlo), odměna za ně by mohl být lepší to je pravda, zvlášť, když je celkem pracné se do nich dostat. Jediné stáížnosti na fóru na tuto část hry je od hráčů, kteří je nedokážou projít, ale to není chyba hry, ale jejich hraní. Kdyby každý dokázal vše lehce porazit, hra by ztratila smysl, nebyla by zde žádná výzva. Popravdě tyto místa s každým dalším projitím mi připadají lehčí a lehčí, protože člověk už ví co očekávat. Docela rád bych viděl nějaké rozšířeníí v podobě nových bosů v zapomenutých místěch a nových druhů nepřátel a míst.

3 následující priority jsou: přidat do hry více funkcí, aby byl systém cechů (guild) smysluplnější, uvést systém PvP na všech instancích po uplynutí testovací doby a vylepšení bitev

OK, ale myslím, že hlavní prioritou by měla být stabilizace hry tak, aby nás to pořád nevyhazovalo ven.
    Stabilita je důležitá, ale nový obsah taky, pro ty co mají už přes 30 začíná hra být nudná a už se ani tolik nepřihlašují do hry, takže občasná nestabilita serveru, už je tolik nezajímá. Obsach pro cechy a změny v PvP velice vítám.

No já jsem si toho nevšiml. Pokud chcete zkrátit boj s bossi jako třeba druhý souboj se Sandrem, hra ztratí své kouzlo. Tohle není diablo, tady jsou souboje na tahy s přemýšlením a taktikou.
    Opět souhlas s moderátorem, ze začátku mi delší bitvy nevadili, ale časem se z toho stává rutina a začínají mě delší bitvy nebo úkoli s příliš bitvami nudit. Popravdě většina deních úkolů co dělám tak jsou úkoly na sbírání a bojové úkoly dělám pouze ty, které mají nejvyšší odměny.

Abychom během jednoho přihlášení umožnili splnit více úkolů, a tím pádem abyste z každého přihlášení měli větší radost a uspokojení, snížíme čas potřebný k dokončení běžné bitvy.
    Myslím, že nám udělá víc radosti, pokud bude přidán nový obsah. A pokud se přihlášení vůbec povede (server nebude padat).
    Bonusy za více než 1 přihlášení denně mi osobně příjdou jako pěkná blbost, akorát to nutí hráče, aby hru víckrát navštívil i když třeba nebude mít čas, jinak je v podstatě trestán. Tady zas budu souhlasit s Pepisohn, noví obsh a mapy by udělal mnohem víc užitku i radosti.

Nevím, jestli má nějakou zpětnou vazbu vůbec smysl dávat, protože tady fórum jednoduše nefunguje vůbec. Poučte se třeba z settlers online, kde je super komunita a forum žije. Administrátoři postují prakticky denně nové příspěvky a s hráči se vede diskuze.
    Tady forum funguje v podstatě tak, že admin přeloží oznámení z německého serveru a maximálně napíše, že děkuje za zpětnou vazbu.
    Opět souhlas s Pepisohn, absolutně tu chybí jakákoliv diskuze mezi hráči a moderátory, viděl jsem tu jen snad 3x, že moderátor pochválil pár hráčů, za vytvoření návodů a pomůcek a tím to vše končí. Naopak třeba téma ohledně PVP které jsem tu sám dával zůstává stále bez reakce, kterou bych opravdu uvítal. Zajímá vás názor hráčů? Super, ale nás zase zajímá váš názor na naše připomínky a dotazy. Vést na forum v podstatě monology nebaví nikoho. Chcete lepší zpětnou vazbu? Méně naštvaných hráčů, když se něco pokazí? Nové nápady na zlepšení hry? Tak se ale musíte snažit taky a komunikovat s hráči a ne jednou za týden reagovat na jeden topic z 20ti. Informace musí proudit oběma směry.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by BBRothangald View Post

Série Heroes byla vždy proslulá tím, že hráč pečlivě spravoval své zdroje a činil smysluplná rozhodnutí ohledně vývoje města. Na základě zpětné vazby od hráčů a našich vlastních postřehů toto v MMHO není přítomno v takové míře, v jaké bychom chtěli: hráči mají momentálně možnost nasbírat tisíce a tisíce zlaťáků nebo dřeva a stovky a stovky vojáků. S tak bohatými zdroji již ve hře není žádná výzva a každá bitva je jen snadným úkolem, který je v nejhorší situaci snad i nudnou záležitostí.

Tuto situaci proto chceme změnit snížením produkce zdrojů a sídel bojovníků ve městech a přizpůsobit čas potřebný k vylepšení budovy tak, aby každé vylepšení představovalo smysluplnou volbu a vytvořilo limit počtu bojovníků a zdrojů, které hrdina zvládne nashromáždit. Ano, to vám hráčům přidává do hry více komplexnosti. Všechno tohle budete muset vzít při plánování vývoje města nebo své armády v potaz.
    A co tlačítka pro okamžitou dostavbu a doplnění skladu za Hrdinské pečeti, ty odstraníte? Podle mě stačí snížit produkci zlata a zdražit jednotky. Jenomže v tu chvíli opět paradoxně podpoříte bod • Všimli jsme si, že postup hrou některým hráčům trvá až příliš dlouho. atd.

Beru tohle oznámení jako naznačení toho, co nás zhruba čeká, ale spíš bych uvítal až to podrobnější vyjádření, kde už budou uvedené konkrétní kroky.

Alexandr's Avatar
    Server
    CLA01
    V podstatě souhlasím s výše uvedeným komentářem Balretha. Přisadím si pouze na zmínku o "urychlení" průchodu hrou. Nemyslím, že je nutné upravovat počet nebo obtížnost jednotlivých questů, co mi ale připadá na hlavu je, že mám kupříkladu absolvovat 3 bitvy v rámci 1 hlavního questu a každá bitva mě stojí 60 AB. To znamená, že absolvování 3 hlavních bitek mě stojí dva dny herního života, pokud si nekoupím lektvary AB. Takže stačilo by, aby každý hlavní quest měl spotřebu takovou, aby hrdina byl schopen za den absolvovat alespoň 2. Více není třeba, protože zbytek času stráví denními questy a levelingem postav. Díky za promyšlení:-)

Server
    CLA01
    Mě by zajímalo zda dojde k upravení množství surovin potřebných ke stavbě budov ve městě, nebo zůstanou na stejné výši?

Server
    CLA01
    Vážení hráči,

Ohledně množství surovin dřeva a kamení... jakmile se postaví budovy tak je nepotřebujeme kromě pár úkolů a hromadí se, ale že by bylo moc zlata, to se mi nezdá. Samozřejmě já hraju za klerika a ztráty mám skoro ze všech bojů 0, takže se celkem v pohodě dá zlato nasbírat, ale u bojovníků to bude asi horší když nemůžou lěčit armádu a musí doplňovat stále jednotky.
    Co se týče množství jednotek... pokud chcete omezit generované množství jednotek v hradě, asi by to chtělo nějak upravit questy, protože po mně chce 1700 základních jednotek a to hnedtak nenasbírám a ani schovat po hradech není žádná sranda... mimochodem co možnost strhnout vylepšení posádky? vezme to stavební povolení, ale vrátit už nejde, to samé u radnice, ale tam aspoň dostávám zlato... A to nemluvím o tom že v questu stále chce jednotky z nekropole... ty už vůbec nevím, kde bych měl vzít, kdyby se aspoň dal postavit nekráckej hrad na té mapě nekropole, ale takhle by to chtělo questy upravit., aby mi je pořád nedával.

Standardní bitvy trvaj dlouho, zatímco v Heroesech "offline" si člověk časem udělal mega armádu a vyhrával na jednu ránu, tady díky omezení a "vyrovnávání" síly armády stojí vždy proti přesile. Asi nejvíc zrdžují 3 vteřinové prodlevy od pokynu... to bych přidal k příspěvkům ke stablitě hry výše.

Server
    CLA01
    Proto změníme podmínky postupu. K dosažení vyšších úrovní bude potřeba méně zkušeností.
    - to jsem zvedavy jestli se to tyka i dracich levelu (jediny soucasny end-game obsah)

... hráči mají momentálně možnost nasbírat tisíce a tisíce zlaťáků nebo dřeva a stovky a stovky vojáků ...
    - o jake ekonomice se to tu prosim bavime ? mezi hraci nejde nic menit
    - nasbirat suroviny na 22 urovni na budovu pro championy je celkem vyzva (grind)
    - zlato a suroviny padaji po "tisicich" az z hrdinskych bitev, ale je to chyba nebo to ze ve hre neni za co je utracet (sink) ?

... Tuto situaci proto chceme změnit snížením produkce zdrojů a sídel bojovníků ve městech ...
    - jak psal Elemir, dusevni pouto s jednotkami a tlacitko "dopln ihned" moc nejdou do kupy
    - propaguje se tu nove pvp, ale ztrata jednotek v pvp a snizeni jejich produkce moc popularite pvp neprida
    - az doposud jsem mel spis desitky jednotek, protoze vic jich nepotrebuji, takze dekuji, ted vim ze za blbost se plati a zacinam hromadit tisice na horsi casy

... pravidelným přihlašováním budete moci získat více bojovníků a zdrojů. ...
    - doufam ze se nesuneme k modelu facebookovych her, tyhle "bonusy" za caste logovani konci jedinou veci a to pouzivanim robotu/maker/whatever ...
    - koncept neco sebrat a pak to vracet za aktivitu/logovani je ... no ... ehm ...

Balreth's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by ZatrSakr View Post
    - propaguje se tu nove pvp, ale ztrata jednotek v pvp a snizeni jejich produkce moc popularite pvp neprida
    Tenhle bod bych byl rád kdyby moderátor podrobně rozebral, protože to co jsem slyšel, že je na testu, že klidně hráč v pvp příjde až o 80% jednotek, koho taková absolutní hloupost napadla a jaký k tomu jsou důvody? Aby se PvP přestalo hrát s vylepšenýma jednotkama a stalo se o to nudnější? Nebo aby se přestalo hrát úplně, dokud se v podstatě ještě ani pořádně hrát nezačalo?

Server
    CLA01
    Heroes of Might & Magic hraji zhruba od vydání druhého dílu série a musím říci, že tento online kousek mě opravdu nadchnul, ale ...

Místo vyvažování množství surovin, by jste se mohli zaměřit na zásadnější věci! Ano já vím, není to tak jednoduché a určité věci, jako třeba smysl cechů je zapotřebí domyslet...
    Pro příklad rozvoj samotného hrdiny. Je zde vůbec nějaký? Hra nám automaticky po dovršení nové úrovně přidělí body k základním atributům a jednou za čas si vyberu nové kouzlo ... konec!
    Podívejte co se dělo při postupu na novou úroveň v jiných dílech série. Absolutně schází možnost volby.
    Myslím, že je špatným krokem, snižování množství zkušeností pro dosažení nové úrovně. Nebuďte až tak moc "friendly", promyslete si to ještě.

Další věcí, která se mi zdá dosti slabá, jsou atributy artefaktů.Doporučuji vzít si příklad z her, které jsou na "lootu" založené (třeba Diablo 2/3). Opět u tohoto prvku chybí nějaká možnost volby. Artefakt je buď horší nebo lepší, protože každý přidává více méně bonus ke stejným atributům. Chybí věci jako (rychlé příklady vycucané z prstu) trvalý bonus k rychlosti pohybu, doplňování many za kolo, plusové body k síle, ale za to minusové body k duchu, atd.

Další věci jako nový systém PvP, či PvE musím jen kvitovat, jako i podporu různých jazyků, což je jenom dobře!

Měl jsem toho na mysli více, ale zrovna si to nemůžu vybavit (asi už senilním). Nerad se prohrabuji ve fórech, ale existuje tady nějaké místo, kde můžu házet své připomínky?

Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast