Results 1 to 7 of 7

Thread: Funkce a vlastnosti měst (návrh nových řešení)

Server
    CLA01

Funkce a vlastnosti měst (návrh nových řešení)

Zdravím Vás, hraji teprve týden, ale rozhodl jsem se projednat a prodiskutovat jednu zásadní věc, kterou je princip a koncept zakládání a budování měst v Heroes Online. Abych byl tedy konkrétní: ve hře jak jsem již zjistil je možné stavět velké množství měst. Tato věc je naprosto děsivá. Neumím is totiž představit spravovat a ještě k tomu aktivně využívat cca 5 měst současně. Přijde mi naprosto scestné umožnit hráči cca každých 15 lvl zakládat nové město. Řekněte mi, kde na to ti hráči mají brát neustále stavební povolení o surovinách ani nemluvě, když jsem poprvé dostal svých 5 nových stavebních povolení tak jsem byl už v kapitole 3. příběhu Heroes Online s úrovní postavy 13, a abych vám řekl pravdu, tak hra je postavené na dobrých mechanizmech a principech, ale když mi v kapitole 3. bylo řečeno postavit druhé město byl jsem naprosto zdrcen a znechucen. Jestli je ve hře něco co stojí za starou belu, tak je to přesně princip budování hromady měst. Vždy, když jsem hrál strategii Heroes na dílu teď nesejde, hrál jsem tím stylem, že jsem budoval a rozvíjel jedno město, proč najednou mám mít ve hře Heroes Online po 4 dnech rekreačního hraní dvě města, která zejí prázdnotou, a která ve mně zbuzují úzkostný pocit: "to jako teď to staré město, kde mám asi tak teprve 3 - 4 budovy nechám ležet ladem a budu budovat nové, protože kdybych chtěl budovat to první a pokračovat v příběhu musím k němu pokaždé minimálně proletět třemi portály? Tak přece nebudu hlupák a začnu své dílo od začátku!? Toto mi opravdu vadí a v tomto případě jsem jednoznačně zastáncem jednoho sdíleného města, které bude přístupné ze všech lokací, ve kterých se nyní zakládají nová města." Jako jestli mám opravdu stavět v každé velké lokaci město, tak na to asi fakt nebudu mít trpělivost, přijde mi to dosti zcestné. Navrhuji dvě cesty, buď umožnit založit nové město ne každých 13 - 15 levelů (odhad), ale každých cca 45 nebo lépe opravdu jedno město s velkým množstvím customizace a vylepšování (tak aby každý hrad mohl být jiný originální s jinými unikátními vlastnostmi, v podstatě hrad by měl fungovat tak trochu jako stom skillů, jestli si to trochu dokážete představit), vylepšování budov přinese silnější jednotky s lepšími atributy, tak jako tomu vždy v Heroes bylo a být by mělo. Současný princip naprosto deformuje strategicko-stavitelský princip ságy Heroes, a když budete trvat na konceptu více měst, tak všechna přístupná a přepínatelná dohromady a ne jen v dané lokaci založení města! V současnosti je Heroes Online derda soubojů a bitev, ale že by zde byl prostor na hezký tradiční prožitek stavby krásného města, to tu teda opravdu chybí a nemyslím, že jsem jediný, kdo sdílí stejný názor!

A ještě druhá věc, když už ze hovořím o stavění města, je frustrující princip získávání nových stavební povolení. Současný koncept z povoleních činí naprosto nedostatkové zboží, které je dle mého názoru naprosto zcestně řešené! Kdybych měl povznést návrh, tak by každý hráč měl získávat jedno stavební povolení každý nový level, aby se dochoval tradiční princip Heroes.

Děkuji Vám za komentář a vaši reakci na mé připomínky.

Server
    CLA01
    Viac menej súhlasím s pripomienkami, plus pridám pár vlastných (inak umiestnenie v sekcii "registrace a přihlášení" asi nie je najšťastnejšie):
    1.) Nie som ešte na takej úrovni a tak ďaleko v príbehu, aby som to vedel, ale dá sa stavať (alebo dobyť) aj mesto inej frakcie? V pôvodnom HoM&M bolo dobývanie rôznych kultúr dôležitým prvkom a tiež zaujímavá strategická záležitosť (napr. či pridať silnú jednotku druhej frakcie do armády ak mi to u pôvodných jednotiek zníži morálku a podobne).
    2.) Keď sme pri tom, bude možné dobývanie / rabovanie iných miest? Ak áno, limitujúci počet stavebných povolení je určite problém. Ak nie, potom nechápem význam budovy "Posádka", keďže ako prípadný sklad jednotiek určite neposlúži pre obmedzenia v kapacite.
    3.) Určite by pomohlo pridať nejaký "daily quest", prípadne kľudne aj časovo náročnejší "weekly quest", kde by za odmenu bolo stavebné povolenie. Prípadne pridať stavebné povolenie do "daily rewards".
    4.) Možnosť riadiť mesto na diaľku (ako v klasickom HoM&M). Prípadne sa tam teleportovať priamo (a nie len ak je na príslušnej mapke).

Server
    CLA01
    Naprosto s Vámi souhlasím a to téměř ve všem, ale obávám se, že koncept stavebních povolení je takto zvolen záměrně, aby si lidé nové kupovali za reál peníze. Celkově mě platební model v HOMAM online přijde poměrně agresivní. Bohužel...:/

Server
    CLA01
    Ano děkuji, za pěkné konkrétní návrhy. Současnou situaci by nejlépe vylepšily tyto pozměňovací návrhy!

Navrhuji:

1) Každý hráč může vyřešením jednoho ne zcela snadného úkolu z tabule denních úkolů (daily quests) získat stavební povolení,
    2) Hráč, který se přihlásí 7 dní v řadě by měl dostat jako dárek jedno stavební povolení,
    3) Hráč, který porazí bosse by měl mít na výběr jakou odměnu chce získat, na výběr by měly být zlato, mocný artefakt nebo 2 stavební povolení,
    3) Portál, který vás nyní portuje do nejbližšího města by měl nabídnout přesun do libovolného města, na které ukážete, a zpět na místo odkud jste z divočiny odcestovali,
    4) Sklad na odkládání jednotek by měl být navýšen od prvního levelu ze stávajících 60 mužů na alespoň 300 jednotek na jeden slot, nebude nutné, pokud se usnadní hráči získání více stavebních povolení a on bude vědět, že se mu levelování této budovy vyplatí.
    5) U obchodníka by měl být k dostání svitek, který hráči umožní teleportovat se na libovolné ho regionu na mapě Ashan. Cena cca 200 zlatých. (to proto, když potřebujete do zlatého či jiného obsazeného dolu na mapě vybrat výpalné,
    6) Pokud hráč porazí dvoukolového bose, mělo by mu být uznáno vítězství z prvního kola pokud to druhé prohraje, nebo by alespoň měl mít v druhém kole vždy doplněné jednotky, jinak je souboj hodně nefér, hlavně když vám třeba Strážce ticha dá kletbu na ca 10 kol na všechny vase jednotky,
    6) V budoucnu bych uvítal mít pouze jedno město s rozsáhlejším množstvím customizace, ale o tomto budu hovořit, až budu na lvl 40 a budu mít přesný přehled o tom, jak je koncept měst doopravdy postaven,
    7) více brzy...
    Last edited by Tayriel; 09.07.14 at 13:06.

Czech Community Manager BBRothangald's Avatar
    Server
    CLA01
    Díky. Vezmeme to v potaz a uvidíme.
    BB_Rothangald
    Český komunitní manažer MMHO

Server
    CLA01
    Taky sem napíši pár návrhů.

Dám příklad z Heroes III.
    Na mapě dobrodružství jste s vaším hrdinou byli omezeni pohybem. Dojely jste k dolu na dřevo a kousek ubylo. Pak k dolu na kamení a zase kousek ubylo. Když už jste vypotřebovali veškerý pohyb na daný den, tak jste šly do města kde jste mohly stavět 1x za den a potom jste daly hodiny (čas, turn, konec tahu), a potom táhl nepřítel. Jelikož v Might & Magic Online jezdíte po pohádkové mapě v reálném čase a bez nějakého omezení pohybu (odpadlo dávání konce tahu po vypotřebování energie pohybu). Tak mě napadlo zavést doplňování jednotek v městěch 1x za reálný týden v reálném životě a 1x za měsíc dostat třeba 7 stav. povolení. Počet stav. povolení je orientační, ale nechal by jsem 7. Protože v Heroes III jste mohly stavět 1x za den 7x za týden, tak tady by jsme mohly stavět 7x za měsíc. Byl by to i strop stav. povolení. Musely by hráči stav. povolení během 1 měsíce utratit, pokud ne a měsíc by uplynul tak by se mu žádné další stav. povolení nepřičetlo. Tím myslím 7 + 3 = 10 stav. povolení. To prostě ne. Maximum stav. povolení by bylo 7 na měsíc. Pokud by někdo chtěl postavit během měsíce více budov než 7, tak by musel uplatnit hrdinské pečeti. Chceš si postavit během měsíce více budov než 7? Tak zaplať (vedle budovy by bylo postavit za pečetě, vylepšit za pečetě. Čím vyšší level budovy tím dražší... atp.). Rozšířil by jsem sortiment surovin, které by se promítly ve stavbách, které by se taky nedaly jen tak sehnat. Prožitek z krásného vystavěného města by pomalu, ale jistě šel uskutečnit. Hra by se zpomalila, ale ne úplně zastavila. Co se týče jednotek ve městě. V Heroes III po každém týdnu byla tzv. populačka. Šly jste do hradu a vykoupily populaci. Pokud jste tak neučinily a uběhl další týden nikam se jednotky neuložily, protože bylo plno. Hráče by to vedlo k většímu hraní ve skupinkách, aby ušetřily jednotky a více ho to motivovalo přemýšlet v soubojích, aby měl menší ztráty. Protože by moc dobře věděl že další jednotky získá až za 1 reálný týden. Jinak co se týče hraní ve skupinkách je někdy celkem přehnané. Kamarád hrál ve dvou Úkol: Červ je zde. Sice ho zabily, ale měl to prý o hodně velký fous. Já jsem na něj šel sám a bez problémů. Mělo by platit, že ve dvou se to táhne lépe. Když mě takhle vylekal tak jsem se bál na něj jít sám a nakonec to dopadlo v pohodě. Vzal jsem 2x 125 knězů, 1x 125 Strážců a 1x 125 lukostřelců. S Kněžími jsem rychle k němu přiběhl a útočil jsem co se dalo. Byli taky okolo něho pouze 2 místa k útoku. Pokud by jsem to šel ve dvou, tak samozřejmě že se mu navýší zdraví, ale počet míst, ze kterých by se na Červa dalo útočit, by se zvýšil ze dvou třeba na čtyři. Protože on má více zdraví, tak já musím mít více možností na něho zaútočit (pokud už to takto v soubojích s bossem funguje, tak to ignorujte, neměl jsem možnost vyzkoušet).

Server
    CLA01
    Na co ty stavebni povoleni potrebujete ? Budovy na suroviny jsou naprosto zbytecne, pokud na patem lvl dostavas z budovy 40 dreva a v bitce klidne 130, to same kov. Na postaveni budov na jednotky je stavebnich povoleni dost a na nic jineho mesto nepotrebujes.