Results 1 to 7 of 7

Thread: Szybka Walka - pomysł z Heroes IV

Foxrai's Avatar
    Server
    CLA01

Szybka Walka - pomysł z Heroes IV

Pewnie niektórzy z was grali w starsze wersje Heroes (II i III co to były za czasy )
    O ile pamiętam Heroes IV było również produkcją UbiSoft. Tam też były dobrze rozwiązane szybkie walki. Może warto pomyśleć i przenieść stary kalkulator strat TUTAJ? Tam było to rzeczywiście zgodne z tym co też w bitwie mogło się wydarzyć. Jeżeli miałam armie złożoną np. z czarnych smoków to wiadomo, że grupa rusałek nie zrobi mi absolutnie nic... A nie jakieś straty typu 5-10%...

Mieć 100 gwardzistów i stracić 10% w bitwie o niewielkim stopniu trudności... ok. Ale mieć 100 serafów i stracić 10% w tej samej bitwie to już nie halo.

Odkopcie stare śmieci bo warto. pozdr.

Server
    CLA01
    SZybka walka jest zwalona znaczy sie kalkulator strat na 1 akcie trace uciekinierzy z gor 170 na 22 lvl-u { duchy lisze lamsy] a na 4 akcie ten sma lvl 22gi istoty z lasu trace 150-170 gora te same jednostki skoro dajecie bonusy z typu zwoji na szybkie walki niech beda uzyteczne a nie ze traci sie 3 x lub 4x wiecej wojska jak w zwyklej potyczce co trwa plus minus od 5 do 15 minut trzeba ten kalkulator strat definitywnie zmienic

Vishar's Avatar
    Server
    CLA01
    a pozniej (jak zmienia kalkulator obliczajacy straty) bedziecie plakac z szybkie walki sa paytowin :P

Simeonus's Avatar
    Server
    CLA01
    Jeśli dobrze pamiętam to wygląda mniej więcej tak.

Poziom trudności przeciwnika | Przewidywane Straty
    Niewielki ---------------------------------------------- 5-10%
    Przeciętny -------------------------------------------- 10-25%
    Średni ------------------------------------------------- 25-40%

Nie ma znaczenia czy weźmiesz 500 duchów czy 5000 jeśli przeciwnik ma poziom Niewielki stracisz taki sam procent, a jednak jest różnica między 50 duchami, a 500, dlatego najlepiej brać najtańsze jednostki, sam tak farmiłem w akcie czwartym Ghulami + Szkieletami, miałem poziom Przeciętny-Średni, jednostek mi nie szkoda, a i tak na plus wychodziłem jak dali ten 24h kodzik

Server
    CLA01
    Ten kod 24h to masakra, nafarmilem tyle materialow, ze juz nie bede musial do konca gry, to jakby w settlersach dali 100k granitu -> bez sensu. takie ulatwienia psuja gre, nie wazne , ze za kase trzeba kupic.

Foxrai's Avatar
    Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by Vishar View Post
    a pozniej (jak zmienia kalkulator obliczajacy straty) bedziecie plakac z szybkie walki sa paytowin :P
    Niezupełnie. Kalkulator mógłby być po prostu UCZCIWY. Nie będzie to pay to win, jeżeli obliczać będzie realne straty, z jakimś marginesem "od - do". A druga sprawa... Mi tam same walki sprawiają radość, bo jezeli tylko jechać na szybkich to co nam zostaje w grze? Patatajanie po mapie

No i to kosztuje realną kasę. Więc jak ktoś chce wydawać to niech wydaje :P

Mahora's Avatar
    Server
    CLA01
    Otóż IV jeszcze nie była pod sztandarem Ubisoftu, to była najsłabsza część.
    Niewiele tam, było dobrych rozwiązań, choć nie twierdze że akurat kalkulator strat był zły.
    3DO po części czwartej ogłosiło bankructwo, ciągnąc za sobą dewelopera New World Computing. Wtedy Ubisoft wykupiło prawa i V była już pod ich sztandarem.

Kalkulator strat, to nie jest największa obecnie bolączka tej gry. Trochę mnie martwią przyszłe zmiany, które zamiast rozwiązywać problemy obecne dodadzą wiele kolejnych. Nie można starać się zadowolić wszystkich, bo jest to nie realne - trzeba wiedzieć do jakiej grupy kieruje się grę. łatwiejsze nabijanie Lvla?? to teraz jest trudne?? Bo małej grupie 30+ jest nudno, rozwiązenie co najmniej dziwne, grupa 30+ bardzo szybko rośnie i bez ułatwiania.
    Lepiej by pomyśleli np. o twierdzach dla gildii i wojnami między nimi - wyższe levele miały by się czym zająć - czy cokolwiek co rozbuduje rozgrywkę i ją wzbogaci, ale decyzje typu "tu ułatwimy, tam utrudnimy" to błędne koło i nie rozwiązuje realnych problemów.