Results 1 to 8 of 8

Thread: Linux

Server
    CLA01

Linux

Heroes online na Linuxie
    Tak więc zaczne od tego iż na większości przeglądarek na linuxie niestety nie ma możliwości grania ponieważ gra wymaga najnowszego flash playera , a niestety adobe od jakiegoś czasu nie wspiera już flasha na linuxa , więc myślałem że niestety nie pogram sobie.... Ale znalazłem sposób ,gra uruchamia sie na google chrome bo jak wiadomo ma on wbudowanego własnego flasha , jest tylko wtedy problem z płynnością , ale też jest sposób .. W chrome należy wejść w ustawienia wpisując about://flags i w ustawieniach włączyć akceleracje sprzętową i gra śmiga aż miło

To taki mały poradnik dla linuxiarzy...

Pozdrowienia dla zespołu ...... z poważaniem hiob666

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by hiob666 View Post
    Heroes online na Linuxie
    Tak więc zaczne od tego iż na większości przeglądarek na linuxie niestety nie ma możliwości grania ponieważ gra wymaga najnowszego flash playera , a niestety adobe od jakiegoś czasu nie wspiera już flasha na linuxa , więc myślałem że niestety nie pogram sobie.... Ale znalazłem sposób ,gra uruchamia sie na google chrome bo jak wiadomo ma on wbudowanego własnego flasha , jest tylko wtedy problem z płynnością , ale też jest sposób .. W chrome należy wejść w ustawienia wpisując about://flags i w ustawieniach włączyć akceleracje sprzętową i gra śmiga aż miło

sprawdź też Pepper Flash. powinno całkiem przyjemnie śmigać.

Server
    CLA01
    Quote Originally Posted by hiob666 View Post
    Heroes online na Linuxie

Wszystko ładnie pięknie, ale napisz dokładnie gdzie bo nie mogę znaleźć albo się nie znam.

kirkus132
    Guest
    W zasadzie nie wiem ale na windowsie na chromie w tych podanych ustawieniach nie znalazłem takij opcji do włącznia jak akceleracja sprzętu, up wklej te abou t flasfh do paska adresu i tam poszukaj tej opcji

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    Prawidłowa ścieżka - to raczej: chrome://flags , bo about jest chyba w FF i Operze. Z tego, co pamiętam, to we wcześniejszych wersjach chroma, była własnie taka opcja, służąca do załączania akceleracji GPU, lecz jak teraz sprawdzałem, to już jej nie ma. Są za to inne opcje:

1.2. 3.

Być może, tą jedną opcję włączania akceleracji sprzętowej grafiki, zastąpiono tymi kilkoma składowymi opcjami?

W przypadku posiadania dwóch kart grafiki (zintegrowanej i zewnętrznej), warto też sprawdzić w "przydziałach", czy do obsługi grafiki w danej przeglądarce, została przyporządkowana ta mocniejsza (karta).
    Pozdrawiam
    Last edited by semiangel; 03.01.15 at 23:08.

Server
    CLA01
    Witam.
    Zaraz po świętach pojawił się u mnie problem z odpaleniem heroesów na linuxie. Używam chromium z Pepper Flash. Wszystko śmigało pięknie przez pół roku. Nagle gra przestała się ładować - pasek postępu dochodzi do końca i tyle. Co ciekawe sprawdziłem grę na amerykańskim serwerze CLB - tam wszystko jest ok.
    Czy ma ktoś może podobny problem albo wie jak go rozwiązać?

semiangel's Avatar
    Server
    CLA01
    Z licznych wypowiedzi na forum wynika, że wiele osób ma taki problem - problem z zalogowaniem się do gry i pewne jest to, że mają oni nie tylko Linuksa, a może przede wszystkim system Windows. Osoby te, jak piszą, mają również rożne przeglądarki internetowe, więc można sądzić, że problem ten, nie zależy wyłącznie od rodzaju przeglądarki lub posiadanego systemu, lecz jest znacznie "szerszy" i dotyczy on "czegoś" innego. W poniedziałek - 19 stycznia, ma zostać wprowadzona nowa wersja gry, można więc sądzić, że wraz z nią nadejdzie rozwiązanie tego problemu.
    Pozdrawiam

Server
    CLA01
    Dzięki za info. Skończyły mi się pomysły. Zbierałem się już do reinstalacji systemu. Poczekam do poniedziałku :-)