Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 10 of 53

Thread: Nekromanta - zdolności i jednostki

Server
    CLA01

Nekromanta - zdolności i jednostki

Jako, że temat nekromanty jest słabo rozwinięty, a ja takowym bohaterem gram postanowiłem założyć temat, aby wątek ten rozwinąć. Tak więc piszcie tu swoje rady na temat jakie zdolności i jednostki opłaca się brać grając nekromantą. Ja posiadam obecnie (16lvl) takie ustawienie: 2x lisze, 1x ghule i 1x duchy, a zdolności to
    Nekromancja - agonia, wskrzeszenie, drenaż
    Los - rozpacz
    Pierwotna - wzmocniony pocisk
    Ciemność - osłabienie, oczyszczająca nowa, odrętwienie.

Server
    CLA01
    wlasnie, ja tez sie chce dowiedziec , m.in. czy lepszy jest dzwonek czy calun nocy, w trakcie levelowania jak i na 30 lvl

Server
    CLA01
    Na 23 lvlu mam takie ustawienie:
    Armia: 2x lisz, 2x duch, 1x lamasu (planuję wymienić na prządkę w najbliższym czasie).
    Zdolności: całe drzewko do dzwonka, całe drzewko do całunu nocy, reszta w pierwotną.

W pierwszej i czwartej turze rzucam dzwonek, jak już trochę podejdą to w drugiej turze całun nocy i nawalam w tych z przodu z liszy, w razie czego wystawiam tanka albo rzucam odrętwienie. Ogólnie cała walka polega na kontroli tłumu i nukowaniu co słabszych oddziałów.

Wydaję mi się, że nekromancja jest raczej mało użyteczna u nekromanty (o ironio) o ile nie masz naprawdę sporej ilości magii, żeby tymi agoniami wykręcić sensowny damage - a rycerzem nie jesteś, żeby wymiany w zwarciu wraz z leczeniem i drenażem się opłacały. Chociaż jakimś guru nie jestem, sam gram od niedawna.

Swoją drogą, nadchodzący patch zmieni kilka spelli u nekromanty. Między innymi całun nocy, który już nie będzie taki op - ale za to, o ile dobrze patrzę, będzie można wziąć dzwonek, całun i jeszcze do tego spowolnienie, więc to w pewien sposób rekompensuje.
    Last edited by ttyieu; 17.08.14 at 15:31.

Server
    CLA01
    A ja mam pytanie z innej beczki. Gram od kilku dni w tą grę, oczywiście nekromantą, już 17lvl. Moje pytanie jest takie, na co przeznaczać kryształy?
    Szkolić nowe mocniejsze jednostki czy zostawić je na coś innego?
    Gram krótko, a po drugie seria Heroes jest mi obca, stąd moja niewiedza.

Server
    CLA01
    Zbieraj, później będą Ci potrzebne do szkolenia ulepszonych jednostek.

Server
    CLA01
    Dzięki za podpowiedź. Mam jeszcze pytanie, w rozdziale III i mieście mogę wybudować grobowiec w którym będę mógł werbować Lisze. Te jednostki wymagają kryształów? tak jak np wygłodniałe ghule?

Server
    CLA01
    Podstawowa wersja liszy nie wymaga krzyształów do werbunku tylko złoto. Natomiast ich ulepszona wersja (arcylisze) już tak

Server
    CLA01
    Może tak by opisać działanie czaru który się najbardziej lubi lub takiego który nie spełnił oczekiwań.?

Ja ze swej strony nie jestem zadowolony z działania czaru "Komu bije dzwon". Dlaczego?......

- tracimy ruch w swojej turze na rzucenie tego czaru który nie zmienia nic w rozgrywce (liczymy oczywiście na efekt pod koniec piątej ale możemy nie doczekać)
    - nie możemy rzucić tego czaru na bossa (a właśnie boss najbardziej da się nam we znaki i najdłużej wytrzyma na arenie)
    - jednostka wroga walcząca z dystansu mimo wiszącej nad nią klątwy ładuje w nas całą mocą a my zastanawiamy się czy warto pieścić się z nią do 5 rundy.
    - jednostka wroga walcząca w zwarciu szybko dobiera się do nas i w rezultacie pacyfikujemy ją w inny sposób i zwykle jest już na wykończeniu gdy wreszcie dobiega końca 5 runda.
    - walki z przeciwnikiem rzadko trwają dłużej niż 5 rund
    podsumowując:
    - czar przyda się tylko na dużej planszy z powolnymi jednostkami wroga nie mającymi zdolności zadawania obrażeń z dystansu (czyli prawie nigdy nie korzystam z tego czaru)

proszę o własne spostrzeżenia. (może nie dostrzegłem potencjału tego czaru)

Server
    CLA01
    "Komu bije dzwon" dobrze sprawdza się z czarem spowolnienie gdy walczysz defensywnie.

Server
    CLA01
    Dzwon nabiera sensu dopiero na nieco wyższych levelach, gdy walki zawsze trwają dłużej niż 5 tur (zwykle jest okazja rzucić nawet dwa dzwonki), i tak jak pisze Maroncjusz, gdy jesteśmy w stanie spowolnić przeciwników. Dlatego, tak jak wcześniej napisałem, gram (jak pewnie sporo innych graczy też) dzwonek razem z całunem. Wtedy pierwszy dzwonek zawsze niszczy oddział zanim w ogóle zdąży podejść. Jeśli grasz w ofensywie, to oczywiście ten czar ci się nie przyda.
    Last edited by ttyieu; 16.08.14 at 04:20.

Page 1 of 6 1 2 3 ... LastLast